Zainstaluj aplikacje .IPA ze Sklepu na iPhonie bez Sklepu

Jak instalować aplikacje na iPhonie bez sklepu, na komputerze z plików instalacyjnych .ipa, bez jailbreakingu i za darmo

Do Instaluj aplikacje i gry z iPhone'a na iPhone'a lub iPada Możemy skorzystać z iTunes, który pozwoli Ci je automatycznie pobrać, zainstalować i zaktualizować. ITunes umożliwił również tworzenie kopii zapasowych aplikacji i zapisywanie ich jako pliku IPA na komputerze, aby można było je ponownie zainstalować w dowolnym momencie. Ten tryb tworzenia kopii zapasowych, który jest tak rzadko używany, ponieważ aplikacje można nadal pobierać ze sklepu Apple Store, został później wycofany przez Apple. Na wszystkich iPhone'ach i iPadach z najnowszymi wersjami iOS niemożliwe stało się używanie iTunes lub innego programu do tworzenia kopii zapasowych aplikacji na komputerach PC i Mac. Oznacza to, że teoretycznie niemożliwe jest instalowanie aplikacji za pośrednictwem plików .ipa, w przeciwieństwie do Androida, gdzie z drugiej strony nadal można zainstalować pliki aplikacji apk, nawet te pobrane z internetu poza Google Play Store.

Na szczęście nadal możemy Zainstaluj pliki IPA z komputera na telefonie iPhone Korzystanie z programów korzystających z trybów ładowania stron systemu iOS w celu załadowania poprzednich plików kopii zapasowych IPA lub IPA znalezionych w Internecie. Oczywiście unikamy losowego pobierania IPA z Internetu, ponieważ zagrażają one bezpieczeństwu iPhone'a. Firma sztuczkitechniczne zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności za szkody materialne i obrażenia ciała wynikające z używania urządzeń sugerowanych w tej instrukcji: Postępuj na własne ryzyko!

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak wykonać jailbreak, aby odblokować iPhone'a

Indeks
  1. Jak zainstalować IPA na iPhonie i iPadzie
    1. Sideload
    2. AltStore
    3. Wnioski

Jak zainstalować IPA na iPhonie i iPadzie

Przypominamy, że nie ma potrzeby odblokowywania i nie Ucieczka z więzienia Aby zainstalować aplikacje na iPhonie bez iTunes, użyj jednego z następujących programów. Ze względu na ograniczenia Apple nie można używać aplikacji zainstalowanej za pośrednictwem IPA dłużej niż 7 dni. Po tym okresie będziemy musieli odinstalować aplikację, ale możemy ją ponownie zainstalować na czas nieokreślony.

Sideload

Pierwszym programem dla Windows i Mac, którego możemy użyć do zainstalowania plików IPA na iPhonie i iPadzie jest Sideload, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Ten program to szybki sposób na pobranie dowolnego pliku IPA na iPhone'a lub iPada. bez konieczności używania jailbreakOznacza to, że odblokowana zostaje funkcjonalność systemu iOS (co jest coraz trudniejsze do wdrożenia na nowoczesnych urządzeniach Apple). Aby z niego skorzystać, od razu go zainstalujemy iTunes na komputer z systemem Windows (jeśli nie robiłeś tego w przeszłości) Zainstaluj program sideloadly na swoim komputerze i uruchom go.

Po zakończeniu programu pobierz grę lub aplikację w formacie IPA, podłącz iPhone'a lub iPada do komputera za pomocą specjalnego kabla USB (bez kabli wtórnych, tylko oryginalne kable Apple) i sprawdź, czy program sideloadly jest dobrze napisany URZĄDZENIE (tj. aplikacja zobaczy podłączone urządzenie), a następnie przeciągnij plik IPA, aby zainstalować go w programie (w lewym górnym rogu). Wprowadź adres e-mail konta Apple w polu, aby zakończyć transakcję Konto Applewciśnijmy przycisk zaczynaćWprowadź hasło do konta Apple i poczekaj na zakończenie pobierania.

Teraz możemy usunąć kabel USB, który łączy iPhone'a lub iPada: Z jakiegoś powodu nie otwieramy aplikacji, które właśnie załadowaliśmy! Zanim będziemy mogli go otworzyć, przejdźmy do aplikacji ustawieniaOtwieramy drogę Ogólne -> Zarządzanie profilami i urządzeniami i naciśnij przycisk Dopuszczać. Od teraz możemy z łatwością otwierać aplikacje ładowane z boku. Pamiętaj, aplikacje załadowane w ten sposób będą działać dobrze przez 7 dni. Następnie musimy go odinstalować i ponownie zainstalować. Kolejna bardzo ważna uwaga: dla każdego konta Apple możesz użyć Sideloadly do zainstalowania maksymalnie 4 aplikacji na swoim iPhonie lub iPadzie. Lepiej jest uważnie wybierać aplikacje do załadowania tą metodą.

AltStore

Inną skuteczną alternatywą dla instalowania aplikacji .IPA na iPhonie i iPadzie z komputera jest ich używanie AltStore, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Aby korzystać z tego programu, upewnij się, że iTunes jest zainstalowany na komputerze z systemem Windows (w przeciwnym razie możemy skorzystać z łącza z poprzedniego rozdziału). Pobierz aplikację z iCloud dla Windows a my zainstalujemy wszystko, czego potrzebujesz, a nawet zalogujemy się na Twoje konto Apple, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Teraz pobierz aplikację AltStore na komputer i rozpocznij instalację, naciskając setup.exeUruchamiamy AltStore i zapewniamy niezbędne uprawnienia dostępu do wszystkich funkcji. Aby kontynuować, otwórzmy iTunes i aktywujmy go Synchronizacja WiFi iTunes lub Synchronizacja przez WiFi (Po prostu stuknij ikonę telefonu u góry iTunes.) Stuknij ikonę AltStore w prawym dolnym rogu (w zasobniku systemowym). Stuknij w Zainstaluj AltStore i wprowadź dane uwierzytelniające konta Apple, którego używamy na iPhonie lub iPadzie.

Po zakończeniu instalacji aplikacji AltStore na urządzeniu otwórz ją. Unikajmy natychmiastowego otwierania aplikacji AltStore i idź ścieżką Ustawienia> Ogólne> Profile i zarządzanie urządzeniami. Po zakończeniu naciśnij e-mail, który się pojawi, a następnie na koniec Dopuszczać;; Teraz możemy użyć AltStore jako alternatywnej pamięci masowej i metody instalowania plików IPA na iPhonie i iPadzie bez konieczności używania jailbreak.
Jednym z ograniczeń tej metody jest to, że nawet w tym przypadku aplikacje wygasają po 7 dniach: aby móc je odnowić, wystarczy otworzyć aplikację co 7 dni. AltStore, zabierz nas do menu Moje aplikacje i odnawiaj certyfikaty. Kolejnym ograniczeniem, którego nie należy przeoczyć, jest pozyskiwanie darowizn na korzystanie z wersji kompatybilnej z iOS 14: bez darowizny możesz korzystać tylko z bezpłatnej wersji, która jest kompatybilna z iOS 13 lub niższym.

Wnioski

Są to obecnie jedyne działające metody instalowania aplikacji .IPA na iPhonie i iPadzie z komputera PC. Urodzony jako narzędzia programistyczne Apple, Są używane codziennie przez użytkowników, którzy chcą cieszyć się aplikacjami lub zmodyfikowanymi aplikacjami, gdy tylko będą dostępne w sklepie Cydia, słynny alternatywny sklep, który został zainstalowany, gdy urządzenie Apple było po jailbreaku; Teraz wdrożenie stało się dużo łatwiejsze. Po prostu zainstaluj dowolną z powyższych aplikacji i uzyskaj prawidłowy plik IPA bez unieważniania gwarancji Apple.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi instrukcjami Jak zsynchronizować iPhone'a z komputerem jest Jak przejść ze starego do nowego iPhone'a.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up