Jak sprawić, by komputer Mac automatycznie łączył się z VPN podczas uruchamiania

Indeks
  1. Tworzenie aplikacji z AppleScript do łączenia się z VPN
  2. Dodawanie aplikacji VPN do elementów logowania
  3. Wniosek

Jeśli codziennie korzystasz z VPN na swoim osobistym lub zawodowym komputerze Mac, możesz chcieć, aby komputer Mac automatycznie łączył się z wybraną siecią VPN po uruchomieniu. W ten sposób eliminujesz potrzebę ręcznego uruchamiania interfejsu VPN i wykonywania kilku kliknięć, aby się z nim połączyć.

Chociaż na komputerach Mac nie ma wbudowanej opcji automatycznego łączenia się z siecią VPN po uruchomieniu komputera Mac, możesz w tym celu skorzystać z AppleScript. Skrypt ten prosi Cię o podanie nazwy sieci VPN, z którą chcesz się połączyć, a następnie uruchamia się za każdym razem, gdy Twój Mac zacznie łączyć się z wybraną siecią VPN.

Oto, jak możesz to zrobić na komputerze Mac.

Tworzenie aplikacji z AppleScript do łączenia się z VPN

W tej sekcji utworzysz aplikację zawierającą AppleScript, która pomoże Ci nawiązać połączenie z VPN. Po utworzeniu aplikacji możesz umieścić ją w elementach logowania, aby uruchamiała się automatycznie przy każdym uruchomieniu komputera Mac.

1. Uruchom Edytor skryptów na komputerze Mac, wyszukując go w Launchpadzie.

2. Po uruchomieniu Edytora skryptów kliknij menu „Plik” u góry i wybierz opcję „Nowy”. Umożliwi to utworzenie nowego skryptu w aplikacji.

3. Powinieneś teraz mieć pusty panel na ekranie, w którym możesz napisać swój skrypt. Teraz musisz skopiować następujący skrypt i wkleić go na pustym panelu.

W poniższym skrypcie pamiętaj o zastąpieniu „MYVPNServer” własną siecią VPN.

w stanie bezczynności powiedz aplikacji „Zdarzenia systemowe” wskaż aktualną lokalizację preferencji sieciowych ustaw myVPN na usługę „MYVPNServer” jeśli myVPN nie ma wartości null, to jeśli bieżąca konfiguracja myVPN nie jest podłączona, podłącz myVPN end if end if end tell return 60 end tell end bezczynny

4. Twój skrypt jest teraz gotowy do zapisania jako aplikacja. Aby go zapisać, kliknij menu „Plik” u góry i wybierz opcję „Zapisz…”

5. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie szczegółów skryptu, takich jak nazwa i typ skryptu.

W polu nazwy możesz wpisać dowolną znaczącą nazwę.

Jeśli chodzi o lokalizację aplikacji, możesz ją zapisać w dowolnym miejscu, ale pamiętaj, aby wybrać lokalizację, w której łatwo ją znajdziesz.

Z menu rozwijanego „Format pliku” wybierz „Aplikacja” podczas zapisywania skryptu jako aplikacji na komputerze Mac. Zaznacz także pole „Pozostań otwarty po uruchomieniu modułu obsługi”.

Kliknij „Zapisz”, aby zapisać aplikację na komputerze Mac.

Skrypt został pomyślnie zapisany jako aplikacja — teraz musisz dodać go do elementów logowania, aby uruchamiał się przy każdym uruchomieniu komputera Mac, jak opisano poniżej.

Dodawanie aplikacji VPN do elementów logowania

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz opcję „Preferencje systemowe…”, która spowoduje przejście do panelu Ustawień systemowych na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu panelu Preferencje systemowe kliknij opcję „Użytkownicy i grupy”, aby przejść do panelu użytkowników.

3. Kliknij nazwę swojego konta w lewym panelu, a następnie kliknij zakładkę „Elementy logowania” w prawym panelu.

Kliknij znak „+” (plus), jak pokazano poniżej, aby dodać nową aplikację do listy elementów logowania.

4. Na kolejnym ekranie musisz przejść do lokalizacji, w której zapisałeś aplikację i kliknąć na nią, a następnie kliknąć przycisk z napisem „Dodaj”.

5. Aplikacja powinna pojawić się na liście, co oznacza, że ​​aplikacja uruchomi się automatycznie przy każdym uruchomieniu komputera Mac, a następnie połączy się z określoną siecią VPN.

Przeczytaj także: 7 najlepszych aplikacji VPN na iPhone'a i Androida

Wniosek

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, łącząc się z wybraną siecią VPN, możesz użyć powyższego AppleScript, który automatycznie łączy się z wybraną siecią VPN, bez konieczności jakiejkolwiek interakcji z Twojej strony.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up