Jak zainstalować macOS w VirtualBox

Indeks
 1. Co będziesz potrzebował
 2. Jak utworzyć maszynę wirtualną macOS
 3. Konfiguracja końcowa
 4. Często Zadawane Pytania
  1. Jakich specyfikacji potrzebuję na swoim komputerze, aby uruchomić system macOS Monterey?
  2. Czy legalne jest uruchamianie systemu macOS w systemie Windows przy użyciu VirtualBox?
  3. Czy są jakieś problemy ze zgodnością przy uruchamianiu systemu macOS na VirtualBox?

Firma Apple zawsze utrudniała instalację swojego systemu operacyjnego na sprzęcie innej firmy, co utrudniało korzystanie z zalet tego udoskonalonego systemu operacyjnego. Tutaj pokażemy Ci, jak zainstalować macOS na maszynie wirtualnej. Będziesz potrzebować kompatybilnego zestawu sprzętu oraz systemu z wystarczająco wydajnymi komponentami, aby uruchomić zarówno system Windows, jak i macOS.

Przeczytaj także: Jak naprawić zawieszanie się Ubuntu w VirtualBox

Co będziesz potrzebował

Najpierw musisz pobrać kopię OracleVM VirtualBox. Będziesz także potrzebować obrazu ISO wersji systemu macOS, którą chcesz zainstalować.

Uzyskanie ISO jest w rzeczywistości trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nawet jeśli masz dostęp do komputera Mac, nie będziesz mógł pobrać kopii systemu operacyjnego, który już zainstalowałeś. Niezależnie od wersji systemu macOS, z której korzysta Twój komputer Mac, otwórz stronę App Store z najnowszą wersją systemu macOS – Monterey – i pobierz stamtąd instalator. Nadal będziesz musiał przekonwertować ten plik aplikacji na DMG, a następnie przekonwertować go z DMG na ISO, aby móc zainstalować go w VirtualBox.

Łatwiejszą, ale także mniej bezpieczną opcją jest wyszukanie w Internecie obrazu ISO wybranej wersji systemu macOS. Istnieje wiele witryn, które je zawierają, ale pobranie obrazu ISO z nieoficjalnej witryny wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak ilość wiedzy technicznej potrzebnej do tego jest znacznie mniejsza. Jest to łatwiejsza i dlatego preferowana metoda uzyskiwania dostępu do oprogramowania Apple.

Przeczytaj także: Jak zainstalować system macOS na dysku USB

Jak utworzyć maszynę wirtualną macOS

 1. Zainstaluj VirtualBox na komputerze z systemem Windows, postępując zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Kliknij „Nowy”, aby utworzyć nową maszynę wirtualną.
 1. Użyj nazwy wersji systemu macOS, aby nadać nazwę swojej maszynie wirtualnej — na przykład Monterey. Następnie przełącz opcję rozwijaną Typ na „Mac OS X”, a opcję Wersja na „Mac OS X (64-bitowy)”.
 1. Wybierz ilość pamięci RAM, która ma zostać przydzielona Twojej maszynie wirtualnej. Przydzielenie większej ilości pamięci RAM pomoże przyspieszyć maszynę wirtualną, ale upewnij się, że zostało jej wystarczająco dużo dla systemu operacyjnego hosta. Mimo że macOS Monterey wymaga co najmniej 8 GB pamięci RAM, zaleca się posiadanie co najmniej 16 GB pamięci RAM w systemie, aby móc wygodnie korzystać zarówno z systemu macOS, jak i Windows.
 1. Wybierz „Utwórz teraz wirtualny dysk twardy” i kliknij przycisk „Utwórz”.
 1. Pozostaw domyślne ustawienie „VDI” zaznaczone i kliknij „Dalej”.

Przeczytaj także: Jak obniżyć wersję macOS do poprzedniej wersji

 1. Zdecyduj, czy chcesz mieć wirtualny dysk twardy przydzielany dynamicznie, czy o stałym rozmiarze. Dysk przydzielany dynamicznie będzie początkowo mały i będzie się zwiększał w miarę zapotrzebowania na więcej miejsca. Dysk o stałym rozmiarze natychmiast zajmie ustawioną ilość miejsca na fizycznym dysku twardym.
 1. Wybierz rozmiar wirtualnego dysku twardego. Kliknij „Utwórz”, aby zakończyć tworzenie maszyny wirtualnej.

Przeczytaj także: Jak udostępniać pliki między komputerem hostem a maszynami wirtualnymi

Konfiguracja końcowa

 1. Po podświetleniu maszyny wirtualnej kliknij trybik „Ustawienia”. Z bocznego menu wybierz opcję „System” i upewnij się, że w ustawieniach „Kolejność rozruchu” opcja „Floppy” jest odznaczona. Dzięki temu maszyna wirtualna uruchomi się z obrazu dysku Monterey. Upewnij się, że ustawiłeś „Pamięć podstawowa” na odpowiednim poziomie – co najmniej 2048 MB.
 1. Będąc w menu „System”, kliknij zakładkę „Procesor”. Ustaw liczbę procesorów na co najmniej dwa i upewnij się, że opcja „Włącz PAE/NX” jest włączona.
 1. Wybierz menu „Pamięć” na pasku bocznym. W obszarze Urządzenia pamięci masowej kliknij „Puste”. Kliknij ikonę dysku optycznego w prawym górnym rogu ekranu i wybierz plik ISO Monterey, upewniając się, że włączona jest opcja „Użyj pamięci podręcznej we/wy hosta”. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Przeczytaj także: Jak zainstalować Sklep Google Play w systemie Windows 11

 1. Przejdź do sekcji „Wyświetlacz” i ustaw „Pamięć wideo” na 128 MB, a następnie kliknij „OK”, aby zapisać.
 1. Następnie przejdź do sekcji audio i włącz zarówno „Wyjście audio”, jak i „Wejście audio”.
 1. Zanim będzie można uruchomić system macOS na maszynie wirtualnej, należy uruchomić następujące polecenia z wiersza poleceń lub programu PowerShell z uprawnieniami administratora w systemie Windows lub na terminalu w systemie Linux. Zanim spróbujesz tego dokonać, upewnij się, że VirtualBox jest zamknięty.

W przypadku użytkowników systemu Windows poniższe elementy powinny działać zgodnie z opisem. Użytkownicy Linuksa będą musieli dodać „sudo” na początku każdego polecenia VBoxManage i zastąpić lokalizację w pierwszym wierszu lokalizacją VirtualBox, tak jak jest ona zainstalowana w Twojej dystrybucji Linuksa.

cd "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\" VBoxManage.exe modyfikacjivm "Wpisz tutaj nazwę swojej maszyny wirtualnej" --cpuidset 00000001 000106e5 00100800 0098e3fd bfebfbff VBoxManage setextradata "Wpisz tutaj nazwę swojej maszyny wirtualnej" "VBoxInternal/Devices/efi/ 0/Config/DmiSystemProduct" "iMac11,3" VBoxManage setextradata "Wpisz tutaj nazwę swojej maszyny wirtualnej" "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemVersion" "1.0" VBoxManage setextradata "Wpisz tutaj nazwę swojej maszyny wirtualnej" "VBoxInternal/ Devices/efi/0/Config/DmiBoardProduct" "Iloveapple" VBoxManage setextradata "Wpisz tutaj nazwę swojej maszyny wirtualnej" "VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/DeviceKey" "ourhardworkbythesewordsguardedPleasedontsteal(c)AppleComputerInc" VBoxManage setextradata "Wpisz swoją maszynę wirtualną Nazwij tutaj” „VBoxInternal/Devices/smc/0/Config/GetKeyFromRealSMC” 1

 1. Na koniec ponownie otwórz VirtualBox, kliknij strzałkę „Start”, aby uruchomić maszynę wirtualną, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować macOS.

macOS powinien być teraz zainstalowany w VirtualBox. Za każdym razem, gdy chcesz z niego skorzystać, po prostu uruchom VirtualBox i uruchom maszynę wirtualną. Kiedy skończysz, możesz zamknąć VirtualBox lub zamknąć maszynę wirtualną macOS. Możesz także przenieść maszynę wirtualną jako plik OVA i zaimportować ją na inny komputer.

Przeczytaj także: Jak dostosować komputer Mac w Monterey

Często Zadawane Pytania

Jakich specyfikacji potrzebuję na swoim komputerze, aby uruchomić system macOS Monterey?

Będziesz potrzebować sporej ilości energii na komputerze z systemem Windows, aby móc uruchomić system macOS Monterey. Komputer Mac może go uruchomić z mniejszą mocą obliczeniową, ponieważ natywnie obsługuje system macOS. Twój komputer będzie potrzebował znacznie więcej energii. Rozważ instalację macOS Monterey tylko wtedy, gdy masz wydajny czterordzeniowy procesor i co najmniej 16 GB pamięci RAM.

Czy legalne jest uruchamianie systemu macOS w systemie Windows przy użyciu VirtualBox?

Według Warunki prawne Apple, ich systemy operacyjne są oznaczone marką do użytku wyłącznie na sprzęcie Apple. Oznacza to, że uruchamianie systemu macOS w systemie Windows jest technicznie nielegalne, nawet jeśli używasz obrazu ISO własnego komputera Mac. Można jednak legalnie uruchamiać system macOS na VirtualBox na komputerze Mac.

Czy są jakieś problemy ze zgodnością przy uruchamianiu systemu macOS na VirtualBox?

Problem z uruchomieniem systemu macOS na komputerze PC polega na tym, że istnieje ogromna liczba możliwych konfiguracji systemu i nie wszystkie z nich mogą być kompatybilne z systemem macOS. Najbardziej idealną serią procesorów do uruchamiania systemu macOS na komputerze z systemem Windows jest chipset Intel 10. generacji. Inne chipsety również będą działać, ale mogą mieć problemy z Bluetooth, Wi-Fi oraz innymi funkcjami systemowymi i urządzeniami peryferyjnymi.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up