Jak uruchamiać aplikacje w niskiej rozdzielczości na komputerze Mac Retina

Indeks
  1. Uruchamiaj aplikacje w niskiej rozdzielczości na komputerze Mac Retina
  2. Wniosek

Większość kupowanych obecnie komputerów Mac jest wyposażona w wyświetlacz Retina, który wyświetla zawartość ekranu znacznie ostrzej i wyraźniej niż na normalnym wyświetlaczu. Dzieje się tak, ponieważ wyświetlacze Retina mają większą liczbę pikseli na cal, więc wszystko, co widzisz na ekranie, jest naprawdę bardzo wyraźne i bez rozmycia.

Chociaż jest to naprawdę dobre rozwiązanie w przypadku wielu aplikacji na komputerze Mac, na komputerze mogą znajdować się aplikacje, które warto uruchomić w niskiej rozdzielczości, a nie w tej, jaką oferuje wyświetlacz Retina. Może być kilka powodów, dla których chcesz to zrobić, na przykład masz skonfigurowany ekran zewnętrzny i chcesz, aby aplikacja uruchamiała się na tym ekranie w niskiej rozdzielczości, ponieważ nie jest konieczne uruchamianie jej w trybie siatkówki.

Uruchamianie aplikacji w niskiej rozdzielczości również powoduje mniejsze obciążenie procesora graficznego, co zdecydowanie powinno pomóc w wydłużeniu jego żywotności.

Oto, jak uruchomić aplikację w niskiej rozdzielczości na komputerze Mac.

Uruchamiaj aplikacje w niskiej rozdzielczości na komputerze Mac Retina

Mac OS X jest wyposażony w funkcję ułatwiającą uruchamianie aplikacji w trybie niskiej rozdzielczości, więc do wykonania tej pracy nie jest potrzebna aplikacja innej firmy.

1. Przejdź do dowolnego miejsca, w którym znajduje się aplikacja, najprawdopodobniej do folderu Aplikacje.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, którą chcesz otworzyć w trybie niskiej rozdzielczości, i wybierz opcję „Uzyskaj informacje”, aby wyświetlić okno dialogowe z informacjami o aplikacji.

3. Po otwarciu okna dialogowego Uzyskaj informacje powinna zostać wyświetlona opcja „Otwórz w niskiej rozdzielczości”.

Musisz tutaj zaznaczyć pole obok opcji.

4. Zamknij okno dialogowe Uzyskaj informacje po zaznaczeniu tej opcji.

5. Teraz kliknij dwukrotnie aplikację, aby ją uruchomić. Od razu zauważysz, że została uruchomiona w niskiej rozdzielczości, ponieważ obrazy i tekst w aplikacji będą mniej ostre niż wcześniej.

Tutaj pierwsze zdjęcie, które widzisz poniżej, zostało wykonane w niskiej rozdzielczości, a drugie w rozdzielczości siatkówki. Różnica jest wyraźna.

Najbardziej wyraźna różnica jest w tekście. Wystarczy spojrzeć na tekst na obu obrazach, a zauważysz, że tekst na ekranie Retina jest wyraźniejszy, podczas gdy na drugim jest nieco zamazany. Różnicę widać także w rogach różnych kształtów na obrazie.

Chociaż ten tryb nie będzie działał dobrze w przypadku wszystkich aplikacji, z pewnością będzie działał dobrze w przypadku wybranych aplikacji, które Twoim zdaniem nie wymagają wyższej rozdzielczości.

Wniosek

Jeśli masz na komputerze Mac aplikacje, które Twoim zdaniem mogą działać dobrze nawet bez rozdzielczości Retina, możesz uruchomić je w niskiej rozdzielczości, aby nie obciążały karty graficznej komputera.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up