Wysyłaj pliki między urządzeniami Mac i iOS

W świecie pełnym gadżetów osoby stale przełączające się między urządzeniami potrzebują niezawodnej i wydajnej metody przenoszenia danych z jednego miejsca do drugiego. Można to zrobić na różne sposoby, ale jeśli mieszkasz w środowisku Apple, możesz wypróbować tę metodę DeskConnect. Jest to aplikacja na komputery Mac i iOS, która umożliwia przesyłanie plików między komputerami Mac i urządzeniami z systemem iOS, od prostego tekstu do zawartości schowka, łączy do witryn internetowych, mapowania lokalizacji, obrazów i dokumentów.

DeskConnect kontra AirDrop

Dlaczego w ogóle rozważałbyś użycie DeskConnect, skoro Apple już natywnie włączył AirDrop w duszę zarówno systemu macOS, jak i iOS? Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z AirDrop, jest to usługa przesyłania plików, która umożliwia użytkownikom bezprzewodowe wysyłanie plików pomiędzy obsługiwanymi komputerami Macintosh i urządzeniami z systemem iOS bez korzystania z poczty lub urządzenia pamięci masowej.

Problem z AirDrop polega na tym, że wymaga nowoczesnego chipsetu Wi-Fi, co oznacza, że ​​starsze komputery stacjonarne i notebooki mogą nie być obsługiwane. Możesz sprawdzić, czy Twój Mac może korzystać z AirDrop, przechodząc do menu „Apple -> Informacje o tym Macu -> Raport systemowy -> Informacje o systemie -> Wi-Fi” (lub użyj Spotlight, aby otworzyć „Informacje o systemie”) i przewiń w dół do wpis AirDrop.

Odległość staje się również problemem w przypadku AirDrop. Nie możesz udostępniać plików urządzeniom znajdującym się poza zasięgiem Wi-Fi.

Osoby posiadające starsze maszyny nie mają innego wyboru, jak tylko znaleźć alternatywę dla AirDrop, a DeskConnect może być odpowiedzią na ich modlitwy. Zaletą usługi jest to, że działa ona ze sprzętem wszystkich generacji, ponieważ wykorzystuje inną metodę udostępniania. Zamiast korzystać z bezpośredniego połączenia bezprzewodowego Wi-Fi/Bluetooth, które w dużym stopniu zależy od kompatybilności sprzętu, DeskConnect wykorzystuje tymczasowy magazyn w chmurze jako bufor.

Kolejną zaletą tej metody jest to, że urządzenia nie muszą znajdować się blisko siebie. Możesz wysyłać swoje pliki na dowolne urządzenia w dowolnym miejscu na świecie, pod warunkiem, że korzystają one z tego samego konta.

Wadą takiej metody jest to, że do jej działania potrzebne jest połączenie z Internetem oraz brak możliwości wysyłania plików do użytkowników posiadających inne konto.

Korzystanie z DeskConnect

Aby korzystać z aplikacji należy ją zainstalować na co najmniej dwóch urządzeniach. Wersję na komputery Mac możesz pobrać tutaj i Wersja na iOS tutaj. Następnie utwórz konto DeskConnect z dowolnej wersji aplikacji i zaloguj się na wszystkich swoich urządzeniach przy użyciu tego samego konta. Następnie przesyłanie plików między urządzeniami jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie lub naciśnięcie przycisku Udostępnij.

Wysyłanie i odbieranie plików na komputerze Mac

Po instalacji DeskConnect dla Twojego Maca będzie widoczny na pasku menu. Aby wysłać pliki na inne urządzenie, po prostu przeciągnij je i upuść na ikonę paska menu i wybierz urządzenie, na które chcesz je wysłać. Pliki te automatycznie pojawią się w docelowej lokalizacji.

Gdy odbierzesz pliki z innych gadżetów, pojawi się powiadomienie - nawet jeśli DeskConnect nie jest otwarty. Aby wyświetlić pliki, musisz otworzyć aplikację. Zostaną one wyświetlone w sekcji „Ostatnie” na pasku menu.

Możesz ustawić tak, aby pliki otwierały się automatycznie po ich otrzymaniu, przechodząc do „Preferencje -> Ogólne”.

Wysyłanie i odbieranie plików na urządzeniach iOS

Na urządzeniach iOS możesz wysyłać pliki z poziomu samej aplikacji lub za pomocą przycisku „Udostępnij” z innych obsługujących aplikacji.

Jeśli otrzymasz pliki, pojawią się one w głównym oknie DeskConnect. Po prostu dotknij jednego z nich, aby go otworzyć. Następnie możesz kontynuować zapisywanie elementu lub otworzyć go za pomocą obsługujących aplikacji.

Prywatność i ochrona

Mimo że firma DeskConnect stwierdziła, że ​​wszystkie pliki wysyłane za pomocą aplikacji będą kompleksowo szyfrowane, istnieją obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa plików przesyłanych przez Internet. Ogólna zasada jest taka, że ​​jeśli uważasz, że Twoje pliki zawierają poufne informacje, nie korzystaj z usług stron trzecich.

Jeśli jednak szukasz szybkiego i łatwego rozwiązania do przenoszenia i wysyłania plików pomiędzy urządzeniami Mac i iOS, które nie jest ograniczone kompatybilnością sprzętową ani odległością, powinieneś rozważyć DeskConnect.

Indeks
  1. DeskConnect kontra AirDrop
  2. Korzystanie z DeskConnect
    1. Wysyłanie i odbieranie plików na komputerze Mac
    2. Wysyłanie i odbieranie plików na urządzeniach iOS
  3. Prywatność i ochrona

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up