Jak włączyć dodatkowe ustawienia regulacji w Zdjęciach na komputerze Mac

Aplikacja Zdjęcia na Macu nie tylko służy do porządkowania zdjęć, ale także oferuje zaawansowane funkcje edycyjne, dzięki którym możesz retuszować zdjęcia w dowolny sposób. Chociaż aplikacja oferuje już wiele opcji edycji, niektóre ustawienia nie są domyślnie włączone.

Poniżej opisano, w jaki sposób można uzyskać efekty Wyostrzanie, Definicja, Redukcja szumów, Winieta, Balans bieli i Poziomy.

1. Uruchom aplikację Zdjęcia na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu aplikacji kliknij dwukrotnie zdjęcie, aby je powiększyć. Kliknij przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do opcji edycji w aplikacji.

3. Po otwarciu panelu edycji znajdź opcję „Dostosuj” w prawym panelu i kliknij ją, aby zobaczyć wszystkie dostępne ustawienia dopasowania zdjęć.

4. Po otwarciu opcji dostosowania u góry powinien pojawić się przycisk „Dodaj”. Kliknij na niego, aby dodać dodatkowe ustawienia do opcji na ekranie.

5. Powinieneś teraz zobaczyć, że niektóre ustawienia regulacji nie są włączone.

Tutaj musisz kliknąć każdą opcję, aby ją włączyć.

6. Teraz powinieneś zobaczyć wszystkie dostępne opcje w prawym panelu i możesz z nich skorzystać. Możesz teraz bawić się tymi opcjami, klikając je i stosując ich efekty na swoich zdjęciach.

7. Jeśli sądzisz, że w przyszłości będziesz używać tych ustawień do edycji zdjęć, możesz ustawić je jako domyślne po uruchomieniu aplikacji, klikając przycisk „Dodaj” u góry i wybierając opcję „ Zapisz jako domyślny". Spowoduje to, że Twoje bieżące ustawienia staną się domyślnymi w aplikacji.

Opcje, które właśnie włączyłeś, są naprawdę świetne, ponieważ pozwalają wyostrzyć zdjęcie, zredukować szumy, nawet jeśli zdjęcie będzie trochę rozmazane, zmienić ton kolorów, zmienić ostrość na środek itp. Używaj ich na swoich zdjęciach dla siebie i zobacz, jak efekty wpływają na Twoje zdjęcia.

Wniosek

Jeśli uważasz, że w aplikacji Zdjęcia brakuje niektórych ustawień, które powinien mieć jako edytor zdjęć, ustawienia te znajdują się w aplikacji, a powyższy przewodnik pomoże Ci włączyć je w aplikacji, dzięki czemu Twoje zdjęcia będą wyglądać niesamowicie.

Indeks
  1. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up