Jak utworzyć przypomnienie o wiadomości e-mail na komputerze Mac

Często zdarza się, że otrzymujemy od kogoś e-mail, ale po prostu nie jesteśmy gotowi, aby na niego odpowiedzieć. Następnie e-mail wpada do skrzynki odbiorczej i często zostaje zapomniany pośród innych e-maili. Jednym ze sposobów poradzenia sobie z tym problemem jest ustawienie przypomnienia o konieczności odpowiedzi na e-mail. Możesz utworzyć ręczne przypomnienie w aplikacji Przypomnienia, ale nie jest to najwygodniejszy sposób, prawda?

Na szczęście aplikacja Przypomnienia umożliwia łatwe utworzenie przypomnienia, które poinformuje Cię, kiedy należy odpowiedzieć na wiadomość e-mail. Możesz określić godzinę i lokalizację, kiedy chcesz otrzymać przypomnienie.

Oto proces przekształcania wiadomości e-mail w przypomnienie.

Tworzenie przypomnienia o wiadomości e-mail

1. Uruchom aplikację Mail na komputerze Mac, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Mail.

2. Po uruchomieniu aplikacji wybierz e-mail, o którym chcesz otrzymać przypomnienie, klikając go.

3. Uruchom aplikację Przypomnienia na komputerze Mac, klikając Launchpad w stacji dokującej, a następnie wyszukując i klikając Przypomnienia.

4. Po uruchomieniu aplikacji Przypomnienia przeciągnij wiadomość e-mail, o której chcesz otrzymać przypomnienie, z aplikacji Poczta na puste miejsce w aplikacji Przypomnienia. Powinien utworzyć w aplikacji nowe przypomnienie wraz z linkiem, który pozwoli szybko zobaczyć e-mail, o którym utworzyłeś przypomnienie.

5. Kolejną rzeczą jest ustawienie godziny przypomnienia. W tym celu kliknij ikonę „i” obok nazwy przypomnienia.

Zaznacz pole „W jeden dzień”. Gdy już to zrobisz, powinna być widoczna data i godzina przypomnienia. Możesz na nie kliknąć i zmodyfikować je według swoich potrzeb.

Możesz nie tylko ustawić aplikację tak, aby przypominała Ci o określonym dniu, ale możesz także ustawić aplikację tak, aby przypominała Ci, gdy znajdziesz się w określonej lokalizacji, po prostu zaznaczając pole „W lokalizacji”. Następnie możesz wpisać nazwę lokalizacji, a aplikacja przypomni Ci o tym, gdy znajdziesz się w tej lokalizacji.

Po zakończeniu ustawień kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany.

6. Gdy nadejdzie odpowiedni czas, Twój Mac powiadomi Cię o konieczności odpowiedzi na wiadomość e-mail, wysyłając przypomnienie. Gdy pojawi się przypomnienie, kliknij „Ukończono”, jeśli ukończyłeś zadanie, lub kliknij „Później”, aby wykonać zadanie później i otrzymać o nim ponowne przypomnienie.

W drugiej części masz do wyboru następujące opcje - 5 minut, 1 godzina, jutro i Ignoruj. Możesz wybrać to, co odpowiada Twoim potrzebom.

Wniosek

Jeśli często zapominasz odpowiadać na otrzymywane e-maile, powyższy przewodnik powinien pomóc Ci w tworzeniu przypomnień przypominających o konieczności odpowiedzi na te e-maile na komputerze Mac.

Indeks
  1. Tworzenie przypomnienia o wiadomości e-mail
  2. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up