Jak otworzyć „Programy i funkcje” w systemie Windows 10, aby zmodyfikować aplikacje

Indeks
 1. Gdzie jest opcja „Programy i funkcje” w systemie Windows 10?
  1. Uzyskaj dostęp do „Programów i funkcji” z Panelu sterowania
  2. Uzyskaj dostęp do opcji programu w Ustawieniach
 2. Jak uruchomić „programy i funkcje” z CMD w systemie Windows 10?
 3. Jaka jest funkcja „programów i funkcji” w panelu sterowania?
 4. Jak odinstalować program z systemu Windows 10 za pomocą „programów i funkcji”?
 5. Co powinienem zrobić, aby utworzyć na pulpicie skrót do „programów i funkcji”?

Bez wątpienia sekcja „Programy i funkcje” jest jedną z najbardziej odpowiednich do utrzymywania porządku w komputerze we wszystkich obszarach, ponieważ w tej sekcji będziesz mógł dowiedzieć się, ile ważą zainstalowane programy i wykonać inne istotne czynności, takie jak usuwać i modyfikować aplikacje komputerowe. Wszystko to pokażemy Ci poniżej.

Gdzie jest opcja „Programy i funkcje” w systemie Windows 10?

Narzędzie „Programy i funkcje” jest niezbędne do wprowadzania modyfikacji, takich jak odinstalowywanie lub usuwanie programów i aplikacji, a nawet odinstalowywanie domyślnych aplikacji Windows, wszystkich działań istotnych dla systemu, ale Gdzie znajduje się „Programy i funkcje”?

Chociaż dostęp do „Programów i funkcji” można uzyskać z Panelu sterowania, dostępne są również opcje dostępne w „Ustawieniach”. W każdym razie poniżej pokażemy Ci jak uzyskać dostęp do opcji programu z obu miejsc.

Uzyskaj dostęp do „Programów i funkcji” z Panelu sterowania

Jak zauważyliśmy, znaczenie tej sekcji jest nieobliczalne, od odinstalowania programu do napraw aplikacje w systemie Windows 10. Jak wskazaliśmy, klasyczny i najbardziej funkcjonalny sposób dostępu do „Programów i funkcji” Odbywa się to poprzez Panel sterowaniamożesz to zrobić w następujący sposób.

 • Przejdź do menu Start i poszukaj Panelu sterowania.
 • W Panelu sterowania kliknij „Programy”.
 • Teraz, Kliknij „Programy i funkcje”.
 • Po wykonaniu powyższych czynności zostaną wyświetlone wszystkie programy zainstalowane w systemie, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ten, który chcesz usunąć lub zmodyfikować.

Uzyskaj dostęp do opcji programu w Ustawieniach

System operacyjny Windows 10 zawiera wiele zmian, które poprawiają i ułatwiają korzystanie z niego. Ten Można to łatwo zauważyć w opcjach „Ustawienia”. z którego można dokonać znaczących zmian, takich jak dostęp do programów i funkcji.

 • Otwórz sekcję „Ustawienia”, którą znajdziesz po wyszukaniu jej w menu Start.
 • Po wejściu do „Ustawień” kliknij „Aplikacje”.
 • Wykonując powyższe, zostaną wyświetlone wszystkie programy zainstalowane na komputerze. Klikając na którykolwiek z programów możesz dokonać modyfikacji lub na Opcja „Odinstaluj”, aby usunąć program.

Jak uruchomić „programy i funkcje” z CMD w systemie Windows 10?

Jeśli masz problemy z dostępem do opcji programu z innego miejsca, możesz wymusić uruchomienie „Programów i funkcji” za pomocą CMD. W rzeczywistości stąd można uruchomić dowolny program systemowy, coś takiego możesz zrobić w następujący sposób.

 • Najpierw przejdź do menu Start i wpisz „CMD”, po zlokalizowaniu oprogramowania kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz jako administrator”.
 • teraz sam po prostu wpisz „appwiz.cpl” i naciśnij Enter.

Jaka jest funkcja „programów i funkcji” w panelu sterowania?

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta umożliwia wprowadzanie zmian w programach i innych funkcjach oprogramowania zainstalowanego w systemie. Z tej sekcji możesz usuń/odinstaluj programy i modyfikować niektóre funkcje systemu Windows. Bez wątpienia jest to niezbędna przestrzeń do sterowania programami komputera.

Jak odinstalować program z systemu Windows 10 za pomocą „programów i funkcji”?

Proces usuwania programów z „Programów i funkcji” jest bardzo prosty. Wystarczy uzyskać dostęp do tej sekcji, korzystając z dowolnej z metod wymienionych powyżej. Po wykonaniu powyższych czynności znajdź program, który chcesz wyeliminować i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Teraz tylko po prostu kliknij „Odinstaluj” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć wybrane oprogramowanie.

Co powinienem zrobić, aby utworzyć na pulpicie skrót do „programów i funkcji”?

Możesz bardzo łatwo utworzyć skrót do programów i funkcji. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu i wybierz „Nowy”, a następnie kliknij „Skrót”. W sekcji „Wprowadź lokalizację elementu”. wpisz „appwiz.cpl” (bez cudzysłowów). Na koniec nadaj dostępowi nazwę i kliknij „OK”.

Powyższe będzie bardzo przydatne, jeśli stale będziesz musiał wprowadzać modyfikacje związane z programami Windows. Utworzyć skrót umożliwi bardzo szybki dostęp do opcji programów i innych elementów zainstalowanych na komputerze.

Jeśli nie możesz utworzyć skrótu do sekcji „Programy i funkcje” systemu Windows 10, będziesz musiał otworzyć Panel sterowania komputera, aby móc uzyskać dostęp do sekcji umożliwiającej odinstalowanie programów i dokonanie innych istotnych zmian.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up