Darmowe programy designerskie do tworzenia ubrań i mody

Czy szukamy programu do projektowania ubrań na PC? Zobaczmy razem najlepsze darmowe programy dla stylistów do pobrania

Dla pasjonatów ubioru i mody narzędziami fachu zawsze był ołówek i papier, na których uwalnia się cała wyobraźnia i kreatywność (lub przyszłej) stylistki. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu we wszystkich dziedzinach, możemy łączyć ołówek i papier z dowolnym komputerem, który może tworzyć modne ubrania bardzo wyrafinowane i precyzyjne programy do rysowania lub stylizacji (a w wielu przypadkach nawet szybciej).

Jeśli pracujemy w branży modowej lub po prostu chcesz spróbować zaprojektować ubrania, dobrze trafiłeś: Tutaj pokażemy Ci Najlepsze bezpłatne programy do projektowania odzieży i mody do pobrania w systemie Windowsbyśmy mogli puścić wodze fantazji i inspiracji bez płacenia za drogie specjalistyczne programy (często tylko dla tych, którzy są w branży od dłuższego czasu).

Programy projektowania odzieży

Wszystkie programy, które pokazujemy, mogą być używane bezpłatnie w systemie Windows 10 bez ponoszenia opłat licencyjnych. Aby móc prawidłowo rysować, mysz raczej nie nadaje się do użytku, ponieważ nie jest tak precyzyjna, jak mógłby być nadgarstek naszej dłoni; Zanim zaczniemy projektować ubrania, zalecamy zakup jednego Tablet graficznytak dostępne w Amazon za mniej niż 70 €.

Szkice do projektowania mody

Pierwszym programem, którego możemy użyć do projektowania ubrań i mody na PC jest Szkice do projektowania mody, do pobrania dla systemu Windows 10 bezpośrednio ze strony Sklep Microsoft.

Program ten, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów, oferuje wiele modeli dla kobiet i mężczyzn oraz szeroką gamę palet kolorów, które pozwalają stylistce łączyć różne kombinacje w celu stworzenia stroju. Gotowe rysunki można zapisać jako plik obrazu lub wydrukować bezpośrednio na drukarce już ustawionej w systemie, dzięki czemu szkice są zawsze przy nas.

Ponieważ aplikacja jest dostępna w sklepie Microsoft Store, jest niezwykle zoptymalizowana do użytku z systemem Windows 10 i stanowi doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje aplikacji do projektowania odzieży z intuicyjnym, łatwym do zrozumienia i przyswajalnym interfejsem użytkownika.

Walentyna

Kolejną aplikacją, którą możemy pobrać na komputer do projektowania ubrań jest Walentyna, do pobrania z oficjalna strona (również przenośny, bez instalacji).

Ten program open source (dostępny również dla Mac i Linux) oferuje narzędzia do rysowania, które są łatwe w użyciu i łatwe do nauczenia, również dzięki bardzo uproszczonemu interfejsowi użytkownika (w zasięgu początkującego). Dzięki niemu możemy wykonać dowolny szkic i dodać kolory, styl, wzór, fakturę tkaniny i wiele więcej.

Jedną z jego mocnych stron jest system budowania modeli, za pomocą którego można stworzyć nieograniczoną liczbę modeli za pomocą jednego kliknięcia myszy. Również w tym przypadku gotowy rysunek można zapisać jako pojedynczy plik obrazu lub przesłać bezpośrednio do włączonej i podłączonej drukarki.

Nowa krawiecka

Innym bardzo ciekawym programem do projektowania odzieży i mody jest Nowa krawiecka, dostępny bezpośrednio online od oficjalna strona.

Ta aplikacja internetowa działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach (na dowolnym systemie operacyjnym) i oferuje gotowe do użycia szablony projektowe, za pomocą których można bezpośrednio wprowadzać dowolne zmiany, wzory i kolory. Ta strona umożliwia między innymi badanie próbek odzieży 3D oraz modelu na wirtualnym papierze w celu uzyskania projektów podobnych do tych w domach mody. Niektóre gotowe modele są płatne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po prostu skorzystał z bezpłatnych narzędzi, aby uszyć suknię, którą chcesz.

Jest to obecnie najbardziej kompletne i najszybsze oprogramowanie dla projektantów mody, również biorąc pod uwagę jego darmowy charakter: za jego pomocą możemy ukończyć projekt kilkoma kliknięciami na tablecie graficznym i zdecydować o zapisaniu modelu na swoim koncie osobistym (bezpłatnym i opcjonalnym), czy Chcesz zapisać go lokalnie w pliku lub wysłać bezpośrednio do drukarki.

mikser

Jeśli szukamy programu do modelowania 3D, który pozwoli nam „tchnąć życie” w nasze ubrania, jest to bez wątpienia najlepszy wybór. mikser, do pobrania z oficjalna strona.

Ten program open source (dostępny również na Mac i Linux) umożliwia pracę na modelach 3D ludzi i ubieranie ich własnymi modelami ubrań i ubrań, narysowanymi bezpośrednio w programie lub zaimportowanymi z innych programów do projektowania odzieży. Wszystkie narzędzia do blendera są przeznaczone profesjonalny projekt 3D, więc tego typu technologia może być bardzo trudna w użyciu, chyba że ukończyłeś specjalne kursy lub nauczyłeś się podstaw projektowania 3D: jeśli jesteś początkującym lub po prostu chcesz robić ubrania bez zbytnich pretensji, to jest to. polegaj na jednej z powyższych alternatyw i tylko wtedy, gdy poczujemy się na tyle gotowi, aby przełączyć się na Blender, aby zobaczyć sukienkę na podobnym wielokątnym modelu jak mężczyzna lub kobieta.

Pod koniec żmudnej pracy z Blenderem możliwe jest zapisanie projektu z dedykowanym rozszerzeniem lub przesłanie modelu do drukarni, aby mieć wydruk modnej sukienki wykonanej tym niezwykłym programem. Możemy również przeczytać nasze poradniki, aby dowiedzieć się więcej Rysuj obiekty 3D, grafiki i animacje w trzech wymiarach oraz Alternatywy Adobe Creative: bezpłatne programy do edycji grafiki audio i wideo.

ukończenie szkoły

Dzięki wyżej wymienionym programom modowym i odzieżowym będziemy mogli uwolnić naszą kreatywność i tworzyć piękne projekty sukienek lub strojów niezależnie od poziomu naszych umiejętności: w rzeczywistości istnieją lub są prostsze i tańsze programy i programy w branży zakończone stażem jako uznana stylistka.

Nadal w temacie odzieży i mody zachęcamy do dalszego czytania naszych artykułów Przymierz ubrania online w wirtualnych sklepach odzieżowych oraz Najlepsze gry w ubieranki i modę na Androida i iPhone'a.

Indeks
 1. Programy projektowania odzieży
  1. Szkice do projektowania mody
  2. Walentyna
  3. Nowa krawiecka
  4. mikser
  5. ukończenie szkoły

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up