Jak dodać puste spacje do stacji dokującej komputera Mac

Wielozadaniowość może być dla Ciebie szkodliwa, ale to nie znaczy, że nie wszyscy to robimy. Jeśli jednak nie możesz szybko zmieniać zadań, życzę powodzenia w zrobieniu czegokolwiek. Jeśli regularnie otwierasz więcej niż kilka aplikacji na komputerze Mac lub jeśli przechowujesz wiele ikon w Docku, ikony mogą łatwo zgubić się w kolorowym rozmyciu, co utrudnia płynne przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej . Jeśli czujesz, że potrzebujesz reorganizacji, możesz dodać spacje, aby podzielić aplikacje na grupy. Możesz także dodać kilka pustych spacji pomiędzy stałymi ikonami Docka i tymczasowymi ikonami Docka, aby zapobiec nadmiernemu zlepianiu się elementów.

Istnieją dwa różne sposoby dodawania ikony do stacji dokującej. Możesz to zrobić w Terminalu lub skorzystać z aplikacji.

Dodaj pustą przestrzeń za pomocą terminala

1. Otwórz Terminal. Aplikację można znaleźć w folderze narzędzi, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem Findera w „Aplikacje -> Narzędzia”. Aby uzyskać szybszy dostęp, wpisz „Terminal” w Spotlight (wywołane przez szkło powiększające w prawym górnym rogu ekranu) i naciśnij Enter, aby uruchomić Terminal.

2. Skopiuj i wklej następujący tekst do Terminalu i naciśnij Enter:

domyślnie napisz com.apple.dock trwałe-apps -array-add '{"tile-type"="spacer-tile";}';  Killall Dok

Jeśli jesteś ciekawy, to polecenie działa poprzez dostosowanie domyślnych ustawień Docka i dodanie „płytki dystansowej”, która działa jak ikona aplikacji, ale jest pusta. (Ostatnia część polecenia, killall Dock, powoduje ponowne uruchomienie Docka, aby zmiany mogły zostać zastosowane.)

3. Stacja dokująca zniknie na chwilę po ponownym uruchomieniu. Po sekundzie powróci z nowym pustym miejscem umieszczonym za ostatnią stałą ikoną.

4. Przeciągnij puste miejsce w dowolne miejsce, w którym chcesz je zachować. Jak kliknąć pustą rzecz? Właściwie jak zwykła ikona.

Dodaj pustą przestrzeń za pomocą MacPilota

1. Pobierz i zainstaluj wersję próbną MacPilota z strona dewelopera.

2. Otwórz aplikację. Kliknij „Dokuj” w panelu menu po lewej stronie.

3. Kliknij przycisk „Dodaj odstęp do lewej”.

4. W wyświetlonym oknie dialogowym kliknij „Zamknij otwarte aplikacje”. Spowoduje to tymczasowe zamknięcie Docka.

5. Kiedy po kilku sekundach Dock pojawi się ponownie, zobaczysz w nim nowe, puste miejsce.

6. Możesz kontynuować dodawanie pustych miejsc do Docka, powtarzając kroki czwarte i piąte. Jeśli chcesz dodać kilka, zaznacz opcję „Zamknij te aplikacje automatycznie w przyszłości”, aby pominąć krok piąty. Następnie Dock zostanie automatycznie uruchomiony ponownie za każdym razem, gdy dodasz nowe miejsce.

7. Jeśli masz ochotę na przygodę lub chcesz pójść nieco dalej w dostosowywaniu, kliknij „Dodaj przekładkę po prawej stronie”. Spowoduje to dodanie pustego miejsca w pobliżu Kosza i wszystkich przypiętych tam stosów folderów, jak pokazano poniżej.

Usuwanie pustych spacji

Niezależnie od wybranej metody wszystkie dodane spacje pozostaną widoczne do momentu ręcznego usunięcia ich z Docka. Możesz to zrobić dokładnie w ten sam sposób, w jaki usuwasz zwykłą ikonę: kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń z Docka” lub przeciągnij ikonę poza Dock.

Indeks
  1. Dodaj pustą przestrzeń za pomocą terminala
  2. Dodaj pustą przestrzeń za pomocą MacPilota
  3. Usuwanie pustych spacji

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up