Ustawienia panelu sterowania Nvidia: co one oznaczają?

Nvidia wydaje się być niepowstrzymaną siłą w wojnie o karty graficzne i chociaż AMD toczy wielką bitwę z niektórymi wysokiej jakości procesorami graficznymi na obu końcach rynku, inteligentne pieniądze spoczywają na Nvidii. Dlatego jeśli jesteś graczem, najlepiej zapoznać się ze wszystkimi ustawieniami panelu sterowania Nvidii, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że prędzej czy później z nich skorzystasz. Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci znaleźć drogę.

Aby otworzyć Panel sterowania Nvidia, musisz mieć zainstalowane sterowniki karty graficznej Nvidia dla procesora graficznego Nvidia. Ikona Panelu sterowania może pojawić się w obszarze powiadomień (prawy dolny róg pulpitu systemu Windows) lub można do niej uzyskać dostęp, klikając pulpit prawym przyciskiem myszy, a następnie klikając Panel sterowania Nvidii.

Związane z AMD kontra Nvidia: kto wygra wojnę graficzną?

Indeks
  1. Ustawienia 3D panelu sterowania Nvidii
  2. ukończenie szkoły

Ustawienia 3D panelu sterowania Nvidii

W sekcji „Dostosuj ustawienia obrazu z podglądem” kliknij „Użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3D”, a następnie kliknij „Zabierz mnie tam”, aby dostosować ustawienia GPU do własnych upodobań. (Możesz uzyskać dostęp do tego samego ekranu, klikając „Zarządzaj ustawieniami 3D” w lewym okienku.)

Następnie możesz wybrać między „Ustawieniami globalnymi”, aby zastosować zmiany we wszystkich swoich grach, lub „Ustawieniami programu”, aby zastosować je gra po grze. Poniżej przedstawiono opcje graficzne i ich funkcje:

Okluzja otoczenia (AO): Sprawia, że ​​cienie w grach są głębsze i bardziej realistyczne.

Wiele gier blokuje okluzję otoczenia Nvidii, ponieważ może to kolidować z istniejącymi ustawieniami AO gry (które zwykle są wyższe). Jeśli zdecydujesz się użyć AO, upewnij się, że najpierw wyłączyłeś wersję gry.

Filtrowanie anizotropowe: Wyostrza tekstury o ostrych krawędziach.

Istnieje wiele dowodów sugerujących, że wersja NVCP jest warta więcej niż wersje w grze. Wpływ na wydajność jest niewielki, a poprawa wizualna może być duża.

Wygładzanie krawędzi: Wygładź postrzępione linie wokół krawędzi obiektów.

„FXAA” może być używane zamiast lub w połączeniu z ustawieniami AA gry. Ma jednak tendencję do rozmycia obrazów, więc prawdopodobnie najlepiej zostawić to w spokoju. Nie przydaje się też „korekta gamma”. Efekty „przezroczystości” AA są przyzwoite, gdy są małe i wygładzają linie na przezroczystych obiektach, takich jak trawa, ogrodzenia i tak dalej. Spadek wydajności jest niewielki, więc warto spróbować.

CUDA - GPU: Wykorzystaj moc GPU do ulepszania oprogramowania, takiego jak PhysX i innych ulepszeń graficznych. Wysoce polecany.

DSR: Przedstawia grę w wyższej rozdzielczości niż bohaterowie poniżej i oferuje ostrzejszy obraz na całej planszy.

Jeśli Twój komputer sobie z tym poradzi, warto spróbować. W ten sposób można również dostosować Gładkość DSR, aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu. Im większa gładkość, tym większy wpływ na wydajność.

Maksymalna liczba gotowych ramek: Zapisuje ramki i ładuje je do procesora, zanim dotrą do GPU.

Może to potencjalnie złagodzić zacinanie się i przeskakiwanie klatek kosztem opóźnień (np. input lag). Przejdź do „Ustawienia aplikacji 3D”, ale zastosuj różne opcje (1-4), jeśli nadal masz problemy.

Technologia monitorowania: Wybieramy G-SYNC, jeśli Twój monitor to potrafi.

Tak, zawsze używaj G-Sync, kiedy możesz. Pozwala monitorowi działać z wyższą częstotliwością odświeżania bez uszkadzania ekranu i bez innych problemów.

Wieloklatkowe próbkowanie AA: Zwiększ wygładzanie bez poświęcania wydajności.

Kiedy gra się skończy Zgodny z MFAA , w zasadzie otrzymujesz darmowe wzmocnienie antyaliasingu.

Tryb zarządzania energią: Optymalna moc zachowuje obciążenie renderowania GPU / klatek, gdy komputer jest bezczynny. „Adaptacyjny” zmniejsza i zwiększa prędkość GPU w zależności od gry. „Peak Performance” utrzymuje wydajniejszy procesor graficzny, który jest wyższy i mocniejszy na procesorze graficznym. Zalecana jest optymalna wydajność.

Pamięć podręczna shaderów: Zapisuj krytyczne dla gry pliki cieni na dysk twardy, aby poprawić wydajność i skrócić czas ładowania.

Nie zajmuje dużo miejsca na dysku twardym i może mieć pozytywny wpływ na twoje gry.

Filtr tekstur: Jeśli chodzi o filtrowanie anizotropowe, filtrowanie tekstur znacznie poprawia wygląd płaskich tekstur podczas gry.

Jeśli zauważysz spadek wydajności z powodu filtrowania anizotropowego, możesz spróbować włączyć Optymalizację próbkowania anizotropowego. „Negatywne odchylenie LOD” ma sens tylko w grach OpenGL i nie oferuje niczego, czego filtr anizotropowy nie mógłby zrobić lepiej. Zamiast używać „Optymalizacji trójliniowej”, po prostu ustaw „Jakość filtra tekstury” na „Wysoka jakość” lub „Wysoka wydajność” w zależności od wydajności systemu.

Optymalizacja wątków: Umożliwia wielordzeniowemu procesorowi obsługę niektórych zadań GPU podczas grania.

Kontynuuj za pomocą Auto, aby GPU mógł zdecydować, czy użyć go, czy nie w każdej grze

Potrójne tłumienie: Dodaje trzeci bufor klatek do GPU podczas grania w gry OpenGL, zapobiegając sporadycznym kliknięciom podczas zapisywania klatek.

Jeśli masz gry OpenGL, ustaw je na „Włączone” wraz z synchronizacją pionową.

Synchronizacja pionowa (lub VSync): Dostosuj liczbę klatek na sekundę w grze (fps), aby monitorować częstotliwość odświeżania (hz) i zapobiegać rozrywaniu ekranu, gdy Hz jest poniżej fps.

Korzysta z ustawień gry, chociaż Fast Sync może być przydatny w starszych grach lub innych grach z bardzo dużą liczbą klatek na sekundę.

Pre-renderowane ramki VR: Podobnie jak „Maksymalna liczba wyrenderowanych klatek”, przechowuje niektóre klatki w procesorze, zanim dotrą do GPU, co pozwala uniknąć przeskakiwania klatek w VR.

Następnie tylko dla użytkowników VR poeksperymentuj z ustawieniami, aby zobaczyć, które są najskuteczniejsze.

ukończenie szkoły

Czy potajemnie jesteś zaawansowanym użytkownikiem AMD Radeon? Sprawdź naszą listę wszystkich optymalizacji AMD / Radeon, które musisz znać.

Baw się tymi ustawieniami, baw się dobrze, ale uważnie monitoruj wydajność i bądź gotowy na wiele dopracowań, aby wszystko działało. To fajny proces, ale jedną z rzeczy, których można się z niego nauczyć, jest to, że tak naprawdę jest tylko kilka poprawek graficznych, które naprawdę poprawiają wydajność. A może znalazłeś mod, który jest sprzeczny z mądrością tej listy, aby uzyskać dobry efekt? Powiadom nas!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up