Jak wymazać i usunąć partycję na komputerze Mac

Indeks
  1. Usuwanie partycji na komputerze Mac
  2. Usuwanie partycji na komputerze Mac
  3. Wniosek

OS X umożliwia utworzenie wielu partycji na komputerze Mac, dzięki czemu każda partycja może mieć własny system operacyjny lub cokolwiek, co chcesz tam przechowywać. Ta funkcja umożliwia zainstalowanie innej wersji systemu OS X, a także zainstalowanie systemu Windows na komputerze Mac na tej osobnej partycji.

Jeśli z jakiegoś powodu utworzyłeś partycję na komputerze Mac, ale nie jest ona już używana, możesz usunąć ją z komputera Mac, aby odzyskać aktualnie używaną przestrzeń pamięci. Naprawdę dobrym pomysłem jest zwolnienie części pamięci używanej przez partycję, której nie używasz na swoim komputerze.

Pokazaliśmy już wcześniej, jak utworzyć nową partycję na komputerze Mac. W tym artykule pokażemy, jak wymazać, a następnie usunąć partycję na komputerze Mac.

Notatka: powinno to usunąć wszystkie dane przechowywane na partycji, dlatego przed kontynuowaniem wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych plików.

Usuwanie partycji na komputerze Mac

Pomoże Ci w tym wbudowane Narzędzie dyskowe

1. Uruchom aplikację Narzędzie dyskowe na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu aplikacji w lewym panelu zobaczysz wszystkie partycje, które do tej pory utworzyłeś. Kliknij partycję, którą chcesz usunąć.

Po wybraniu partycji poprzez kliknięcie na nią kliknij przycisk „Usuń” u góry, aby usunąć partycję.

3. Na następnym ekranie powinieneś wpisać nazwę partycji i format, jakiego powinna używać jako systemu plików. Wystarczy kliknąć tutaj przycisk „Usuń”.

4. OS X powinien rozpocząć wymazywanie partycji, a kiedy to się skończy, pojawi się następujący komunikat informujący, że partycja została pomyślnie wymazana. Kliknij przycisk „Gotowe”, aby kontynuować.

Partycja, którą chciałeś usunąć, została pomyślnie usunięta. Poniżej opisano, jak usunąć go z komputera Mac.

Usuwanie partycji na komputerze Mac

Ponownie będziesz korzystać z aplikacji Disk Utility.

1. Uruchom Narzędzie dyskowe.

2. Wybierz główny dysk twardy w lewym panelu, klikając go. Upewnij się, że wybierasz rzeczywisty dysk twardy, a nie jego partycje. Dysk twardy jest zwykle nazywany „Macintosh HD” lub „Fusion Drive”.

Po wybraniu dysku twardego kliknij opcję „Partycja” u góry.

3. Zobaczysz wykres pokazujący wszystkie partycje i ilość zajmowanego przez nie miejsca w pamięci. Kliknij na wykresie partycję, którą chcesz usunąć, a następnie kliknij znak „-” (minus) w panelu, aby usunąć partycję.

4. Kliknij „Zastosuj”.

5. System OS X powinien następnie utworzyć główny dysk twardy, a po zakończeniu kliknij przycisk „Gotowe”, aby kontynuować.

Wniosek

Jeśli masz na komputerze Mac partycję, której już nie używasz, możesz ją usunąć, aby odzyskać miejsce w pamięci. Powyższy przewodnik pomoże Ci to zrobić dokładnie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up