QBlocker pomaga zatrzymać przypadkowe zamykanie aplikacji w systemie Mac OS X

W systemie Mac OS X możesz zamknąć aplikację bez pytania o potwierdzenie, używając skrótu klawiaturowego „Command + Q”. Gdy jesteś w aplikacji i chcesz ją zamknąć, możesz po prostu nacisnąć tę kombinację klawiszy na klawiaturze, a aplikacja natychmiast się zamknie, bez żadnych monitów.

Czasami możesz nacisnąć tę kombinację klawiszy, nie zdając sobie sprawy, że Twoja praca nie została zapisana w aplikacji. Naprawdę nie da się cofnąć działania tej kombinacji klawiszy, a Twoja praca zniknie na zawsze.

Aby pomóc Ci w tej sytuacji, istnieje aplikacja, która zapobiega przypadkowemu zamknięciu aplikacji. Aplikacja nazywa się QBlocker i blokuje kombinację klawiszy „Command + Q”, aby zapobiec przypadkowemu zamknięciu aplikacji. Poniżej opisano, jak go użyć, aby to osiągnąć.

QBlocker pomaga zapobiegać przypadkowemu zamknięciu aplikacji

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z jej oficjalnej strony internetowej.

1. Udaj się do QBlocker stronę internetową i pobierz aplikację.

2. Po pobraniu aplikacji kliknij ją dwukrotnie, aby ją zamontować, a następnie przeciągnij ją i upuść do folderu Aplikacje, aby pojawiła się wszędzie tam, gdzie wyświetlane są Twoje aplikacje, np. na Launchpadzie.

3. Uruchom QBlockera.

4. Pojawi się następujący komunikat z informacją, że aplikacja pochodzi z Internetu i pytaniem, czy na pewno chcesz ją otworzyć. Kliknij „Otwórz”.

5. Na pierwszym ekranie aplikacji powinieneś zobaczyć dwie opcje. Pierwsza z nich, zatytułowana „Edytuj reguły”, pozwala określić reguły dotyczące magii aplikacji, a druga, oznaczona jako „Blokuj wszystko”, pozwala, aby magia aplikacji działała we wszystkich aplikacjach.

Kliknięcie opcji „Blokuj wszystko” powinno wymagać przytrzymania kombinacji klawiszy „Command + Q”, aby zamknąć wszystkie aplikacje.

6. Aplikacja znajduje się na pasku menu i tam można uzyskać do niej dostęp.

Jeśli chcesz określić aplikacje, których nie chcesz używać z QBlockerem LUB jeśli chcesz określić tylko aplikacje, z którymi chcesz go używać, możesz to zrobić klikając ikonę QBlocker na pasku menu i wybranie opcji „Preferencje…”

7. W panelu Preferencje użyj menu rozwijanego, aby wybrać opcję „Nie używaj” lub „Tylko używaj”, w zależności od potrzeb.

Następnie kliknij znak „+” (plus) na dole, aby dodać aplikację do listy.

8. Wybierz aplikację na następnym ekranie, klikając ją, a następnie kliknij „Otwórz”.

9. Wybrana aplikacja pojawi się w interfejsie QBlocker, a ponieważ w menu rozwijanym ustawiłem opcję „Nie używaj”, wybrana aplikacja (Google Chrome) zostanie zamknięta bez konieczności przytrzymywania klawisza „Command + Kombinacja klawiszy Q. Mogę po prostu nacisnąć kombinację klawiszy, aby zamknąć aplikację, ponieważ QBlocker nie będzie działać z Google Chrome.

10. Możesz dodać dowolną liczbę aplikacji, klikając znak plus. W panelu znajduje się zakładka oznaczona jako „Ustawienia”, która powinna umożliwiać wybranie opóźnienia przed zamknięciem aplikacji. Możesz to dostosować, jak chcesz.

Wniosek

Jeśli zdarzyło Ci się, że zamknąłeś aplikację za pomocą kombinacji klawiszy „Command + Q” i straciłeś ważną pracę, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci temu zapobiec, korzystając z bezpłatnej aplikacji o nazwie QBlocker.

Indeks
  1. QBlocker pomaga zapobiegać przypadkowemu zamknięciu aplikacji
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up