Jak przekonwertować format Mac .Pages na .Jpeg

Bądźmy szczerzy. Chociaż liczba użytkowników komputerów Mac na świecie pozornie stale rośnie, nadal musimy dobrze dogadywać się z użytkownikami systemu Windows na całym świecie. Możemy być dumni z platformy, z której korzystamy, takiej jak iWork, iTunes itp., Ale zawsze pojawiają się problemy, gdy próbujemy udostępnić pliki użytkownikom systemu Windows. Wiemy też, że najlepszym rozwiązaniem jest udostępnianie w formacie obsługiwanym na wszystkich platformach.

Oczywiście Twoje dylematy mogą nie być aż tak skomplikowane. Możesz po prostu chcieć pokazać światu zawartość swojego dokumentu stron, bez irytacji i zagrożeń bezpieczeństwa związanych z umożliwieniem wszystkim pobrania Twojego pliku. Bez względu na sytuację, zawsze możesz przekonwertować pliki dokumentów (szczególnie strony) na format JPEG. W ten sposób możesz udostępnić go bez utraty formatu lub zapisać w witrynie internetowej, aby mógł go zobaczyć cały świat. Jeśli jesteś gotowy na taką konwersję, możesz zastosować dwie różne metody, aby osiągnąć swój cel. Po prostu wybierz ten, który wydaje się odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Jedna metoda pozwoli Ci uzyskać część dokumentu, która doskonale nadaje się do tworzenia próbek. Druga metoda przekonwertuje cały dokument na plik JPEG, co doskonale nadaje się do udostępniania całego dokumentu.

Jak udostępnić tylko część dokumentu w formacie JPEG

Ta metoda pozwoli Ci uzyskać cały tekst, który zmieścisz na jednym ekranie.

1. Zrób zrzut ekranu ograniczonego obszaru sekcji dokumentu, którą chcesz udostępnić na komputerze Mac. Możesz to zrobić, dotykając polecenia + shift + 4. Kiedy na ekranie pojawi się krzyżyk, kliknij punkt początkowy i przeciągnij krzyżyk na dół dokumentu.

2. Otwórz obraz w podglądzie, klikając go dwukrotnie. Następnie wybierz plik i zapisz jako. Zobaczysz rozwijane menu z różnymi typami plików. Wybierz JPEG z listy i kliknij przycisk Zapisz. Proszę bardzo, ograniczony obszar JPEG twojego dokumentu.

Jeśli chcesz czegoś bardziej wszechstronnego, wypróbuj metody wymienione poniżej.

Jak udostępnić cały dokument w formacie JPEG

1. Otwórz w Pages dokument, który chcesz przekonwertować do formatu JPEG. Wybierz opcję Plik -> Drukuj.

2. Kiedy pojawi się okno drukowania, w lewym dolnym rogu okna Drukuj pojawi się przycisk rozwijanej listy plików PDF. Kliknij ten przycisk, aby wejść do potrzebnego menu.

3. Wybierz przycisk „Zapisz PDF w iPhoto”. Kiedy dokument zostanie zmieniony na dokument iPhoto, plik PDF zostanie automatycznie przekonwertowany na plik JPEG.

4. Jeśli chcesz znaleźć swój plik, po prostu otwórz Finder i wpisz nazwę pliku. Gdy to zrobisz, odpowiedni plik będzie gotowy i czeka w formacie JPEG, który możesz udostępnić według własnego uznania.

Oto dwa proste sposoby udostępniania pliku stron w formacie JPEG. Teraz możesz zrobić wszystko, co chcesz, z nowym plikiem JPEG.

Indeks
  1. Jak udostępnić tylko część dokumentu w formacie JPEG
  2. Jak udostępnić cały dokument w formacie JPEG

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up