Jak otworzyć „Programy i funkcje” w systemie Windows 10, aby zmodyfikować aplikacje

Niewątpliwie sekcja „Programy i funkcje” jest jedną z najistotniejszych, jeśli chodzi o organizację zespołu we wszystkich obszarach, ponieważ z tej sekcji będziesz mógł dowiedzieć się, ile ważą zainstalowane programy i wykonać inne odpowiednie działania, takie jak usuwać i modyfikować aplikacje komputerowe. Wszystko to pokażemy poniżej.

Indeks
 1. Gdzie w systemie Windows 10 znajduje się opcja „programy i funkcje”?
  1. Uzyskaj dostęp do „Programy i funkcje” z Panelu sterowania
  2. Uzyskaj dostęp do opcji programu w Ustawieniach
 2. Jak uruchamiać „programy i funkcje” z CMD w systemie Windows 10?
 3. Co to jest funkcja „programy i funkcje” w panelu sterowania?
 4. Jak odinstalować program z systemu Windows 10 za pomocą „programów i funkcji”?
 5. Co muszę zrobić, aby utworzyć skrót na pulpicie do „programów i funkcji”?

Gdzie w systemie Windows 10 znajduje się opcja „programy i funkcje”?

Narzędzie „Programy i funkcje” jest niezbędne do wykonywania modyfikacji, takich jak odinstalowywanie lub usuwanie programów i aplikacji, a nawet odinstalowywanie domyślnych aplikacji systemu Windows, wszystkich czynności związanych z systemem, ale Gdzie znajdują się „Programy i funkcje”?

Chociaż możesz uzyskać dostęp do „Programy i funkcje” z Panelu sterowania, mamy również opcje dostępne w „Ustawieniach”. W każdym razie pokażemy ci poniżej jak uzyskać dostęp do opcji programu z obu miejsc.

Uzyskaj dostęp do „Programy i funkcje” z Panelu sterowania

Jak wspomnieliśmy, znaczenie tej sekcji jest nieobliczalne, od odinstalowania programu do naprawiaj aplikacje w systemie Windows 10. Jak wskazaliśmy, klasyczny i najbardziej funkcjonalny sposób dostępu do „Programów i funkcji” odbywa się to za pośrednictwem Panelu sterowaniaco możesz zrobić w następujący sposób.

 • Przejdź do menu Start i poszukaj Panelu sterowania.
 • W Panelu sterowania kliknij „Programy”.
 • Ale już, kliknij „Programy i funkcje”.
 • Po powyższym wyświetlą się wszystkie programy zainstalowane w systemie, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ten, który chcesz usunąć lub zmodyfikować.

dostęp do sekcji programów i funkcji systemu Windows 10

Uzyskaj dostęp do opcji programu w Ustawieniach

System operacyjny Windows 10 jest dostarczany z licznymi zmianami, które poprawiają i ułatwiają wrażenia użytkownika. Ten łatwo zauważyć dzięki opcjom „Ustawienia” z których możesz dokonać znaczących zmian, takich jak dostęp do Programów i Funkcji.

 • Otwórz sekcję „Ustawienia”, którą znajdziesz po wyszukaniu jej w menu Start.
 • W „Ustawieniach” kliknij „Aplikacje”.
 • W ten sposób zostaną wyświetlone wszystkie programy zainstalowane na komputerze. Klikając dowolny z programów, możesz dokonać zmian lub na Opcja „Odinstaluj”, aby usunąć program.

Jak uruchamiać „programy i funkcje” z CMD w systemie Windows 10?

Jeśli masz problemy z dostępem do opcji programu z innego miejsca, możesz wymusić uruchomienie „Programy i funkcje” za pomocą CMD. Właściwie z tego miejsca można uruchomić dowolny program systemowy, coś, co: możesz zrobić w następujący sposób.

 • Przede wszystkim przejdź do menu Start i wpisz „CMD”, po zlokalizowaniu oprogramowania kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz jako administrator”.
 • teraz sam po prostu wpisz „appwiz.cpl” i naciśnij Enter.

Co to jest funkcja „programy i funkcje” w panelu sterowania?

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta pozwala na dokonywanie zmian w programach i innych funkcjach oprogramowania zainstalowanego w systemie. Z tej sekcji możesz usuń/odinstaluj programy i modyfikować niektóre funkcje systemu Windows. Bez wątpienia jest to niezbędna przestrzeń do sterowania programami sprzętu.

modyfikować aplikacje i usuwać programy z programów i funkcji systemu Windows 10

Jak odinstalować program z systemu Windows 10 za pomocą „programów i funkcji”?

Proces usuwania programów z „Programów i funkcji” jest bardzo prosty. Wystarczy uzyskać dostęp do sekcji, korzystając z dowolnej z wyżej wymienionych metod. Po wykonaniu powyższych czynności znajdź program, który chcesz usunąć i kliknij go prawym przyciskiem myszy. teraz sam po prostu kliknij „Odinstaluj” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć wybrane oprogramowanie.

Co muszę zrobić, aby utworzyć skrót na pulpicie do „programów i funkcji”?

Możesz bardzo łatwo utworzyć skrót do programów i funkcji, w tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy”, a następnie kliknij „Skrót”. W sekcji „Wpisz lokalizację elementu” wpisz „appwiz.cpl” (bez cudzysłowów). Na koniec nadaj dostępowi nazwę i kliknij „OK”.

Powyższe będzie bardzo przydatne, jeśli ciągle musisz dokonywać modyfikacji związanych z programami Windows. Utworzyć skrót umożliwi Ci bardzo szybki dostęp do opcji programów i innych elementów zainstalowanych na komputerze.

Jeśli nie możesz utworzyć skrótu do sekcji „Programy i funkcje” systemu Windows 10, będziesz musiał otworzyć Panel sterowania komputera, aby móc wejść do sekcji odinstalowywania programów i wprowadzania innych istotnych zmian.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up