Jak zaimportować dane do Safari z innej przeglądarki internetowej

Indeks
  1. Importuj dane do Safari z innej przeglądarki
  2. Wniosek

Safari dla komputerów Mac znacznie się poprawiło w ostatnich latach, a ludzie zaczęli lubić tę przeglądarkę Apple. Niezależnie od tego, czy obecnie używasz przeglądarki Chrome czy Firefox do przeglądania na komputerze Mac, masz teraz powody, aby przejść na Safari jako podstawową przeglądarkę.

Chociaż przejście na przeglądarkę Safari jest tak proste, jak ustawienie jej jako przeglądarki domyślnej i wykonywanie w niej wszystkich operacji związanych z przeglądaniem, w innych przeglądarkach mogą znajdować się dane, które chcesz zaimportować do przeglądarki Safari.

Na szczęście Safari ma opcję, która pomaga importować dane do przeglądarki z innych przeglądarek. Ta funkcja umożliwia importowanie danych, takich jak zakładki, historia przeglądania stron internetowych i zapisane hasła. Oto najczęstsze rzeczy, których będziesz potrzebować, gdy zaczniesz korzystać z Safari.

Importuj dane do Safari z innej przeglądarki

Do wykonania tego zadania nie jest potrzebna aplikacja innej firmy, ponieważ wykona to funkcja importowania przeglądarki Safari.

1. Uruchom Safari.

2. Kliknij menu „Plik” u góry i wybierz „Importuj z”. Tutaj powinieneś zobaczyć wszystkie inne przeglądarki zainstalowane na Twoim Macu.

Musisz wybrać tę, z której chcesz zaimportować dane, klikając nazwę tej przeglądarki na liście opcji, np. Firefox.

3. Po wybraniu przeglądarki, z której chcesz zaimportować dane przeglądania, zostaniesz zapytany, jakie dane chcesz zaimportować.

Dostępne opcje to:

Zakładki - Są to zakładki, które zapisałeś w innej przeglądarce internetowej. Zaznaczenie tej opcji powinno spowodować przeniesienie wszystkich zakładek do przeglądarki Safari.

Historia - To jest lista stron internetowych, które odwiedziłeś w innej przeglądarce.

Hasła - Są to hasła do różnych stron internetowych, które zapisałeś w innej przeglądarce. Zdecydowanie powinieneś je zaimportować, aby nie trzeba było ich ponownie wprowadzać.

Po wybraniu danych, które chcesz zaimportować, kliknij przycisk „Importuj”, aby rozpocząć proces importu.

4. Po zakończeniu procesu importowania wszystkie opcje danych zaznaczone w poprzednim kroku powinny być dostępne w przeglądarce Safari i można z nich korzystać. Możesz sprawdzić, czy wszystko zostało zaimportowane i nic nie zostało.

5. Teraz, gdy dane zostały zaimportowane do przeglądarki Safari i zdecydowałeś się używać tej przeglądarki jako przeglądarki podstawowej, możesz odinstalować tę inną przeglądarkę, jeśli już jej nie potrzebujesz.

Wniosek

Jeśli przełączasz się na Safari jako podstawową przeglądarkę, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci w migracji danych z innych przeglądarek internetowych do Twojej ulubionej przeglądarki – Safari.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up