Najlepszy klient poczty e-mail dla komputerów Mac i iOS

Indeks
 1. Zwykłe przygotowania
 2. Uderzamy w czuły punkt
  1. 1. Śledzenie poczty e-mail
  2. 2. Kolejne przypomnienia
  3. 3. Cofnij wysyłanie
  4. 4. Inne funkcje
 3. Pokoje do poprawy

Wraz z Internetem pojawiło się wiele innowacji. Niektórzy przeżywają, inni powoli znikają i umierają. Jednym z tych, którzy przeżyli, jest e-mail. Stało się narzędziem, z którego stale korzystamy w każdym zakątku naszego życia i potrzebujemy dobrego klienta poczty e-mail, aby nim zarządzać. Chociaż nie brakuje dobrych klientów poczty e-mail, znalezienie takiego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, może nie być tak proste, jak myślisz. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac lub systemu iOS (lub obu) i nadal szukasz najlepszego klienta poczty e-mail, możesz rzucić okiem na PolyMail; to najlepszy klient poczty e-mail dla komputerów Mac i iOS.

Zwykłe przygotowania

Chociaż uważam, że nie ma idealnego klienta poczty e-mail, PolyMail może być jednym z niewielu, który podąża we właściwym kierunku. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna zarówno na komputer stacjonarny Mac, jak i na platformę mobilną iOS.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to założyć konto PolyMail przy użyciu swojego adresu e-mail. Celem jest włączenie specjalnych funkcji i synchronizacja wszystkich klientów PolyMail na różnych urządzeniach. Należy pamiętać, że proces rejestracji jest niezależny od dodawania kont e-mail. Jeśli masz już konto, zaloguj się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających.

Następnym krokiem jest dodanie konta e-mail. Polymail obsługuje obecnie Gmail, iCloud, usługi pocztowe Microsoft (Office 365 i Outlook) oraz inne konta IMAP. Aby dodać nowe konto przejdź do menu "Preferencje -> Konta" i kliknij przycisk "Dodaj konto".

Polymail zsynchronizuje się z dostawcami poczty e-mail i wyświetli wszystko w ujednoliconej skrzynce odbiorczej z folderami dla każdego konta. Oznacza to, że możesz zarządzać wszystkimi swoimi e-mailami z jednego miejsca.

Uderzamy w czuły punkt

Oprócz zwykłych funkcji, których można oczekiwać od dowolnego klienta poczty e-mail, Polymail ma w zanadrzu kilka sztuczek, które pomogą Ci przenieść zarządzanie pocztą e-mail na wyższy poziom.

1. Śledzenie poczty e-mail

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy Twoje e-maile spełniły swój cel? Czy często czekasz na odpowiedź, nie wiedząc, czy odbiorcy przeczytali e-maile? Chociaż Polymail nie może Ci powiedzieć, kiedy otrzymasz odpowiedź, może przynajmniej poinformować Cię, kiedy Twoje e-maile zostaną przeczytane, korzystając z funkcji „śledzenia poczty e-mail”.

Będziesz otrzymywać powiadomienia na żywo w momencie przeczytania Twoich e-maili, a obok e-maila znajduje się również mała wskazówka informująca, kiedy, ile razy i kto przeczytał Twój e-mail.

Ta funkcja jest domyślnie włączona, ale możesz ją wyłączyć podczas tworzenia wiadomości e-mail. Ta funkcja będzie działać tylko z wiadomościami e-mail wysyłanymi za pomocą usługi Polymail.

2. Kolejne przypomnienia

Jeśli chodzi o śledzenie wiadomości e-mail, Polymail ma również funkcję „Przypomnienia o dalszych działaniach”. Śledzi wysłane przez Ciebie e-maile i informuje Cię, jeśli nikt ich nie przeczyta w określonym przez Ciebie terminie. Na przykład, jeśli wyślesz e-mail do swojego zespołu z informacją o zadaniach, które muszą dokończyć przed spotkaniem w przyszłym tygodniu i nikt nie przeczyta tego e-maila po trzech dniach, możesz zadzwonić do niego i zapytać o dalsze szczegóły.

Dzięki śledzeniu wiadomości e-mail nikt w Twoim zespole nie może kłamać, że nie otrzymał wiadomości e-mail, jeśli faktycznie ją przeczytał.

3. Cofnij wysyłanie

Ile razy byłeś w sytuacji, w której żałowałeś, że nie nacisnąłeś przycisku „wyślij”? Być może zapomniałeś załącznika, który miał być dołączony do wiadomości e-mail, nadal musiałeś edytować tekst lub po prostu zdałeś sobie sprawę, że wysłałeś go na zły adres. Bez względu na przyczynę, Polymail umożliwia „Cofnij wysyłanie” wiadomości e-mail, aby uniknąć tych głupich i niepotrzebnych błędów.

Jedynym haczykiem jest to, że funkcja będzie działać dopiero w ciągu kilku sekund po naciśnięciu przycisku Wyślij. Jeśli wiadomość e-mail trafiła już na serwer i została dostarczona, nie możesz nic zrobić, aby ją anulować.

4. Inne funkcje

Chociaż nie jest tak zabawny jak poprzednie trzy, Polymail oferuje inne wspaniałe funkcje. Na przykład przycisk „Anuluj subskrypcję” zobaczysz w biuletynach e-mailowych lub innych komercyjnych wiadomościach e-mail, które umożliwiają rezygnację z subskrypcji.

Możesz zaplanować wysyłkę e-maili w późniejszym czasie, tak aby dotarły do ​​odbiorców w najlepszym momencie i nie zgubiły się wśród ton innych, nowszych e-maili, które otrzymują.

Możesz także odłożyć niektóre niepilne e-maile, które otrzymujesz, aby wyczyścić skrzynkę odbiorczą i pomóc w sortowaniu tych, które mają wyższy priorytet. Odłożona wiadomość e-mail pojawi się później, gdy będziesz mieć czas.

Pokoje do poprawy

Polymail właśnie wyszedł z fazy beta i nadal jest pisklęciem wersji 1.0.1. Należy się spodziewać błędów. Oto para, którą znalazłem. Po pierwsze, dodawanie konta iCloud jest obecnie wyłączone i nie ma widocznego sposobu na dodanie innych kont IMAP.

Po drugie, proces początkowej synchronizacji trwa dłużej niż powinien. Ci, którzy są przyzwyczajeni do natychmiastowych aktualizacji Gmaila, prawdopodobnie mogą otworzyć kartę Gmail w swojej przeglądarce, aby szybciej uzyskać najnowszą aktualizację. Mamy nadzieję, że programista naprawi problemy w następnej aktualizacji.

Myślę, że nawet pomimo tych wczesnych błędów unikalne funkcje Polymaila są dla mnie wystarczająco dobre, aby uczynić tę aplikację domyślną aplikacją pocztową na moim Macu i iPhonie.

Ale nie wierz mi tylko na słowo. Wypróbuj Polymail i podziel się swoją opinią o aplikacji, korzystając z komentarzy poniżej. Czy to naprawdę najlepszy klient poczty e-mail dla komputerów Mac i iOS?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up