Darmowe programy designerskie do tworzenia ubrań i mody

Czy szukamy programu do projektowania ubrań na PC? Zobaczmy razem najlepsze darmowe programy dla stylistów do pobrania

Dla pasjonatów ubioru i mody narzędziami fachu zawsze był ołówek i papier, na których uwalnia się cała wyobraźnia i kreatywność (lub przyszłej) stylistki. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu we wszystkich dziedzinach, możemy łączyć ołówek i papier z dowolnym komputerem, który może tworzyć modne ubrania bardzo wyrafinowane i precyzyjne programy do rysowania lub stylizacji (a w wielu przypadkach nawet szybciej).

Jeśli pracujemy w branży modowej lub po prostu chcesz spróbować zaprojektować ubrania, dobrze trafiłeś: Tutaj pokażemy Ci Najlepsze bezpłatne programy do projektowania odzieży i mody do pobrania w systemie Windowsbyśmy mogli puścić wodze fantazji i inspiracji bez płacenia za drogie specjalistyczne programy (często tylko dla tych, którzy są w branży od dłuższego czasu).

Indeks
 1. Programy projektowania odzieży
  1. Szkice do projektowania mody
  2. Walentyna
  3. Nowa krawiecka
  4. mikser
  5. ukończenie szkoły

Programy projektowania odzieży

Wszystkie programy, które pokazujemy, mogą być używane bezpłatnie w systemie Windows 10 bez ponoszenia opłat licencyjnych. Aby móc prawidłowo rysować, mysz raczej nie nadaje się do użytku, ponieważ nie jest tak precyzyjna, jak mógłby być nadgarstek naszej dłoni; Zanim zaczniemy projektować ubrania, zalecamy zakup jednego Tablet graficznytak dostępne w Amazon za mniej niż 70 €.

Szkice do projektowania mody

Pierwszym programem, którego możemy użyć do projektowania ubrań i mody na PC jest Szkice do projektowania mody, do pobrania dla systemu Windows 10 bezpośrednio ze strony Sklep Microsoft.

Program ten, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów, oferuje wiele modeli dla kobiet i mężczyzn oraz szeroką gamę palet kolorów, które pozwalają stylistce łączyć różne kombinacje w celu stworzenia stroju. Gotowe rysunki można zapisać jako plik obrazu lub wydrukować bezpośrednio na drukarce już ustawionej w systemie, dzięki czemu szkice są zawsze przy nas.

Ponieważ aplikacja jest dostępna w sklepie Microsoft Store, jest niezwykle zoptymalizowana do użytku z systemem Windows 10 i stanowi doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje aplikacji do projektowania odzieży z intuicyjnym, łatwym do zrozumienia i przyswajalnym interfejsem użytkownika.

Walentyna

Kolejną aplikacją, którą możemy pobrać na komputer do projektowania ubrań jest Walentyna, do pobrania z oficjalna strona (również przenośny, bez instalacji).

Ten program open source (dostępny również dla Mac i Linux) oferuje narzędzia do rysowania, które są łatwe w użyciu i łatwe do nauczenia, również dzięki bardzo uproszczonemu interfejsowi użytkownika (w zasięgu początkującego). Dzięki niemu możemy wykonać dowolny szkic i dodać kolory, styl, wzór, fakturę tkaniny i wiele więcej.

Jedną z jego mocnych stron jest system budowania modeli, za pomocą którego można stworzyć nieograniczoną liczbę modeli za pomocą jednego kliknięcia myszy. Również w tym przypadku gotowy rysunek można zapisać jako pojedynczy plik obrazu lub przesłać bezpośrednio do włączonej i podłączonej drukarki.

Nowa krawiecka

Innym bardzo ciekawym programem do projektowania odzieży i mody jest Nowa krawiecka, dostępny bezpośrednio online od oficjalna strona.

Ta aplikacja internetowa działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach (na dowolnym systemie operacyjnym) i oferuje gotowe do użycia szablony projektowe, za pomocą których można bezpośrednio wprowadzać dowolne zmiany, wzory i kolory. Ta strona umożliwia między innymi badanie próbek odzieży 3D oraz modelu na wirtualnym papierze w celu uzyskania projektów podobnych do tych w domach mody. Niektóre gotowe modele są płatne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po prostu skorzystał z bezpłatnych narzędzi, aby uszyć suknię, którą chcesz.

Jest to obecnie najbardziej kompletne i najszybsze oprogramowanie dla projektantów mody, również biorąc pod uwagę jego darmowy charakter: za jego pomocą możemy ukończyć projekt kilkoma kliknięciami na tablecie graficznym i zdecydować o zapisaniu modelu na swoim koncie osobistym (bezpłatnym i opcjonalnym), czy Chcesz zapisać go lokalnie w pliku lub wysłać bezpośrednio do drukarki.

mikser

Jeśli szukamy programu do modelowania 3D, który pozwoli nam „tchnąć życie” w nasze ubrania, jest to bez wątpienia najlepszy wybór. mikser, do pobrania z oficjalna strona.

Ten program open source (dostępny również na Mac i Linux) umożliwia pracę na modelach 3D ludzi i ubieranie ich własnymi modelami ubrań i ubrań, narysowanymi bezpośrednio w programie lub zaimportowanymi z innych programów do projektowania odzieży. Wszystkie narzędzia do blendera są przeznaczone profesjonalny projekt 3D, więc tego typu technologia może być bardzo trudna w użyciu, chyba że ukończyłeś specjalne kursy lub nauczyłeś się podstaw projektowania 3D: jeśli jesteś początkującym lub po prostu chcesz robić ubrania bez zbytnich pretensji, to jest to. polegaj na jednej z powyższych alternatyw i tylko wtedy, gdy poczujemy się na tyle gotowi, aby przełączyć się na Blender, aby zobaczyć sukienkę na podobnym wielokątnym modelu jak mężczyzna lub kobieta.

Pod koniec żmudnej pracy z Blenderem możliwe jest zapisanie projektu z dedykowanym rozszerzeniem lub przesłanie modelu do drukarni, aby mieć wydruk modnej sukienki wykonanej tym niezwykłym programem. Możemy również przeczytać nasze poradniki, aby dowiedzieć się więcej Rysuj obiekty 3D, grafiki i animacje w trzech wymiarach oraz Alternatywy Adobe Creative: bezpłatne programy do edycji grafiki audio i wideo.

ukończenie szkoły

Dzięki wyżej wymienionym programom modowym i odzieżowym będziemy mogli uwolnić naszą kreatywność i tworzyć piękne projekty sukienek lub strojów niezależnie od poziomu naszych umiejętności: w rzeczywistości istnieją lub są prostsze i tańsze programy i programy w branży zakończone stażem jako uznana stylistka.

Nadal w temacie odzieży i mody zachęcamy do dalszego czytania naszych artykułów Przymierz ubrania online w wirtualnych sklepach odzieżowych oraz Najlepsze gry w ubieranki i modę na Androida i iPhone'a.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up