Realna alternatywa dla Twojej domyślnej przeglądarki

Indeks
  1. Przeglądarka Roccat
  2. Wniosek

Przeglądanie Internetu jest czymś, co po prostu bierzesz za oczywistość. Jako użytkownik komputera Mac kuszące jest po prostu skorzystanie z przeglądarki Safari i zaprzestanie szukania dalszych potrzeb w zakresie przeglądania. Ma to kilka zalet i kilka wad, o czym powie każdy, kto korzysta z Safari od dłuższego czasu.

Ale Safari ma doskonałą integrację z iCloud, co oznacza, że ​​łącza i zakładki zapisane w Safari pojawiają się automatycznie na Twoim iPadzie i iPhonie. Nie stanowi to oczywiście większego problemu, jeśli nie korzystasz z systemu iOS. Jest to także dość lekka i nowoczesna przeglądarka z zakładkami i całą tą malarką.

Jest to jednak w pewnym sensie niedoskonałe i często po pewnym czasie migrujesz do innych przeglądarek, aby zapewnić większą kompatybilność i bezpieczeństwo w coraz bardziej skomplikowanej sieci.

Firefox to dobry wybór, ponieważ dobrze obsługuje wszystkie najnowsze trendy w technologii internetowej, a nawet mnóstwo wtyczek zwiększających funkcjonalność. Chrome jest również bardzo dobrze wyposażony w wtyczki, a jeśli Twój smartfon to Android, możesz korzystać z udostępnianych zakładek w chmurze.

Jeśli wybrałeś i jesteś zadowolony z którejkolwiek z tych dwóch opcji, być może nie musiałeś szukać dalej. Istnieją jednak inne opcje.

Przeglądarka Roccat

Nowszym konkurentem dla wybranej przez Ciebie platformy przeglądania jest Roccat, część pakietu oprogramowania firmy Runecats.

Instalacja przeglądarki Roccat jest prosta; po prostu podążaj ten link i pobierz. Po pobraniu obrazu dysku DMG kliknij go dwukrotnie, aby zamontować dysk, a następnie przeciągnij ikonę aplikacji do folderu Aplikacje za pomocą udostępnionego skrótu.

Pierwsze wrażenia: przeglądarka ma bardzo mały rozmiar pliku, po załadowaniu pokazuje tylko 12 MB, ale oczywiście może to wzrosnąć, jeśli elementy zostaną zapisane w zawartości samego folderu aplikacji. (Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, na tym komputerze Mac, którego obecnie używamy, Firefox ma 250 MB.)

Po otwarciu zobaczysz, że interfejs użytkownika jest bardzo uproszczony, a ładnie zaprojektowane ikony są bardzo ciasno upakowane w lewym górnym rogu

i prawym górnym rogu okna.

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz, gdy zaczniesz go używać, jest to, że Roccat jest wyposażony w to, co nazywa VisiTabs - każda zakładka zawiera mały obraz strony internetowej. To fajna funkcja, a możliwość zlokalizowania zakładek z boku i na górze strony (gdzie naszym zdaniem są trochę za duże) jest dobrą rzeczą.

Jest też fajna funkcja tzw Nawiguj programami uruchamiającymi co pozwala na tworzenie skrótów do ulubionych. Możesz przypisać często używaną stronę internetową do jednego klawisza, aby uzyskać szybki dostęp. To fajna funkcja, zwłaszcza jeśli używasz gotowych ustawień, takich jak „g” dla Google, „gi” dla Grafiki Google i „y” dla YouTube. Na przykład wpisanie n;gi MakeTechEasier w Roccat spowoduje wyszukanie w Grafice Google hasła „MakeTechEasier”. To właściwie jedna z najfajniejszych części systemu.

Podobno wbudowane oprogramowanie reklamowe Roccat automatycznie usuwa 99% reklam internetowych. To prawda, ale czasami może to wpędzić Cię w kłopoty, gdy korzystasz z (przeważnie) łagodnej witryny zawierającej dużo reklam, takiej jak Facebook. Problem polega na tym, że podczas gdy większość programów blokujących reklamy ładuje kod reklamy, a następnie go blokuje, Roccat usuwa reklamy przed ich załadowaniem, co z pewnością oznacza szybsze ładowanie strony, ale czasami także nieprawidłowe formatowanie strony.

Przeglądarka jest zintegrowana z technologią RClouds autora i usługą udostępniania Roccat Flick, dzięki której możesz przeglądać strony znajomym.

Wniosek

Roccat jest z pewnością szybki i mały i wydaje się, że radzi sobie z najpopularniejszymi stronami internetowymi, które odwiedzasz w ciągu jednego dnia. Formatowanie stron wydaje się czasami stanowić problem, ale może to wynikać z brutalnego usunięcia reklam z równania.

Fascynujące jest to, że dziedziczy pliki cookie z innych przeglądarek, ponieważ niektóre witryny zdawały się rozpoznawać użytkownika, mimo że był on pierwszy raz w tej przeglądarce. Wydaje się również solidny i pozbawiony błędów, prawdopodobnie ze względu na to, jak mały jest to fragment kodu. Jest o wiele mniej rzeczy, które mogą się zepsuć. VisiTabs to interesująca innowacja, ale naszym zdaniem zajmują zdecydowanie za dużo miejsca, jeśli zostaną pozostawione na górze, szczególnie na mniejszym monitorze. Najwyraźniej możesz je wyłączyć, jeśli ich nie lubisz, ale jak to zrobić, nie było oczywiste. Aby szybko sięgnąć i chwycić zakładkę, wizualna reprezentacja okna była jednak całkiem przydatna, a jeśli masz dużo miejsca na ekranie, ta funkcja może ci się spodobać. Jeśli masz mały ekran, może to być denerwujące.

To powiedziawszy, poza Visitabami, reszta przeglądarki jest spartańska i szczupła, co zapewnia bardzo przejrzysty widok stron internetowych z niewielką ilością rozpraszającego bałaganu na zewnątrz. Jest to innowacyjne, inne i świeże spojrzenie na to, czym powinna być przeglądarka, dlatego warto przynajmniej sprawdzić, czy może to być Twoja ulubiona przeglądarka.

Jest szybki, lekki, darmowy i solidny. Nie jesteśmy pewni, czy zastąpiłaby ona przeglądarkę Firefox jako preferowaną przeglądarkę, ale z pewnością jest to realna alternatywa, szczególnie dla mniejszych komputerów o niższym poborze mocy lub starszych komputerów Mac.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi dotyczące przeglądarki Roccat, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up