Jak naprawić problemy z buforowaniem „utknąłego wydruku” w systemie Windows 10?

Indeks
 1. Dlaczego kolejka drukowania zatrzymuje się w systemie Windows 10?
 2. Jakie jest rozwiązanie problemu drukowania zablokowanego w buforowaniu?
  1. Uruchom ponownie usługę bufora wydruku
  2. Przejdź do poprzedniej wersji pakietu Office
  3. Usuń wszystkie oczekujące dokumenty do wydrukowania
  4. Wyłącz dwukierunkową obsługę drukarki

Obecnie posiadanie efektywnych systemów druku jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli jesteśmy aktywnymi profesjonalistami w biurach, z którymi współpracujemy stałe drukowanie dokumentów. Z tego powodu powinieneś wiedzieć, że często pojawia się słynny komunikat o błędzie „usługa kolejki wydruku nie działa”, gdy drukujemy plik, może to sprawić, że pomyślisz, że drukarka przestała działać, ponieważ jest uszkodzona .

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie przejmuj się, ponieważ w tym artykule przedstawiamy możliwe błędy, które mogą wystąpić w tego typu sytuacji i szybkie kroki, aby rozwiązać ten problem z drukowaniem Buforowanie utknęło na komputerze z systemem Windows, więc czytaj dalej.

Dlaczego kolejka drukowania zatrzymuje się w systemie Windows 10?

Może być wiele powodów, dla których kolejka drukowania zatrzymuje się na komputerze z systemem Windows 10, dlatego powinieneś wiedzieć, że wszystkie drukowanie w buforowaniu umożliwia wysyłanie dowolnego zadania drukowania z komputera do zapisz je tymczasowo, a następnie wydrukuj w każdym transferze, skracając tym samym czas druku i czyniąc go wydajnym.

Gdy ta usługa przestanie działać, może to być spowodowane głównie przez: błędy sterownika drukarki który może być nieaktualny lub niekompatybilny z komputerem z systemem Windows 10, w tym celu możesz wejdź na oficjalną stronę Microsoft i zaktualizuj go lub jeśli nadal nie masz wersji systemu Windows 10 pobranej na swój komputer, możesz to zrobić szybko z tej witryny, która jest całkowicie bezpieczna dla wszystkich publicznych i bezpłatnych.

Z drugiej strony, jeśli serwer kolejki przestanie działać, dla niektórych jest to normalne komunikat ostrzegawczy sygnalizuje awarię systemu i że wszystkie pliki do drukowania są zatrzymane.

Jakie jest rozwiązanie problemu drukowania zablokowanego w buforowaniu?

Obecnie często można spotkać wielu użytkowników z częstymi problemami z drukowaniem na swoim sprzęcie, zgłaszających, że ich wydruki utknęły w buforowaniu systemu Windows 10Z tego powodu przedstawiamy szybkie kroki, aby rozwiązać ten duży problem:

Uruchom ponownie usługę bufora wydruku

W przypadku problemów z drukowaniem pliki mogą zostać wysłane do kolejki wydruku lub może wystąpić problem w usłudze buforowania, co musisz je przenieść, a następnie ponownie uruchomić to samow tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Musisz przejść do panelu sterowania i poszukać folderu 'Sterowniki buforowania systemu Windows32' powinny pojawić się trzy foldery. „IA64, W32X86 i x64”
 • Następnie musisz otworzyć każdy folder i przyciąć na katalog 3więc zobaczysz listę katalogów, które musisz wybrać klikając prawym przyciskiem lub możesz też skonfigurować środkowy przycisk myszy i wybrać opcję „Wytnij”.
 • Następnie musisz przenieść każdy folder w różne strony, tj. możesz wysłać je do innego folderu lub do „Pulpitu”, a następnie ponownie uruchomić usługę. „Bufor zadań drukowania”.
 • W tym celu musisz nacisnąć „Klawisz Windows + R”, wpisz „Services.msc” i kliknij „OK”. Następnie zlokalizuj usługę Bufor wydruku i zobacz, jaki jest jej stan.
 • Jeśli widzisz, że ta usługa nie jest uruchomiona, możesz ją uruchomić, naciskając prawy przycisk myszy i klikając „Start” znajdujący się w menu. Ale jeśli nadal nie odpowiada, może to być spowodowane błędy z innymi niezależnymi usługamiw tym celu naciśnij prawy przycisk myszy i kliknij „Właściwości”.
 • Przejdź do lokalizacji dostępnej usługi, w tym celu przejdź do opcji „Ta usługa zależy od następujących składników systemu”teraz włącza dostępne, a następnie ustala, jak będzie wyglądał start, a na koniec wykonuje bufor.

Przejdź do poprzedniej wersji pakietu Office

Wiele osób korzysta z aplikacji Microsoft Office do drukowania i edytowania swoich dokumentów, ponieważ pozwala ona na: oferuje wybitne narzędzia które pomagają im skutecznie w tym zadaniu. Z tego powodu możesz przełączyć się na poprzednią wersję pakietu Office, ponieważ może ona być zgodna z Twoim systemem operacyjnym i nie powodować żadnych problemów podczas drukowania.

Dużo Użytkownicy pakietu Office zasugerowali tę funkcjęponieważ umożliwia wydajne drukowanie, ponieważ jest kompatybilny z większością drukarek i systemem buforowania, lub jeśli chcesz, możesz zaktualizować dowolną aplikację firmy Microsoft, wchodząc do jej sklepu Windows.

Usuń wszystkie oczekujące dokumenty do wydrukowania

Innym rozwiązaniem, które możesz znaleźć, jest usuwanie oczekujących dokumentów do drukowania, ale zanim to zrobisz, musisz zatrzymać usługę drukowania, w tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Zlokalizuj okno usług i naciśnij prawy przycisk myszy na opcji Buforowanie wydruku i kliknij ʽZatrzymajʼ.
 • Przejdź do „C: WINDOWSsystem32spoolPRINTERS”, tutaj możesz zobaczyć wszystkie dokumenty i usunąć je, a następnie ponownie uruchomić komputer. Następnie przejdź do okna usług i sprawdź, czy usługa buforowania działa poprawnie i spróbuj wydrukować je ponownie.

Wyłącz dwukierunkową obsługę drukarki

Funkcja udostępniania drukarki jest korzystna, ale czasami przynosi błędy i chociaż szukamy różnych sposobów naprawy tego błędu, np. rekonfiguracji drukarki domyślnej, to może dalej zawodzić, do tego będzie to konieczne wyłącz dwukierunkową obsługę tegojeśli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj te szybkie i łatwe kroki:

 • Przejdź do klawiatury i naciśnij klawisz Windows + S i wpisz nazwę „Drukarka”, a następnie wybierz z menu opcję urządzeń i drukarek.
 • Następnie przejdź do zakładki Buforowanie i poszukaj opcji „Włącz obsługę dwukierunkową”, musisz odznaczyć tę opcję i kliknąć OK, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, czy nie.
 • Po wykonaniu tych kroków przejdź do ponownego uruchomienia komputera i na koniec ponownie wydrukuj dokumenty, które znajdowały się w kolejce, które powinny zostać wydrukowane poprawnie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up