Jak usunąć tło z filmów

Najlepsze darmowe programy do usuwania tła z wideo w celu zastąpienia go innym, kolorem lub obrazem

Kiedy udostępniamy wideo w mediach społecznościowych, tło często nie oddaje sprawiedliwości tematowi lub pierwszemu planowi, co znacznie zmniejsza element zaskoczenia i możliwość uchwycenia znacznie większej liczby polubień lub udostępnień. Jeśli tło naszych filmów jest problemem, możemy usunąć je cyfrowo bez konieczności zostania profesjonalnymi montażystami wideo lub wyrafinowanymi reżyserami: dziś wystarczy kilka kroków, aby usunąć tło z filmów i przygotować temat do edycji (np. dodanie innego tła lub nałożenie innego przygotowanego przez nas filmu).

W tym przewodniku pokażemy jak usunąć tło z filmów za pomocą niektórych programów komputerowych, niektórych aplikacji do pobrania na nasz smartfon lub tablet lub witryny internetowej, która oferuje całkowicie bezpłatne narzędzia do usuwania tła z filmów lub GIF-ów.

Jak usunąć tło z wideo

W kolejnych rozdziałach pokażemy Ci programy, za pomocą których możemy całkowicie bezpłatnie usunąć tło z filmów, bez konieczności płacenia licencji lub odblokowywania funkcji. Jeśli używany przez nas komputer nie pozwala na instalację nowych programów, sugerujemy skorzystanie z jednej ze stron w dedykowanym rozdziale, aby zawsze można było usunąć tło bez konieczności zmiany komputera.

Usuń tło wideo z komputera

Najlepszym programem, którego możemy użyć do usunięcia tła z filmów, jest Darmowy edytor wideo VSDC, dostępne bezpłatnie od oficjalna strona.

Otwierając wideo w tym kompletnym edytorze, będziemy mogli usunąć tło za pomocą prostego efektu wideo. Aby kontynuować, naciśnij prawy przycisk na wideo na osi czasu lub na podglądzie u góry, naciśnij menu Efekty wideo, Kliknij Przezroczystość i wreszcie włączony Tłumienie tła. Otworzy się okno z kilkoma opcjami zastosowania efektu: pozostaw wszystko tak, jak jest, naciśnij OK i sprawdź, czy efekt został prawidłowo zastosowany. Jeśli nie zauważyliśmy niczego innego, musimy dodać drugie wideo z zielonym tłem (zielony ekran), aby móc działać jeszcze bardziej profesjonalnie: z tego powodu zapraszamy do lektury oficjalnego przewodnika po programie Jak używać VSDC jako rozdzielacza tła wideo (efekt Chroma Key).

Innym programem, którego możemy użyć do usunięcia tła z filmów, jest Edytor wideo Movavi, dostępna bezpłatnie jako wersja próbna od oficjalna strona.

Również w tym przypadku wskazane jest użycie wideo z zielonym tłem (zielony ekran), aby móc zmienić klucz chromatyczny, a tym samym uzyskać pożądane tłumienie tła. Aby kontynuować, otwieramy program, ładujemy wideo i zielony ekran (ten ostatni na linii nakładki na osi czasu), naciskamy na zielony ekran, klikamy ikonę koła zębatego (znajdującą się bezpośrednio nad osią czasu), my Kliknij Klucz chromatyczny i dostosuj głosy, aż uzyskasz pożądany efekt. Aby dowiedzieć się więcej, możemy również przeczytać Oficjalny przewodnik Movavi o tym, jak zastosować kluczowanie kolorem.

Jeśli chcemy przetestować inne programy do edycji wideo, które potrafią usunąć tło i zastąpić je innym, zapraszamy do lektury naszego poradnika. Najlepsze programy do edycji filmów za darmo.

Usuń tło wideo ze smartfona lub tabletu

Jeśli chcemy usunąć tło filmów bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, bez przechodzenia przez komputer, wystarczy pobrać aplikację typu KineMaster, dostępne bezpłatnie dla Android i dla iPhone / iPad.

Dzięki tej aplikacji możemy edytować każdy film, a także dodać zielony ekran, aktywować klawisz chromatyczny, dotykając wideo, aby nałożyć i wybierając Klawisz chromatyczny wśród opcji wideo. Jeśli mamy iPhone'a lub iPada, możemy również skorzystać z aplikacji Wyczyść tło wideo, dostępne bezpłatnie naApple App Store.

Otwierając aplikację i wczytując dowolny film, możemy łatwo usunąć tło i przenieść wybrany temat do innego filmu, dzięki czemu możemy stworzyć naprawdę złożone montaże wideo za pomocą kilku kliknięć na ekranie. Jeśli chcemy odkryć inne aplikacje do edycji filmów ze smartfonów, zapraszamy do lektury naszego poradnika Aplikacja do edycji wideo i edycji filmów (Android i iPhone).

Usuń tło z wideo online

Jeśli dotychczas poznane metody nie do końca Cię przekonały lub jeśli szukamy czegoś jeszcze łatwiejszego w użyciu, zapraszamy do natychmiastowego wypróbowania serwisu internetowego. Ekran anulowania, dostępne od oficjalna strona.

Ucząc się tej strony z komputera PC, Mac, Androida lub iPhone'a, będziemy mogli pobrać dowolny film w formacie MP4, WebM lub GIF pobrany na urządzenie i usunąć tło za pomocą kilku kliknięć, dodając efekt przezroczystości lub wybierając tło do zastosowania w naszym wyborze. Jest to obecnie najszybsza i najłatwiejsza metoda usuwania tła z filmów, a ponieważ jest kompatybilna z każdą platformą, warto mieć ją pod ręką. W ulubionych. Jeśli chcemy wypróbować inne strony podobne do Unscreen, po prostu przeczytaj nasz przewodnik Witryny do edycji wideo online oraz do edycji filmów z remiksami i efektami specjalnymi.

Wnioski

Usunięcie tła z filmów nie jest prostą rzeczą, ponieważ w większości przypadków nadal będziemy musieli uzyskać zielone tło, aby prześwietlić oryginalny temat i edytować go w wybranym programie lub aplikacji za pomocą funkcji Chroma Key lub Chroma Key, więc uzyskać zielone tło, na którym można umieścić dowolny rodzaj alternatywnego tła; Jedynym narzędziem, które działa od razu bez zbyt wielu dodatków, jest Unscreen, które pozwala natychmiast usunąć tło online bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności wstępnych lub uczenia się nowych technik edycji wideo.

Jeśli szukamy innych programów i poradników, jak edytować filmy i robić dubbing, zapraszamy do lektury naszych artykułów. Alternatywa dla Windows Movie Maker jest Jak kopiować filmy na komputerze i smartfonie.

Indeks
  1. Jak usunąć tło z wideo
    1. Usuń tło wideo z komputera
    2. Usuń tło wideo ze smartfona lub tabletu
    3. Usuń tło z wideo online
    4. Wnioski

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up