5 najlepszych aplikacji do notatek samoprzylepnych na komputery Mac

Indeks
 1. 1. Klejki
 2. 2. Proste przypisy
 3. 3. Szybka notatka
 4. 4. Notatka duchowa
 5. 5. Uporządkuj
 6. Często Zadawane Pytania
  1. Jak ustawić notatkę Stickies, która będzie wyświetlana nad wszystkimi aplikacjami?
  2. Gdzie są przechowywane Stickies na komputerze Mac?
  3. Jak wyłączyć schowek i menedżera plików w uporządkowany sposób?

Możesz utworzyć notatkę samoprzylepną, aby przypominać sobie o ważnych zadaniach lub być na bieżąco z listą rzeczy do zrobienia. Notatki samoprzylepne są przydatne, ponieważ będą pojawiać się cały czas na pulpicie, chyba że zdecydujesz się je odrzucić.

Istnieje wiele klasycznych aplikacji do robienia notatek dla komputerów Mac, ale tylko kilka jest dostępnych do robienia notatek samoprzylepnych. W tym artykule podsumowaliśmy najlepsze aplikacje do notatek samoprzylepnych dla komputerów Mac.

Przeczytaj także: Jak rozpocząć korzystanie z aplikacji Notatki w systemie macOS

1. Klejki

Stickies są fabrycznie zainstalowane w systemie macOS. Umożliwia użytkownikom tworzenie notatek na ekranie w formie post-it.

Dzięki Stickies możesz tworzyć krótkie przypomnienia i listy rzeczy do zrobienia oraz ustawiać je w formie samoprzylepnych notatek. Aplikacja oferuje kilka opcji dostosowywania. Możesz na przykład zmienić kolor notatki i formatowanie tekstu, a także ustawić ich wyświetlanie nad otwartymi oknami. Jeśli nie chcesz, aby notatki miały tło, możesz nadać im półprzezroczystość.

Chociaż Stickies służy głównie do pisania notatek tekstowych, możesz osadzać inne pliki multimedialne, takie jak obrazy, filmy, pliki PDF itp. Jedyną wadą Stickies jest to, że nie obsługuje pływających notatek w trybie pełnoekranowym, więc notatki znikną, gdy przełączanie na pełny ekran. Możesz znaleźć Stickies w folderze aplikacji Mac i od razu zacząć z niego korzystać.

2. Proste przypisy

Proste przypisy to aplikacja z paskiem menu. Zawiera opcję „Przypnij notatkę do pulpitu”, która umożliwia wyświetlanie notatek nad wszystkimi oknami.

Co więcej, użytkownicy mogą, jeśli wolą, ustawić półprzezroczystość swoich notatek samoprzylepnych. W razie potrzeby można zmienić kolor tła notatek, a także dostosować czcionkę i kolor tekstu. Simple Antnotes jest zintegrowany z „Usługami” systemu macOS. Aby skorzystać z integracji, zaznacz tekst w dowolnej aplikacji i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz „Usługi” z menu kontekstowego i wybierz „Dodaj do prostych notatek”, aby utworzyć nową karteczkę z zaznaczonym tekstem.

Możesz także utworzyć nową notatkę, przeciągając tekst i pliki na pasek menu Simple Antnotes lub ikonę „Dock”. Simple Antnotes to świetna aplikacja, z tą różnicą, że nie działa na pełnym ekranie. Jest ona dostępna bezpłatnie w sklepie Mac App Store. Aplikacja ma jednak płatną wersję o nazwie Antnotes, która kosztuje 2,99 USD i oferuje dodatkowe funkcje, takie jak możliwość dołączania notatek do dowolnych aplikacji, dzięki czemu będą one wyświetlane po aktywowaniu aplikacji.

Przeczytaj także: Jak zmienić kolor tła notatek na iOS

3. Szybka notatka

Krótka notatka to aplikacja do notatek samoprzylepnych dla komputerów Mac, do której można uzyskać dostęp za pomocą jednego kliknięcia lub skrótu klawiaturowego.

Notatki robione w aplikacji Quick Note mogą unosić się nad wszystkimi innymi aplikacjami, dzięki czemu są widoczne na ekranie. Jedną z najlepszych cech Quick Note jest to, że działa w trybie pełnoekranowym, czego brakuje w Stickies i Simple Antnotes.

Szybka notatka obsługuje skróty. Możesz na przykład przypisać skrót klawiaturowy, aby utworzyć nową notatkę lub otworzyć pasek menu. Obsługuje także tryb ciemny. Darmowa wersja Quick Note pozwala na zrobienie czterech karteczek samoprzylepnych. Jeśli chcesz robić więcej notatek, będziesz musiał przejść na wersję Pro w zamian za 7,99 USD.

4. Notatka duchowa

Notatka duchowa to kolejna aplikacja na pasku menu, do której możesz łatwo uzyskać dostęp i rozpocząć zapisywanie notatek.

Godne uwagi funkcje aplikacji obejmują przeglądarkę notatek i edytor skryptów. Przeglądarka notatek ułatwia zarządzanie notatkami, umożliwiając przeglądanie wszystkich notatek w jednym centralnym widoku. Możesz przeglądać notatki za pomocą klawiatury lub wyszukiwać i edytować notatki w jednym widoku. Za pomocą Edytora skryptów możesz pisać własne skrypty wykrywania dokumentów.

Ghostnote obsługuje siedem motywów, w tym ciemny. Jedynym oszustwem, na jakie natknęliśmy się podczas użytkowania, było to, że notatki zniknęły po przejściu do innego okna. Ghostnote to aplikacja w pełni płatna, ale firma oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Jednorazowy koszt subskrypcji wynosi 11,79 USD za jednego Maca.

Przeczytaj także: Jak współpracować i wyróżniać zmiany w notatkach na iOS

5. Uporządkuj

Chociaż nie jest to przede wszystkim aplikacja do przyklejania notatek, Odgracić służy również temu celowi. Unclutter łączy w sobie trzy funkcjonalności - robienie notatek, schowek i zarządzanie plikami. Możesz wyłączyć pozostałe dwa narzędzia, aby używać go jako samodzielnej aplikacji Notes.

Okno Uporządkuj zawartość otwiera się po przesunięciu kursora na górę ekranu i przesunięciu w dół. Jeśli chcesz używać jej jako aplikacji do notatek samoprzylepnych, przeciągnij panel notatek Unclutter poza okno, a zostanie on przyklejony do innych otwartych okien. Najbardziej ekscytującą częścią Unclutter jest jego dostępność na wszystkich ekranach. Obsługuje tryb pełnoekranowy, a także wszystkie „Spacje” na pulpicie.

Jeśli do komputera Mac podłączyłeś zewnętrzne wyświetlacze, notatki pojawią się na wszystkich podłączonych wyświetlaczach. Unclutter posiada opcję „Szybkie wyszukiwanie”, która pomaga znaleźć notatki zawierające słowo kluczowe lub pełny tekst. Możesz przechowywać notatki Unclutter na platformie przechowywania w chmurze, takiej jak OneDrive lub Dropbox, aby synchronizować je na wszystkich komputerach Mac. Unclutter to płatna aplikacja, której cena wynosi 19,99 USD. Firma oferuje jednak 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Przeczytaj także: 10 najlepszych funkcji Apple Notes, z których musisz zacząć korzystać

Często Zadawane Pytania

Jak ustawić notatkę Stickies, która będzie wyświetlana nad wszystkimi aplikacjami?

Jeśli chcesz, możesz ustawić notatkę Stickies, która będzie wyświetlana nad wszystkimi otwartymi aplikacjami na komputerze Mac. Otwórz aplikację Stickies na komputerze Mac i wybierz istniejącą notatkę lub utwórz nową. Stuknij w „Okno” na pasku menu, a następnie kliknij opcję „Unosi się na górze”. Alternatywnie możesz nacisnąć klawisze Option + Command + F na klawiaturze komputera Mac.

Gdzie są przechowywane Stickies na komputerze Mac?

Stickies na komputerze Mac są przechowywane w folderze domowym. Aby znaleźć Stickies na komputerze Mac, otwórz „Finder” na komputerze Mac, a następnie dotknij „Idź” na pasku menu. Z opcji menu wybierz „Dom”. Gdy znajdziesz się w folderze domowym, znajdziesz wszystkie swoje notatki zapisane jako pliki .txt.

Jak wyłączyć schowek i menedżera plików w uporządkowany sposób?

Stuknij ikonę aplikacji Unclutter na pasku menu i wybierz „Preferencje”. Domyślnie wylądujesz w zakładce „Ogólne”. Stamtąd przejdź do zakładki „Panele”. Odznacz pola obok „Schowka” i „Plików”, aby je wyłączyć.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up