Jak automatycznie wykonać kopię zapasową kontaktów w systemie OS X

Prawie każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której doszło do uszkodzenia dysku twardego, a z powodu braku kopii zapasowych utraciliśmy wszystkie dane. Dobre kopie zapasowe są zawsze potrzebne. W tym artykule pokażemy, jak za pomocą Automatora zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych kontaktów w systemie OS X.

1. Otwórz Automatora na swoim Macu. Możesz to zrobić, wyszukując go w wyszukiwarce Spotlight lub przechodząc do folderu Aplikacje i otwierając Automator.

2. Wybierz nowy dokument, jeśli Automator o to poprosi i wybierz „Alarm kalendarza” w typie dokumentu. Jest to typ dokumentu, który może być uruchamiany przez wydarzenia w kalendarzu, co oznacza, że ​​można ustawić jego automatyczne uruchamianie w określonych odstępach czasu.

3. Z panelu „Akcje” po lewej stronie wybierz opcję Kontakty i przeciągnij opcję „Znajdź elementy kontaktów” do panelu po prawej stronie.

Pojawiająca się opcja pozwala nam filtrować kontakty, których kopię zapasową chcemy utworzyć. Ponieważ będziemy tworzyć kopie zapasowe wszystkich naszych kontaktów, po prostu pozostaw dwie pierwsze opcje „Osoby” i „Wszyscy” bez zmian. W przypadku dwóch ostatnich opcji wybierz „Nazwa” i „nie jest”, a następnie wpisz „aaa”.

4. Kliknij „Uruchom” w prawym górnym rogu okna. Jeśli wszystko działa idealnie, na dole okna powinien pojawić się komunikat „Praca zakończona”. Kliknij Wyniki (obok niego znajduje się zielony znacznik wyboru), co powinno wyświetlić listę wszystkich wybranych kontaktów, pokazując, że akcja rzeczywiście pomyślnie wybrała wszystkie Twoje kontakty.

5. Teraz z drugiej listy przeciągnij opcję „Eksportuj wizytówki vCard” do panelu po prawej stronie, upewniając się, że znajduje się ona pod opcją „Znajdź osoby w kontaktach” w przepływie pracy. Pozostaw opcję Eksportuj bez zmian (widoczną również na zrzucie ekranu poniżej); po prostu wybierz niestandardową lokalizację, w której chcesz utworzyć kopię zapasową kontaktów.

6. Po zakończeniu kliknij „Plik -> Zapisz” (lub naciśnij „Command + S” na klawiaturze) w górnym menu i zapisz alarm. Teraz, gdy już je zapiszesz, Automator automatycznie doda je jako wydarzenie w bieżącym czasie do Twojego kalendarza. Kalendarz powinien otworzyć się automatycznie, ale jeśli tak się nie stanie, otwórz go.

Kliknij dwukrotnie wydarzenie i kliknij Datę.

Powinno otworzyć się następujące okno.

Tutaj, w sekcji Powtórz, możesz ustawić regularny odstęp między regularnymi kopiami zapasowymi kontaktów.

Otóż ​​to! Utworzenie automatycznego zadania (przepływu pracy) umożliwiającego regularne tworzenie kopii zapasowych kontaktów w systemie OS X jest tak proste. Chociaż jest to trochę czasochłonne, jest to jednorazowa konfiguracja, która może uratować życie w przypadku awarii dysku twardego. W tym celu zalecamy wybranie lokalizacji dysku sieciowego w przepływie pracy Automatora, ale zależy to wyłącznie od Ciebie.

Podobnie możesz także bawić się innymi opcjami Automatora, aby tworzyć inne kopie zapasowe. Daj nam znać, co myślisz o tym przewodniku w sekcji komentarzy.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up