Jak ukryć archiwum ZIP w pliku obrazu na komputerze Mac

Jeśli na komputerze Mac znajdują się poufne pliki, do których nie chcesz, aby inne osoby miały dostęp, możesz ukryć je przed widokiem publicznym. Istnieją różne sposoby ukrywania plików na komputerze Mac. Możesz nawet zaszyfrować pliki, jeśli Twoim największym problemem jest prywatność.

Podczas gdy tradycyjne metody ukrywania pliku pozostawiają ślady, dzięki czemu inni wiedzą, że coś ukryłeś, nowa metoda, którą pokażemy Ci w poniższym przewodniku, nie pozwoli nikomu dowiedzieć się, że faktycznie coś ukryłeś. Metoda opisana poniżej polega na ukryciu plików w innym pliku, a użytkownicy będą widzieć tylko ten inny plik, a nie ukrytą w nim zawartość.

Notatka: poniższa metoda nie jest bezpieczną metodą ukrywania plików przed wzrokiem ciekawskich.

Ukrywanie archiwum ZIP w pliku obrazu

Najpierw umieść wszystkie pliki, które chcesz ukryć w archiwum ZIP. Następnie ukryjesz to archiwum w pliku obrazu, więc przygotuj obraz także na komputerze Mac. Upewnij się, że wszystkie te pliki znajdują się na pulpicie.

W poniższym przykładzie mam dwa pliki o nazwach „Letter.docx” i „Format.docx” w archiwum ZIP o nazwie „SensitiveFiles.zip”. Ukryję to archiwum zip w pliku obrazu o nazwie „New_York.png”.

1. Uruchom Terminal, klikając Launchpad w stacji dokującej, wyszukaj go i kliknij.

2. Po uruchomieniu Terminalu wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter. Spowoduje to zmianę bieżącego katalogu roboczego na pulpit.

3. Po zmianie katalogu na Pulpit wpisz następujące polecenie w Terminalu i naciśnij Enter. To polecenie pomoże Ci ukryć archiwum ZIP w pliku obrazu.

cat New_York.png SensitiveFiles.zip > NewYork.png

Oto rozkład polecenia:

kot - cat oznacza konkatenację, czyli połączenie dwóch plików w jedną

Nowy_York.png - Jest to plik obrazu, w którym pliki zostaną ukryte. Zastąp go nazwą swojego obrazu.

SensitiveFiles.zip - Jest to archiwum ZIP, w którym znajdują się Twoje wrażliwe pliki.

Nowy Jork.png -To wynikowy obraz, który będzie zawierał sam obraz oraz archiwum, które chcesz ukryć.

3. Gdy tylko uruchomisz powyższe polecenie, na Twoim pulpicie zostanie utworzony nowy plik o nazwie „NewYork.png”, który będzie teraz zawierał Twoje archiwum ZIP oprócz własnej zawartości.

4. Po dwukrotnym kliknięciu nowo utworzonego pliku otworzy się on jako obraz w przeglądarce multimediów i nie będzie widać żadnych śladów ukrytego archiwum. Tylko Ty wiesz, co dokładnie zawiera.

5. Aby wyodrębnić archiwum z obrazu, możesz użyć następującego polecenia w Terminalu, co spowoduje wyodrębnienie archiwum ZIP z obrazu na komputer Mac.

6. W oknie Terminala pojawi się następujący komunikat wskazujący, jakie pliki zostały właśnie wyodrębnione z pliku obrazu. To są wrażliwe pliki, które umieściłeś w archiwum.

Wniosek

Jeśli chcesz ukryć niektóre pliki na komputerze Mac bez powiadamiania kogokolwiek, powyższa metoda może Ci w tym pomóc.

Indeks
  1. Ukrywanie archiwum ZIP w pliku obrazu
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up