Jak zatrzymać powiększanie się kursora w systemie Mac OS X

Jedną z nowych funkcji, które wprowadza OS X El Capitan, jest możliwość znalezienia kursora, gdy utracisz do niego dostęp. Zdarzyło się to mnie i każdemu, kto kiedykolwiek korzystał z komputera. Dzieje się tak najczęściej, gdy przełączasz komputer w tryb bezczynności, a następnie wracasz i widzisz, że nigdzie nie ma kursora. Następnie zacznij poruszać myszą, aby zobaczyć, gdzie dokładnie się znajduje.

Dzięki dodaniu tej funkcji do najnowszego systemu OS X możesz teraz łatwo znaleźć miejsce, w którym znajduje się kursor, po prostu potrząśnąwszy palcami po gładziku komputera Mac. Gdy to zrobisz, kursor stanie się nieco większy, abyś mógł go zobaczyć.

Chociaż jest to naprawdę fajna funkcja, czasami staje się denerwująca, ponieważ lekkie potrząśnięcie gładzikiem powoduje powiększenie kursora, a nie chcesz, aby działo się to za każdym razem.

Dzięki poniższemu przewodnikowi powinieneś być w stanie zapobiec powiększaniu się kursora na komputerze Mac z systemem OS X El Capitan.

Zatrzymywanie powiększania się kursora

Do wykonania tej pracy nie jest potrzebna aplikacja innej firmy, ponieważ można to zrobić z panelu systemowego komputera Mac.

1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemowe…”

2. Po uruchomieniu panelu preferencji systemowych wybierz opcję „Dostępność”.

3. Po otwarciu panelu Dostępność wybierz opcję „Wyświetlacz” z menu po lewej stronie. Tam znajduje się opcja, którą zamierzasz wyłączyć.

Po wybraniu opcji Wyświetl z lewego menu w prawym panelu powinna pojawić się opcja „Wstrząsnij wskaźnikiem myszy, aby zlokalizować”. Jest to opcja, która powoduje powiększenie kursora po potrząśnięciu palcami po gładziku. Po prostu odznacz tę opcję, a funkcja zostanie wyłączona w całym systemie na komputerze Mac.

Procedura nie wymaga ponownego uruchomienia ani wylogowania się z systemu. Jest to natychmiastowa akcja i wymaga już wysiłku, gdy odznaczysz to pole.

Teraz możesz dowolnie potrząsać palcami po gładziku, a kursor pozostanie taki sam. Nie będzie większy, jak kiedyś, ponieważ ta funkcja jest teraz wyłączona na komputerze Mac.

Jeśli w przyszłości ponownie będziesz potrzebować tej funkcji na komputerze Mac, możesz wrócić do panelu Preferencje systemowe i wybrać opcję Dostępność, a następnie Wyświetlacz i zaznaczyć opcję, którą odznaczyłeś powyżej.

Wniosek

Jeśli powiększanie się kursora na komputerze Mac stanowi dla Ciebie problem, możesz rozwiązać problem, korzystając z powyższego przewodnika.

Indeks
  1. Zatrzymywanie powiększania się kursora
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up