Znajdź i usuń wszystkie pliki .DS_Store za pomocą jednego prostego polecenia

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Mac OS X, prawdopodobnie znasz plik „.DS_Store”, który system automatycznie tworzy po otwarciu folderu. Plik „.DS_Store” przechowuje niestandardowe atrybuty folderu, takie jak położenie ikon lub wybór obrazu tła, dzięki czemu następnym razem, gdy otworzysz ten sam folder, pozostanie on w tym samym stanie co poprzedni sesja.

Plik „.DS_Store” jest domyślnie ukryty i w większości przypadków nie sprawia żadnych problemów – to znaczy do czasu, gdy trzeba spakować folder i wysłać go znajomym (używając innego systemu operacyjnego) lub przesłać folder deweloperski do serwera. Przekonasz się, że folder zawiera wiele nieestetycznych plików „DS_Store”, którymi nie chcesz się dzielić ze znajomymi.

Jeśli szukasz sposobu na szybkie usunięcie wszystkich wystąpień pliku „.DS_Store” w folderze, oto polecenie, którego możesz użyć:

Notatka: poniższe polecenie będzie działać również w systemie Linux.

1. Otwórz terminal w systemie Mac OS X.

2. Wpisz następujące polecenie:

znajdź /ścieżkę/do-folderu \( -nazwa '.DS_Store' \) -delete

Zastąp „/path/to/folder” rzeczywistą ścieżką pliku folderu, na przykład „/var/www/html”.

Powyższe polecenie polega na użyciu polecenia find w celu przeszukania określonego folderu (rekursywnie) w poszukiwaniu plików o nazwie zawierającej „.DS_Store” i usunięcia ich po znalezieniu.

Otóż ​​to. Możesz teraz łatwo usunąć wszystkie wystąpienia plików „.DS_Store”, zanim udostępnisz folder innym.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up