Uzyskaj informacje o zaznaczonym tekście za pomocą Liquid w systemie Mac OS X

Mówią, że żyjemy w epoce informacji i wszystko, co chcesz wiedzieć, jest w zasięgu wyszukiwania. Ale to nieprawda, prawda? Wyobraź sobie, że piszesz raport i nagle potrzebujesz więcej informacji na jakiś temat. Co byś zrobił? Musisz przełączyć się z aktualnej aplikacji na przeglądarkę, otworzyć nową kartę, wejść do wyszukiwarki i wpisać szukany ciąg lub otworzyć Wikipedię i rozpocząć wyszukiwanie. Nie jest to naprawdę obciążenie, ale proces mógłby być prostszy.

Poznaj Liquid, bezpłatny, osobisty pasek wyszukiwania dla komputerów Mac, który może uprościć proces uzyskiwania większej ilości informacji.

Wystarczy kilka skrótów

Po ściąganie i instalując aplikację z Mac App Store, Liquid pozostanie cicho na pasku menu, dopóki nie przywołasz go za pomocą skrótu.

Korzystanie z aplikacji jest dość proste. Wybierz słowo lub frazę, o której chcesz dowiedzieć się więcej, naciśnij kombinację klawiszy skrótu (domyślna kombinacja to „Command + Shift + 2”), a Liquid wyskoczy z wybranym słowem lub frazą.

Następnie użyj kombinacji dwóch liter, aby zakończyć wyszukiwanie. Pierwsze z nich to „S” (Wyszukaj), „R” (Odniesienie), „C” (Konwertuj), „2” (Kopiuj) i „E” (Udostępnij). Istnieje wiele kluczy drugiego poziomu zgrupowanych w pięciu wspomnianych wcześniej kluczach pierwszego poziomu. Na przykład, pod literą „S” dla wyszukiwania znajduje się „G” dla Google.

Jeśli chcesz wyszukać w Google słowo „Fibonacci” z tekstu, wybierz to słowo, naciśnij kombinację klawiszy skrótu, aby przywołać Liquid, a następnie naciśnij S, a następnie G. Strona wyszukiwania Google dotycząca Fibonacciego otworzy się w Twojej domyślnej przeglądarce.

Możesz także przeszukiwać YouTube, Amazon, wyszukiwać obrazy i nie tylko. W sekcji Referencje znajdziesz więcej zasobów, takich jak Wikipedia, IMDB, Wolfram Alpha i Oxford English Dictionary.

Możesz użyć klawisza ESC, aby wrócić do głównego okna wyszukiwania i klawiszy strzałek, aby poruszać się pomiędzy opcjami.

Konwertuj, kopiuj i udostępniaj

Ale wyszukiwanie to nie jedyna rzecz, którą oferuje Liquid. Można go również używać do konwersji jednostek, takich jak waluta, temperatura, powierzchnia, prędkość, dystans, objętość, waga, dane i moc.

Wynik wyświetli się bezpośrednio pod polem wyszukiwania.

Możesz także użyć aplikacji do kopiowania tekstu z jednego źródła do drugiego. Możesz nawet zdecydować się na podzielenie tekstu HTML na zwykły tekst.

Korzystając z opcji Udostępnij, możesz wysłać zaznaczony tekst na Facebooka, Twittera, Google Plus, e-mail, Google Mail, a nawet WordPress. Jednym z przykładów wykorzystania funkcji udostępniania jest szybkie opublikowanie cytatu znalezionego w sieci za pośrednictwem Twittera.

Należy wcześniej zalogować się na te konta.

Dostosowywanie skrótu

Możliwość wywołania Liquid za pomocą kombinacji klawiszy skrótu jest bardzo wygodna. Ale w moim przypadku kombinacja jest już używana przez inną aplikację i nie chcę tego zmieniać. Jeśli Twoja sytuacja jest podobna do mojej, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje sposób na zmianę kombinacji.

Otwórz „Preferencje systemowe” i przejdź do „Klawiatura”.

Wybierz „Skróty -> Usługi” i przewiń w dół, aby znaleźć „Płyn”. Kliknij dwukrotnie kombinację, aby ją zmienić. Wybieram „Polecenie + Opcja + Sterowanie + Spacja”, ale możesz wybrać dowolną kombinację, o ile jest ona nadal dostępna.

Przyzwyczajenie się do płynu wymaga trochę czasu, ale będzie to czas dobrze spędzony. Pobaw się z nim, aby zapoznać się z działaniem aplikacji. Gdy uczynisz z tego część swojego codziennego życia, będziesz się zastanawiać, jak przetrwałeś przed użyciem aplikacji.

Indeks
  1. Wystarczy kilka skrótów
  2. Konwertuj, kopiuj i udostępniaj
  3. Dostosowywanie skrótu

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up