5 przydatnych alternatyw Findera do przenoszenia i zarządzania plikami w systemie OS X

Indeks
  1. 1. Wyszukiwarka ścieżek
  2. 2. Dowódca pierwszy
  3. 3. Jęcz
  4. 4. Uporządkuj
  5. 5. Leszczyna
  6. Wniosek

Do codziennego zarządzania plikami na komputerze Mac najlepszym wyborem będzie Finder. Ale jeśli chcesz trochę podnieść, będziesz potrzebować większej mocy. Kiedy potrzebujesz największych narzędzi, kilka firm oferuje pełne narzędzia zastępujące Findera, ale nawet jeśli nie potrzebujesz całkowitej zmiany zarządzania plikami, możesz znaleźć alternatywy dla Findera, które pomogą sprawić, że codzienne tasowanie danych będzie nieco szybsze .

1. Wyszukiwarka ścieżek

Wyszukiwarka ścieżek jest starszym mężem stanu alternatywnych aplikacji Findera i moim osobistym ulubieńcem. Można to nazwać „zamiennikiem Findera”, ale nie jest to tak drastyczne, jak się wydaje. Path Finder nie modyfikuje ani nie zastępuje wbudowanego programu Finder. Zamiast tego działa jednocześnie, zapewniając zaawansowaną funkcjonalność i nowe narzędzia w innej aplikacji. „Zastępuje” Findera w tym sensie, że jeśli lubisz Path Finder, nie będziesz musiał ponownie używać zwykłego Findera.

Path Finder oferuje interfejs z dwoma panelami i dziesiątki zaawansowanych narzędzi. Powie Ci również więcej, niż kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o swoich danych. Przesuń dodatkowe okienka na dole, a zobaczysz szczegółowe informacje o pliku, atrybuty, kod szesnastkowy, dane podglądu, uprawnienia i inne. Możesz nawet otworzyć okno terminala w jednym z paneli, aby uzyskać natychmiastową pomoc w wierszu poleceń.

2. Dowódca pierwszy

Dowódca Jeden plasuje się na równi z Path Finder jako w pełni rozwinięta, dojrzała alternatywa Findera. Znajdziesz tu także przeglądanie w dwóch panelach i kilka zaawansowanych narzędzi, ale w prostszym pakiecie. Zniknęło wiele paneli i okien, a interfejs użytkownika został zredukowany, aby skupić się na przenoszeniu i kopiowaniu plików.

Commander One oferuje także doskonałą łączność. Integruje się z FTP, Dropbox, Google Drive, OneDrive i Amazon S3, łącząc lokalne pliki z serwerem z tej samej aplikacji.

3. Jęcz

Przeciąganie i upuszczanie w celu kopiowania plików w Finderze jest uciążliwe. Musisz znaleźć plik, który chcesz skopiować, dowiedzieć się, gdzie go umieścić, otworzyć obok siebie źródło i miejsce docelowe, a na koniec przeciągnąć i upuścić. Nieefektywność sprawia, że ​​łzawią mi oczy.

Yoink robi jedną rzecz i robi to dobrze; dzięki temu przeciąganie i upuszczanie staje się prostsze. Program udostępnia z boku ekranu automatycznie rozwijające się okno, w którym można tymczasowo upuścić pliki do późniejszego wykorzystania. Kiedy więc znajdziesz plik, który chcesz przenieść, możesz go schować.

4. Uporządkuj

Podobnie jak Yoink, Odgracić ma na celu ułatwienie zarządzania plikami, zapewniając miejsce do tymczasowego przechowywania rzeczy. Ale wykracza to poza pliki, oferując także miejsce na notatki i historię schowka.

Szczególnie pomocna jest dodatkowa funkcja panelu notatek, umożliwiająca szybkie i tymczasowe przechowywanie ważnego tekstu. Przeglądarka historii schowka oznacza, że ​​gdy przypadkowo zniszczysz swój schowek, możesz wrócić i odzyskać to, co utraciłeś.

5. Leszczyna

Ale kto chce przeciągać i upuszczać, skoro można sobie pozwolić na programowe zarządzanie plikami? Niewielu ludzi w pełni rozumie wszystko Leszczynama ogromną moc, ale to nie czyni go mniej użytecznym. Zaprogramuj kilka warunków (takich jak wiek pliku, lokalizacja, nazwa itp.), powiedz Hazel, co ma zrobić, gdy te warunki zostaną spełnione, i naciśnij przycisk Start.

Możesz zautomatyzować i zaplanować niewdzięczne zadania, takie jak usuwanie starych śmieci z folderu Pobrane, tworzenie złożonych schematów zmiany nazw i jeszcze więcej. Niektórzy użytkownicy zsyntetyzowali złożone zadania biurowe, zmieniając Hazel w osobistą asystentkę archiwizowania.

Wniosek

To, które alternatywy Findera wybierzesz, zależy od tego, jak duże są Twoje potrzeby. Czy jesteś zainteresowany długoterminową aktualizacją swoich kotletów do zarządzania plikami? Path Finder to świetny wybór. Potrzebujesz czegoś, co sprawi, że kopiowanie stanie się mniej uciążliwe? Sprawdź Yoinka. A jeśli chcesz mieć najwyższą kontrolę i nie masz nic przeciwko poświęceniu trochę czasu na konfigurację, Hazel jest tam, gdzie to możliwe.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up