Recenzja Setapp - wszystkie Twoje aplikacje niezależne w jednym miejscu

Indeks
 1. Alternatywny sklep z aplikacjami
 2. Wyselekcjonowana biblioteka aplikacji
  1. Wyczyść MyMaca X
  2. CleanShotX
  3. Skupiony
  4. TekstSoap
  5. Aplikacje na iOS też
 3. Dostępność

Wyszukiwanie aplikacji, które pozwolą Ci wykonywać pracę, bawić się lub poszerzać możliwości komputera, czasami wymaga pracy na pełen etat. Najpierw musisz je znaleźć, następnie pobrać wersję próbną i ocenić oprogramowanie, a na koniec odpowiedzieć na pytanie: „Czy jest warte swojej ceny za to, czego chcę?” Setapp odciąża ten proces, udostępniając aplikację, która zawiera najlepsze rozwiązania niezależnych programistów dotyczące wszystkich problemów z komputerem – nawet tych, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. W tej recenzji przyjrzymy się, jak dobrze Setapp robi to na macOS i iOS.

To jest artykuł sponsorowany i powstał dzięki Setapp. Rzeczywista treść i opinie są wyłącznymi poglądami autora, który zachowuje niezależność redakcyjną, nawet jeśli post jest sponsorowany.

Alternatywny sklep z aplikacjami

Po pierwsze, aby uzyskać dostęp do Setaplikacja bibliotekę aplikacji, musisz pobrać klienta, który przypomina trochę klienta App Store na macOS. Instalacja i uruchomienie jest dziecinnie proste. Jeśli nie chcesz od razu decydować się na rejestrację, dostępny jest bezpłatny siedmiodniowy okres próbny.

Setapp prezentuje się jako dobrze zaprojektowany sklep z aplikacjami, z różnymi kategoriami aplikacji po lewej stronie, które następnie wyświetlają bieżący zbiór aplikacji dla tych kategorii w treści aplikacji. Kliknij ikonę pojedynczej aplikacji, aby przejść do opisu aplikacji oraz kilku zdjęć lub filmów przedstawiających daną aplikację i sprawdzić, czy wygląda na coś, co spełni Twoje potrzeby.

Gdy już zdecydujesz, że to dla Ciebie, po prostu kliknij przycisk instalacji, aby aplikacja została automatycznie pobrana do katalogu aplikacji. Nie ma konieczności ręcznej instalacji ani czyszczenia plików instalacyjnych – to po prostu proste. Nie płacisz na bieżąco, ponieważ każdą aplikację w systemie można pobrać bezpłatnie według własnego uznania i zachować ją.

Wszystkie aplikacje są w pełni kompatybilne z aktualną wersją systemu macOS, a niektóre aplikacje mają także wersje na iOS, które, jeśli posiadasz subskrypcję na odpowiednim poziomie, możesz także pobrać. Po wygaśnięciu bezpłatnego okresu próbnego musisz subskrybować usługę, aby kontynuować pobieranie aplikacji lub zainstalować je ponownie po usunięciu.

Wyselekcjonowana biblioteka aplikacji

Na początku trudno jest zrozumieć, czym jest Setapp, ale podczas korzystania z niego zdajesz sobie sprawę, że to świetny sposób na zdobycie wybranej biblioteki aplikacji, które można zainstalować bezpłatnie. Aplikacje nie są bezpłatne poza Setapp, ponieważ są oprogramowaniem płatnym. Jednak niezależni programiści, którzy udostępniają swoje produkty na platformie, otrzymują wynagrodzenie z Twoich subskrypcji za pośrednictwem Setapp, więc nie musisz płacić za nie indywidualnie. To bufet aplikacji typu „wszystko, co możesz zjeść”.

Po zainstalowaniu klienta i otwarciu go rozpoczyna się zawrotne przeszukiwanie wszystkich aplikacji, aby zobaczyć, co jest dostępne. Jest co oglądać: zestaw ponad 90 pysznych, dynamicznych tapet, aplikacja do przechwytywania animowanych ekranów w formacie GIF oraz aplikacja, która pozwala skupić uwagę podczas pisania. Muszę przyznać, że z tym ostatnim sam bym sobie poradził.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich sklepów z aplikacjami, aby ponownie zainstalować pobrane aplikacje, nadal musisz mieć subskrypcję usługi. Jeśli zmienisz komputer lub spłonie on w pożarze domu, nie daj Boże, nie będziesz już mieć subskrypcji i nie będziesz mógł zainstalować nowej wersji. Cała instalacja jest wykonywana przez klienta, więc nie masz żadnych plików instalacyjnych. To dobry, schludny system, który przechowuje wszystkie aplikacje w jednym miejscu i doskonale zarządza instalacją i aktualizacjami.

Chociaż niektóre aplikacje są nieco niszowe, ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele przydatnych narzędzi, a większość z nich jest bardzo dobrej jakości. W końcu są to aplikacje niezależne, a nie darmowe, więc musi istnieć pewna kontrola jakości i obsługa klienta posprzedażna. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z aplikacjami otrzymanymi za pośrednictwem Setapp, nadal możesz skontaktować się bezpośrednio z twórcą aplikacji, aby uzyskać pomoc techniczną.

Wyczyść MyMaca X

Przyjrzyjmy się szczegółowo rodzajom aplikacji, które można uzyskać dzięki Setapp. CleanMyMac X (również firmy MacPaw) to najnowsza wersja potężnej aplikacji do czyszczenia, optymalizacji i ochrony komputera Mac. Wszystkie zadania, które możesz chcieć wykonać, są wymienione po lewej stronie, a akcja rozgrywa się po prawej stronie. Zeskanuj komputer Mac, a aplikacja sprawdzi Twój system i zdecyduje, co wymaga naprawy, poinformuje Cię o tym i wyświetli duży przycisk START, aby rozpocząć czyszczenie. Możesz automatycznie czyścić system, odinstalowywać i aktualizować aplikacje, wykrywać i niszczyć złośliwe oprogramowanie, zwiększać prędkość itp. To świetna aplikacja i wiem o tym, ponieważ wcześniej ją recenzowałem. Używam go cały czas.

CleanShotX

CleanShotX nazywa siebie „najlepszą aplikacją do nagrywania ekranu stworzoną dla systemu macOS”, co jest odważnym stwierdzeniem. Można go używać do przechwytywania ekranów komputerów Mac (z ikonami lub bez, czego nie jestem pewien, czy kiedykolwiek wcześniej widziałem), nagrywania i edycji wideo zrzutów ekranu oraz dodawania adnotacji i zapisywania zrzutów ekranu na komputerze Mac i w chmurze.

Aplikacja instaluje się na pasku menu, dzięki czemu w dowolnym momencie możesz uzyskać do niej dostęp, aby przyciąć pełny ekran lub wybrać obszar lub okno. Jednym z najciekawszych przechwytów jest przechwytywanie przewijane, które daje fragmenty obrazu, które trzeba przewinąć, aby je uchwycić. Robi to bardzo sprytnie, prosząc o wybranie obszaru ekranu, a następnie przewinięcie strony. Zasadniczo wykonuje panoramiczny zrzut ekranu wszystkiego, co się dzieje. Geniusz.

Skupiony

Jak wspomniano wcześniej, Focused to naprawdę interesująca aplikacja do wprowadzania tekstu, która zwiększa koncentrację podczas pisania. Koncentruje twoją uwagę na słowach, minimalizując interfejs, ale w innym trybie pozwala także zdjąć wszystko inne z ekranu.

Robi to tryb Zen, umożliwiając edycję na pełnym ekranie podczas odtwarzania kojącej muzyki otoczenia. Bardzo łagodny.

TekstSoap

TextSoap to kolejna aplikacja, o której nie wiedziałem, że jest mi potrzebna, dopóki jej nie wypróbowałem. Nazywa się Soap, ponieważ czyści tekst, w tym sensie, że naprawia głupie błędy w pisaniu i błędy formatowania. Jednym z najlepszych narzędzi jest narzędzie do prostowania lub ulepszania cytatów. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze utknąłem przy wklejaniu tekstu, z niektórymi cytatami mądrymi, a innymi nie. Dzięki temu będą spójne w całym tekście.

To tylko jeden z przydatnych środków czyszczących, ale jest ich o wiele więcej. Podobnie jak zawijanie tekstu do określonej szerokości, tekst przyjazny dla Internetu i wyodrębnianie tekstu ze źródła HTML. Masz także możliwość tworzenia własnych narzędzi do czyszczenia tekstu oraz importowania ich i eksportowania. To zwodniczo prosty, ale naprawdę przydatny zestaw narzędzi tekstowych dla osób, które przetwarzają dużo tekstu.

Aplikacje na iOS też

Powinienem również wspomnieć o aplikacjach na iOS, które współpracują z aplikacjami na Maca. Wpis w sklepie z aplikacjami będzie zawierał informację, czy dostępna jest wersja aplikacji na iOS. Aby uzyskać dostęp do aplikacji na iOS, musisz zwiększyć swój plan, ponieważ nie jest on dostępny na poziomie podstawowym.

Pamiętaj, że aplikacje Setapp nie są drogimi aplikacjami. Wszystkie to niezależne aplikacje i narzędzia, które są stosunkowo niedrogie w zakupie, a niektóre są dostępne osobno, bezpośrednio od dewelopera.

To, co robi Setapp i co moim zdaniem robi znakomicie, polega na łączeniu tych niezależnych aplikacji w jedną bibliotekę i zapewnianiu opłacalnego sposobu ich zakupu bez konieczności ich szukania. Jest to sytuacja korzystna zarówno dla użytkownika, jak i twórców aplikacji. Jeśli aplikacja jest droższa niż subskrypcja za 9,99 USD, twórca aplikacji otrzymuje zapłatę w miarę upływu czasu. Wszystko ostatecznie się wyrównuje.

Poza tym, jak rozumiem, twórcy Setapp, MacPaw, pochodzą z Kijowa na Ukrainie, więc subskrybując, wspierasz ukraińskich twórców oprogramowania w bardzo trudnym okresie dla ich narodu.

Dostępność

Setaplikacja to świetny sposób na uzyskanie natychmiastowego dostępu do przydatnych niezależnych aplikacji w przyjaznej dla użytkownika bibliotece. Oferuje bezpłatny siedmiodniowy okres próbny z miesięcznymi planami zarówno do użytku indywidualnego, jak i zespołów, a także tylko dla systemu macOS lub macOS i iOS.

Do użytku indywidualnego zapłać 9,99 USD miesięcznie za jeden komputer Mac, 12,49 USD miesięcznie za jedno urządzenie z systemem macOS i iOS lub 14,99 USD miesięcznie za cztery komputery Mac i urządzenia z systemem iOS.

W przypadku korzystania z zespołów zapłać 9,99 USD za jedno urządzenie/członka miesięcznie i 2,49 USD miesięcznie za każde dodatkowe urządzenie lub 8,99 USD za jedno urządzenie/członka miesięcznie, płacąc za rok z góry i 2,49 USD miesięcznie za każde dodatkowe urządzenie. W przypadku dużych organizacji międzynarodowych lub organizacji non-profit uzyskaj dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie cenowe.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up