Ustawianie niestandardowych rozdzielczości wyświetlaczy w systemie Mac OS X

Bycie użytkownikiem systemu Mac OS X oznacza, że ​​jesteś przyzwyczajony do tego, że system wykonuje za Ciebie wiele zadań. Minimalna kontrola nad systemem ma na celu ułatwienie korzystania z maszyn. Wszystko to idzie w parze z wytycznymi Apple dotyczącymi estetyki i interfejsu użytkownika, zapewniając prostotę przypominającą Zen.

Jednak tam, gdzie to możliwe, istnieją głębsze poziomy kontroli; po prostu nie widać ich od razu. Ustawianie niestandardowych rozdzielczości wyświetlania jest bardzo dobrym przykładem.

W tym artykule pokażemy, jak znaleźć ustawienia niestandardowych rozdzielczości w ustawieniach systemu Mac OS X, a także kilka innych mało znanych faktów dotyczących wyświetlaczy, które mogą okazać się przydatne.

Nowa uchwała

Dodanie nowego wyświetlacza do komputera Mac w systemie Yosemite i nowszych oznacza, że ​​może być konieczna edycja rozdzielczości wyświetlacza w Preferencjach systemowych. Czasem będziesz miał szczęście i system wykryje, jaki jest Twój monitor i odpowiednio go dostosuje, albo system wybiera typowy rozmiar w niskiej rozdzielczości, abyś mógł zobaczyć, co robisz, ale czasem trzeba się przebić i zmienić go ręcznie.

To nie jest problem. Po prostu przejdź do sekcji „Ekran” w aplikacji Preferencje systemowe i kliknij ikonę Wyświetlacze. Domyślnie akceptowana jest domyślna maksymalna dostępna rozdzielczość.

Wystarczy zamknąć okno i gotowe.

Jeśli nie jesteś zadowolony z ustawienia domyślnego lub z jakiegoś dziwnego powodu jest ono nieprawidłowe, możesz wybrać opcję „Skalowane”. Przydatny zakres rozdzielczości dostępnych dla podłączonego monitora jest przedstawiony w formie listy; wybierz jeden, aby to zmienić.

Ale co, jeśli z jakiegoś powodu Twojej uchwały nie ma na liście? A co jeśli masz powód do ustawienia określonej rozdzielczości ze względów technicznych?

Aby użyć przykładu z prawdziwego świata, nagrywamy nasze filmy instruktażowe Premium w jakości HD, które są przechwytywane na ekranie komputera Mac w rozdzielczości i proporcjach monitora, a następnie edytowane i zmieniane do rozdzielczości HD 720p.

Często używany monitor nie ma współczynnika proporcji HD, co oznacza, że ​​podczas edycji wideo wysokość i szerokość klatki nie mieszczą się na ekranie HD, co powoduje powstawanie czarnych pasów po bokach lub u góry iu dołu.

Aby prawidłowo wypełnić ekran, musimy użyć najwyższej rozdzielczości, jaką obsługuje nasz monitor, ale w proporcji 16:9 (o proporcjach rozmawialiśmy już wcześniej). Aby uzyskać potrzebne przechwyty, musimy mieć możliwość ustawienia niestandardowej rozdzielczości, aby uzyskać prawidłowe proporcje. W naszym przypadku jest to 1680 x 944.

Ustawienia są dostępne, ale w rzeczywistości są przez większość czasu ukryte i ujawniają się dopiero po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza Opcja podczas uzyskiwania dostępu do preferencji wyświetlania.

Kiedy naciśniesz i przytrzymasz klawisz „Opcja”, nie tylko zobaczysz dodatkowe dostępne rozdzielczości, ale także wyświetlisz przycisk „Wykryj wyświetlacze”, umożliwiający wyszukiwanie dodatkowych wyświetlaczy dodanych od czasu uruchomienia komputera.

Prawdopodobnie nie zobaczysz od razu pełnej listy po naciśnięciu klawisza Opcja. Może się okazać, że będziesz musiał wyjść z Preferencji wyświetlania i wrócić do nich, przytrzymując klawisz Opcja, aby zobaczyć pełną listę rozdzielczości.

I nie zapomnij, że możesz uzyskać dostęp do opcji wyświetlania na innych używanych ekranach i ustawić je niezależnie od ekranu głównego. Użyj przycisku Wykryj wyświetlacze (pojawiającego się po naciśnięciu opcji), aby znaleźć nowe wyświetlacze i ustawić ich preferencje.

Dodatkowe wyświetlacze

Tak, chociaż nie jest to oczywiste, możesz także dodać do swojego Maca dodatkowe wyświetlacze, jeśli ma on alternatywne gniazda wyświetlaczy. Na przykład nowoczesne komputery Mac Mini są wyposażone zarówno w wyświetlacze HDMI, jak i Mini Port. Nie są to alternatywy typu „albo/albo”, ponieważ w rzeczywistości można połączyć oba.

Ponadto, jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowych wyświetlaczy, nie zapomnij o wspaniałych wyświetlaczach zasilanych przez USB, które możesz uzyskać, jak ten. Korzystając z USB 3.0, można je dodać do istniejących wyświetlaczy i skonfigurować tak, aby działały jako rozszerzenia istniejących ekranów, a przy tym nie są aż tak drogie.

Wniosek

Możliwości wyświetlania na komputerze Mac są znacznie szersze, co nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka. Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. W komentarzach poniżej nie zapomnij podzielić się z nami wszelkimi pytaniami dotyczącymi wyświetlaczy komputerów Mac.

Indeks
  1. Nowa uchwała
  2. Dodatkowe wyświetlacze
  3. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up