Jak rozmyć obrazy na komputerze Mac

Indeks
 1. Rozmycie obrazów za pomocą Skitcha
 2. Rozmyj obrazy za pomocą aplikacji Zdjęcia
 3. Rozmycie obrazów za pomocą SnagIt
 4. Często Zadawane Pytania
  1. Czy rozmycie obrazów wpływa na rozmiar obrazu?
  2. Jak zamazać fragmenty zdjęć online?
  3. Jakie są dodatkowe programy do przechwytywania ekranu komputera Mac, które mogą rozmazywać obrazy?

Publikowanie zdjęć w Internecie wiąże się z ryzykiem. Twoje zdjęcie może zawierać poufne informacje lub przedstawienie osoby, której nie chcesz, żeby inni widzieli. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz łatwo zamazać te zdjęcia przed opublikowaniem ich w Internecie. Aby to osiągnąć, istnieją dziesiątki dostępnych aplikacji dla komputerów Mac. W tym artykule pokażemy Ci, jak łatwo i szybko rozmyć obrazy na komputerze Mac za pomocą aplikacji Skitch lub wbudowanej aplikacji Zdjęcia.

Przeczytaj także: Najlepsze strony internetowe do wyszukiwania obrazów z przezroczystym tłem

Rozmycie obrazów za pomocą Skitcha

Część popularnej rodziny produktów Evernote, Szkic to fantastyczny produkt, który każdy powinien mieć na swoim komputerze.

 1. Uruchom Skitch, jeśli już go pobrałeś, lub pobierz go z pliku Sklep z aplikacjami dla komputerów Mac.
 1. Przeciągnij i upuść dowolny plik JPG lub PNG, który chcesz edytować. Alternatywnie kliknij „Plik -> Otwórz” i załaduj obraz w oknie aplikacji.
 1. Po lewej stronie aplikacji, na pionowym pasku narzędzi, znajdź opcję „Pixelate” – przedostatnią opcję. Można go również rozpoznać po ikonie, która jest rozmazana lub zawiera piksele.
 1. Użyj myszki, aby przeciągnąć kursor po obszarze, który chcesz zamazać. Działa to jak kwadrat lub prostokąt i możesz kilka razy wracać do każdego zamazanego obszaru, aby mieć 100-procentową pewność, że nic nie jest widoczne.
 1. Po zamazaniu wszystkich obszarów zdjęcia, które chcesz ukryć, zapisz swoją pracę na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym sposobem jest przejście do „Plik -> Eksportuj”, a następnie wybranie miejsca na dysku twardym komputera Mac, w którym chcesz zapisać obraz.
 2. Alternatywnie spójrz na dolną środkową część aplikacji Skitch, gdzie znajduje się opcja przypominająca kartę. Kliknij ten obszar, przeciągnij i upuść go w folderze plików, na pulpicie lub w dowolnym miejscu, w którym chcesz zapisać obraz.

Obydwa sposoby działają tak samo, więc obraz nie będzie wyglądał inaczej, jeśli użyjesz jednej metody zamiast drugiej.

Dzięki Skitch rozmycie obrazów na komputerze Mac jest naprawdę łatwe. Jeśli jednak pobieranie osobnej aplikacji nie jest dla Ciebie, istnieje inna metoda, która działa z aplikacją Zdjęcia, która jest preinstalowana na komputerach Mac.

Przeczytaj także: 5 najlepszych edytorów zdjęć dla komputerów Mac, z których możesz korzystać bezpłatnie

Rozmyj obrazy za pomocą aplikacji Zdjęcia

Edycja zdjęcia za pomocą aplikacji Zdjęcia nie spowoduje „rozmycia” obrazu w taki sam sposób, jak metoda Skitch. Zamiast tego, korzystając z funkcji edycji dostępnych w aplikacji Zdjęcia, możesz „wyretuszować” obraz i usunąć wszelkie wrażliwe lub niechciane informacje.

 1. Otwórz preinstalowaną aplikację Zdjęcia na komputerze Mac. Aplikacja powinna znajdować się w Twojej talii lub być dostępna w Kontroli Misji, naciskając klawisz F4 na klawiaturze.
 1. Znajdź w aplikacji zdjęcie, które chcesz edytować lub dodaj nowe zdjęcie, przechodząc do „Plik -> Importuj”. Alternatywnie możesz także przeciągnąć i upuścić dowolne zdjęcie z dysku twardego bezpośrednio do aplikacji.
 1. Kliknij dwukrotnie obraz, aby w prawym górnym rogu edycji pojawił się przycisk „Edytuj”.
 1. Gdy pojawi się ekran edycji, poszukaj opcji „Retusz” mniej więcej w połowie po prawej stronie aplikacji.
 1. Przy włączonym narzędziu Retusz przeciągnij ikonę myszy przez dowolną część obrazu, którą chcesz ukryć. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar wskaźnika, aby zakryć większą lub mniejszą część obrazu. Podczas gdy Skitch faktycznie rozmywa się, korzystając z tej funkcji, opcja Retusz jest bardziej smugą.

Jeśli naprawdę chcesz usunąć coś z obrazu, prawdopodobnie bardziej preferowaną opcją będzie Skitch. Jednak aplikacja Zdjęcia jest również bezpłatna i natychmiast dostępna na komputerze Mac, co ułatwia wykonanie zadania.

Przeczytaj także: Jak zrobić przezroczysty obraz bez Photoshopa

Rozmycie obrazów za pomocą SnagIt

Jeśli Skitch nie jest Twoją ulubioną aplikacją, a aplikacja Zdjęcia nie jest czymś, z czego chcesz korzystać, aplikacje takie jak SnagIt mogą wykonać podobne zadanie. Oprócz rozmycia obrazów, SnagIt jest pełen wielu funkcji, takich jak robienie zrzutów ekranu, nagrywanie ekranu oraz edytowanie zdjęć i filmów.

 1. Pobierz SnagIt z oficjalna strona internetowa i zainstaluj go na komputerze Mac.
 2. Uruchom aplikację. Otwórz menu rozwijane, klikając „Pliki”, a następnie kliknij „Otwórz”.
 1. Kliknij zdjęcie, które chcesz zamazać, i otwórz je.
 1. Kliknij przycisk „Więcej” w prawym rogu menu narzędzi i wybierz „Rozmycie”.
 1. Naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij kursor po części obrazu, którą chcesz zamazać.
 1. Naciśnij Command + S, aby zapisać zdjęcie. Alternatywnie możesz przejść do „Plików” i kliknąć „Zapisz”.

Przeczytaj także: Jak korzystać z ustawień wstępnych Lightroom, aby szybciej edytować zdjęcia

Często Zadawane Pytania

Czy rozmycie obrazów wpływa na rozmiar obrazu?

W niektórych przypadkach rozmycie obrazów może zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar obrazu, w zależności od oprogramowania używanego do edycji obrazu. Może się to również zdarzyć, jeśli wyeksportowany obraz zostanie zapisany w innym formacie pliku niż oryginalny.

Jak zamazać fragmenty zdjęć online?

Oto kilka bezpłatnych stron internetowych, które umożliwiają zamazanie obrazów lub ich części. Aby jednak skorzystać z niektórych z tych opcji, konieczne może być utworzenie konta.

 1. Peko-step.com
 2. EzGIF.com
 3. Giftgit.com
 4. Fotor.com

Jakie są dodatkowe programy do przechwytywania ekranu komputera Mac, które mogą rozmazywać obrazy?

Oto kilka innych opcji oprogramowania do przechwytywania ekranu dla komputerów Mac, które umożliwiają także edycję i rozmycie obrazów.

 1. Strzał
 2. Monosnap
 3. LightShot

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up