Jak włączyć akcelerację 3D w VirtualBox

Virtualbox to doskonała aplikacja, jeśli chcesz wypróbować nowe systemy operacyjne i/lub ogólnie interesujesz się wirtualizacją ze względu na wiele korzyści, jakie ona oferuje.

Make Tech Easier obszernie omawiał VirtualBox kilka razy wcześniej i jesteśmy wielkimi fanami tej wieloplatformowej aplikacji typu open source.

Jedną rzeczą, której brakowało VirtualBoxowi do pewnego czasu, była obsługa akceleracji 3D dla gościnnych systemów operacyjnych. Oznacza to, że sterownik graficzny używany wewnątrz gościnnych maszyn wirtualnych obsługiwał jedynie prostą grafikę 2D i dlatego interfejsy takie jak Compiz w systemie Linux i Aero w systemie Vista nie nadawały się do użytku.

W Virtualbox 2.1 dostępna była podstawowa obsługa 3D dla gości systemu Windows, ale użytkownicy korzystający z Virtualbox do uruchamiania gości z Linuksem byli w większości ograniczeni do sterownika grafiki 2D. To się zmieniło wraz z wydanie VirtualBoxa 2.2 niedawno, a VirtualBox obsługuje teraz akcelerację 3D. Obsługa akceleracji 3D wbudowana w VirtualBox wykorzystuje sprzęt graficzny twojej natywnej maszyny, aby zapewnić tę możliwość, więc jeśli twój natywny sterownik graficzny nie ma możliwości 3D, VirtualBox nie może z niego skorzystać.

Obsługa akceleracji 3D nie jest domyślnie włączona, a w tym samouczku chcemy pomóc wam w skonfigurowaniu nowej maszyny wirtualnej z obsługą grafiki akcelerowanej 3D.

Najpierw utwórz nową maszynę w zwykły sposób i zainstaluj na niej system operacyjny gościa. Do naszych testów używaliśmy Ubuntu.

Teraz musisz edytować ustawienia nowo utworzonej maszyny wirtualnej. Aby edytować ustawienia dowolnej maszyny wirtualnej, należy ją wyłączyć. Zatem najpierw zamknij dowolny system operacyjny uruchomiony na maszynie wirtualnej.

Teraz, gdy podświetlona jest maszyna wirtualna, kliknij przycisk Ustawienia, aby otworzyć okno ustawień.

W panelu ustawień ogólnych zaznacz pole wyboru „Włącz akcelerację 3D”.

Otóż ​​to. Maszyna wirtualna została teraz włączona dla grafiki z akceleracją 3D. Aby jednak faktycznie rozpocząć korzystanie z efektów 3D w systemie operacyjnym gościa, musisz użyć specjalnego sterownika graficznego VirtualBox, który jest dystrybuowany wraz z „Dodatkami dla gości”.

Aby zainstalować sterowniki VirtualBox „Dodatki dla gości” w systemie operacyjnym gościa, gdy gość jest uruchomiony, kliknij menu Urządzenia i wybierz opcję „Zainstaluj dodatki dla gości”.

Teraz, postępuj zgodnie z instrukcją aby zainstalować sterowniki w systemie operacyjnym gościa.

Teraz możesz włączyć efekty Aero lub Compiz w systemie operacyjnym gościa i w pełni wykorzystać możliwości graficzne karty graficznej swojego komputera.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up