Skopiuj kontrolę rodzicielską z jednego konta na drugie na komputerze Mac

Indeks
  1. Skopiuj kontrolę rodzicielską z jednego konta na drugie na komputerze Mac
  2. Wniosek

Funkcja kontroli rodzicielskiej na komputerze Mac umożliwia nakładanie ograniczeń na konta na komputerze Mac. Ta funkcja pozwala Ci zdecydować, co dane konto użytkownika może, a czego nie może zrobić na Twoim komputerze. Zasadniczo jest to sposób na ochronę komputera Mac przed niesmacznymi działaniami.

Jeśli masz wiele kont na komputerze Mac, być może masz już włączoną funkcję kontroli rodzicielskiej dla tych kont. A teraz, jeśli właśnie utworzyłeś nowe konto na komputerze Mac i chcesz zastosować tę samą kontrolę rodzicielską, możesz użyć opcji Mac Skopiuj kontrolę rodzicielską funkcja kopiowania ustawień z jednego konta na drugie.

Skopiuj kontrolę rodzicielską z jednego konta na drugie na komputerze Mac

Do wykonania tego zadania użyjesz panelu Preferencje systemowe.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz opcję „Preferencje systemowe…”

2. Po uruchomieniu panelu ustawień systemu kliknij opcję „Kontrola rodzicielska”. Tutaj możesz zarządzać kontrolą rodzicielską dla różnych kont na komputerze Mac.

3. Kliknij ikonę kłódki na dole panelu, następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło administratora, a następnie kliknij „Odblokuj”, aby móc modyfikować ustawienia kontroli rodzicielskiej.

4. Kliknij konto użytkownika, które zostało już włączone w Kontroli rodzicielskiej.

Po wybraniu konta kliknij ikonę ustawień na dole i wybierz „Kopiuj ustawienia dla [username]" (gdzie nazwa użytkownika to nazwa użytkownika wybranego konta).

5. Wybierz nowo utworzone konto, na które chcesz skopiować ustawienia kontroli rodzicielskiej. Kliknij jednokrotnie konto, a zostanie ono wybrane. Następnie kliknij przycisk „Włącz kontrolę rodzicielską”.

6. Po włączeniu Kontroli rodzicielskiej dla nowego konta kliknij nazwę konta na liście, aby je wybrać, a następnie kliknij ikonę ustawień na dole i wybierz opcję „Wklej ustawienia do [username].”

7. Po wklejeniu ustawień kliknij ikonę kłódki na dole, aby zapobiec dalszym zmianom.

Wniosek

Jeśli chcesz zastosować ten sam zestaw kontroli rodzicielskiej, który masz już dla jednego konta, na innym koncie na komputerze Mac, powyższy przewodnik powinien Ci w tym pomóc.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up