Wyszukaj napisy do swoich filmów za pomocą FlixTools Lite

Chociaż angielski jest nazywany językiem międzynarodowym, we wszystkich częściach świata używa się dosłownie tysięcy języków. Ta bogata różnorodność języków ojczystych może stanowić przeszkodę w kontekście komunikacji międzynarodowej. Podobnie jest w kinowym uniwersum. W krajobrazie dominują filmy z Hollywood, ale są też inne świetne filmy z innych krajów. Jeśli mówisz po angielsku i próbujesz zrozumieć japońskie anime, lub jeśli językiem twojej matki jest wietnamski i chcesz obejrzeć film po francusku, najszybszym i najłatwiejszym sposobem na wypełnienie luki językowej jest użycie napisów.

Automatyczne pobieranie i dodawanie napisów

Obecnie stosunkowo łatwo jest uzyskać napisy w wielu językach do praktycznie każdego istniejącego filmu. W Internecie dostępnych jest wiele witryn oferujących usługi napisów. Potrzebujesz jedynie przeglądarki i połączenia z Internetem. Wpisz w wyszukiwarkę „Tytuł_filmu” + „Napisy”, a znajdziesz mnóstwo wyników.

  • Wybierz taki, który pasuje do Twojego filmu i preferowanego języka, a następnie pobierz go.
  • Wyodrębnij plik zip.
  • Umieść napisy w tym samym folderze co film.
  • Zmień nazwę napisów, aby pasowała do filmu - z wyjątkiem rozszerzenia pliku
  • Następnie odtwórz film.

Większość nowoczesnych odtwarzaczy filmów obsługuje wyświetlanie napisów. Jeśli będziesz postępować zgodnie z procesem, wszystko będzie działać bez zarzutu.

Opisany powyżej proces jest stosunkowo łatwy i każdy może go wykonać, jeśli ma tylko jeden lub dwa filmy. Ale co, jeśli chcesz znaleźć napisy do dwudziestu filmów? Ręczne powtarzanie procesu jeden po drugim nie byłoby zbyt dobrym pomysłem, nie mówiąc już o niedogodnościach, jakie można by napotkać, gdyby pobrane napisy nie pasowały dokładnie do filmu. Nawet kilka sekund opóźnienia napisów (lub leadów) jest denerwujące.

Na szczęście jest FlixTools Lite. Aplikacja jest bezpłatnym, automatycznym narzędziem do pobierania napisów z OpenSubtitles.org. Narzędzie to jest obecnie dostępne dla systemu Mac OS X, a wersja natywna dla systemów Windows i Linux jest w przygotowaniu.

Po pobraniu aplikacji korzystanie z niej jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie plików filmowych do okna. Następnie FlixTools Lite przeszuka witrynę OpenSubtitles.org w poszukiwaniu dopasowań, pobierze każdy z nich do tego samego folderu, co film źródłowy i dostosuje synchronizację tak, aby dokładnie pasowała do filmu.

Możesz rozpocząć odtwarzanie filmu bezpośrednio z okna informacyjnego. Po prostu kliknij przycisk „Odtwórz wideo”, a FlixTools Lite otworzy film przy użyciu domyślnego odtwarzacza multimedialnego.

Jeśli masz pliki napisów i chcesz pomóc innym użytkownikom mieć więcej opcji, FlixTools Lite może również pomóc w przesłaniu tych plików napisów na OpenSubtitles.org. Aby to zrobić, wybierz ikonę „Prześlij” zamiast „Pobierz”.

Inne rzeczy do majsterkowania

Chociaż podstawowe użycie FlixTools Lite polega wyłącznie na przeciąganiu i upuszczaniu plików filmowych, istnieje kilka innych rzeczy, które możesz dostosować w menu „Ustawienia” – jest to ikona w lewym górnym rogu głównego okna.

Podczas gdy większość z Was będzie chciała pozostawić wszystkie ustawienia domyślne w zakładkach „Ogólne” i „Zapisywanie plików”, niektórzy użytkownicy będą chcieli majstrować przy ustawieniach w zakładce Języki, zwłaszcza jeśli ich językiem natywnym nie jest angielski. Możesz dodać preferowane języki, klikając przycisk „Plus (+)”, usuwając te, których nie chcesz, za pomocą przycisku „Minus (-)” i zmieniając priorytet pobierania, przeciągając i upuszczając elementy.

Innym ustawieniem, które możesz chcieć dostosować, są „Foldery obserwowane”. Możesz dodać foldery, w których przechowujesz filmy, a FlixTools Lite automatycznie je obejrzy i doda brakujące napisy. Nie zapomnij włączyć tej funkcji, zaznaczając pole „Włącz”. A jeśli chcesz na chwilę zatrzymać tę funkcję, po prostu usuń zaznaczenie przycisku.

Możesz rozszerzyć automatyzację, używając Leszczyna. Możesz poprosić Hazel o obejrzenie folderu pobierania, przeniesienie plików filmów do określonego folderu, uporządkowanie ich w podfoldery zgodnie z zestawem reguł i dodanie napisów do filmów za pomocą FlixTools Lite. Ale to już inna historia na inny raz.

Jeśli masz ogromną kolekcję filmów bez napisów, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów, automatyzując wyszukiwanie i dodawanie napisów za pomocą FlixTools Lite. Zaawansowani użytkownicy będą mogli dokonać aktualizacji do FlixTools Pro, aby uzyskać jeszcze więcej funkcji, ale opcja ta nie została jeszcze udostępniona.

Czy próbowałeś FlixTools Lite? A może masz inne narzędzia do pobierania napisów? Podziel się nimi, korzystając z komentarzy poniżej.

Indeks
  1. Automatyczne pobieranie i dodawanie napisów
  2. Inne rzeczy do majsterkowania

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up