Jak dodać ikonę kosza na pulpit na komputerze Mac

Indeks
  1. Dodawanie ikony kosza na pulpit na komputerze Mac
  2. Wniosek

Dawno temu na pulpicie komputera Mac znajdowała się ikona Kosza, ale w końcu wszystko się zmieniło i Kosz został umieszczony w Docku komputera Mac. Od tego czasu Kosz znajduje się w Twoim Docku i można uzyskać do niego dostęp, najeżdżając kursorem na Dock, aby go wyświetlić, i klikając ikonę Kosza.

Jeśli tak się składa, że ​​korzystasz z systemu Windows lub bezpośrednio ze starszej wersji systemu OS X, która miała ikonę Kosza na pulpicie, jest to jedyna rzecz, za którą będziesz tęsknił. Ale nie martw się; teraz możesz dodać ikonę Kosza do pulpitu komputera Mac.

Bez korzystania z aplikacji innej firmy możesz dodać ikonę Kosza na pulpicie, która będzie działać dokładnie tak, jak powinna.

Dodawanie ikony kosza na pulpit na komputerze Mac

To, co zamierzasz zrobić, to utworzyć dowiązanie symboliczne, w skrócie dowiązanie symboliczne, do aplikacji Kosz na pulpicie. W ten sposób Kosz pojawi się na pulpicie.

1. Uruchom Terminal na komputerze Mac.

2. Po uruchomieniu terminala wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Utworzy dowiązanie symboliczne do Kosza na pulpicie.

ln -s ~/.Kosz ~/Pulpit/Kosz

3. Gdy tylko naciśniesz Enter, na pulpicie pojawi się nowa ikona o nazwie „Kosz”. To jest aplikacja Kosz na Twoim pulpicie. Możesz ją kliknąć dwukrotnie, aby ją uruchomić. Możesz także przeciągać i upuszczać na niego pliki, tak jak robisz to w Docku.

Jedną z rzeczy, które zauważysz w przypadku ikony Kosza na pulpicie, jest to, że wygląda jak zwykły folder. Dzieje się tak dlatego, że domyślnie przypisano mu domyślną ikonę folderu. Można jednak zmienić ją na rzeczywistą ikonę Kosza, pobierając ikonę Kosza taką jak ta, a następnie przeciągając ją i upuszczając na ikonę bieżącego folderu Kosza w oknie dialogowym „Uzyskaj informacje”. Służy jedynie wyglądowi i nie zakłóca działania ikony Kosza na pulpicie.

Teraz, gdy Kosz jest dostępny na Twoim pulpicie, możesz przeciągnąć dowolne pliki, które chcesz usunąć, i upuścić je na ikonę Kosza na pulpicie, a zostaną one usunięte z komputera Mac. Jest to dokładnie ten sam Kosz, który widzisz w Docku, z tą tylko różnicą, że znajduje się na pulpicie.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć ikonę ze swojego pulpitu, możesz to zrobić, przeciągając i upuszczając ikonę do rzeczywistego Kosza znajdującego się w Docku.

Wniosek

Jeśli chcesz, aby Kosz pojawiał się na pulpicie tak samo, jak na komputerach z systemem Windows, teraz możesz to zrobić na komputerze Mac bez konieczności stosowania żadnych aplikacji. Wystarczy jedno polecenie, a Kosz zostanie dodany do pulpitu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up