Jak przekonwertować plik DMG na ISO

Format pliku ISO jest w zasadzie zakorzeniony w świecie komputerów PC jako format używany do obrazów dysków CD/DVD. Zalet tego formatu jest mnóstwo — jest to standardowy format otwarty, a narzędzia do pracy z nim są łatwo dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych, Windows, Unix/Linux i OS X.

Chociaż użytkownicy komputerów Mac mogą używać formatu ISO na swoich komputerach, większość oprogramowania w systemie OS X jest dystrybuowana w postaci pliku DMG. Format pliku DMG ma kilka dyskusyjnych zalet w porównaniu z formatem ISO, takich jak szyfrowanie, kompresja itp., ale prawda jest taka, że ​​reszta świata używa ISO i nie ma łatwego sposobu na używanie plików DMG w świecie komputerów PC.

Stanąłem przed tym dylematem w pracy kilka dni temu, kiedy miałem w ręku plik DMG i musiałem nagrać go na DVD, ale korzystałem z komputera z systemem Linux.

Próbowałem szukać w Internecie rozwiązania umożliwiającego wypalenie DMG w systemie Windows, ale nie mogłem znaleźć żadnego bezpłatnego narzędzia. Szukałem więc następnego logicznego rozwiązania. Przekonwertuj DMG na ISO i znalazłem na to sposób - a dobrą rzeczą jest to, że narzędzie do konwersji jest dostarczane z systemem Mac OS X i jest prostym narzędziem wiersza poleceń.

Ta metoda działa tylko na komputerze Mac, dlatego należy przekonwertować plik DMG na plik ISO na komputerze Mac, a następnie przenieść powstały plik ISO na komputer PC i użyć go. Narzędziem do tego celu jest hdiutil, a pełna komenda to:

hdiutil konwertuj nazwę pliku dmg.dmg -format UDTO -o konwertowane_iso

Poniżej znajduje się zrzut ekranu polecenia, którego użyłem do konwersji pliku DMG na ISO.

Powyższe polecenie utworzy plik z rozszerzeniem .cdr, co oznacza master CD/DVD. Jeśli chcesz, możesz zmienić jego nazwę za pomocą rozszerzenia .ISO i nadal powinno działać poprawnie. Skopiuj go na komputer z systemem Windows lub Linux/Unix i gotowe.

Możesz teraz używać Nero, cdrecord/wodim lub wbudowanych w system operacyjny narzędzi do nagrywania ISO, aby nagrać ten plik ISO na dowolnym nośniku.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up