Programy do kontroli ruchu internetowego i przepustowości sieci

Indeks
 1. Jak sprawdzić ruch internetowy
  1. NetWorx (tylko Windows)
  2. GlassWire
  3. TrafficMonitor
  4. System operacyjny BitMeter
  5. Inne narzędzia do sprawdzania sieci
  6. Wnioski

Jak sprawdzić ruch internetowy

Wszystkie aplikacje, które zamierzamy podkreślić, są doskonałe do sprawdzania ruchu danych w czasie rzeczywistym, a tym samym do sprawdzania, ile MB lub GB zużyliśmy i który komputer zużywa najwięcej danych, abyśmy mogli w razie potrzeby hamować. .

NetWorx (tylko Windows)

Jednym z najlepszych narzędzi, z których możemy skorzystać, jest NetWorx, dostępne dla systemu Windows od oficjalna strona.

To bezpłatne narzędzie pomaga dokładnie mierzyć przepustowość i zawsze wiedzieć ile megabajtów można pobrać najwyżej w ciągu jednej sekundy. Możemy użyć NetWorx dla zbierać dane o wykorzystaniu przepustowości, policz bajty podczas wysyłania i pobierania oraz zmierz prędkość połączenia internetowego lub dowolnej innej sieci, nawet bezprzewodowej.
W przypadku płatnych połączeń internetowych, za pomocą tego programu możesz nadal kontrolować ruch sieciowy i możesz go skonfigurować tak, aby nie przekraczał limitów przepustowości ustawionych przez dostawcę. Dzięki narzędziu Netstat, możesz również zobaczyć listę programy i procesy wykorzystujące Internet w celu natychmiastowego zidentyfikowania, czy istnieje wirus. Możesz wtedy otrzymywać alerty i powiadomienia w przypadku zbliżania się do maksymalnego możliwego limitu ruchu lub w przypadku nietypowych i intensywnych przepływów danych. Wreszcie można wygenerować bogów raporty graficzne aby wyświetlić wykorzystanie Internetu przez dzień, tydzień, miesiąc lub cały czas. NetWorx to płatny program, ale możemy go wypróbować bezpłatnie przez 30 dni we wszystkich jego funkcjach.

Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy zapoznanie się również z naszym przewodnikiem narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią i Internetem.

GlassWire

Kolejnym bardzo interesującym narzędziem do sprawdzania ruchu internetowego i przepustowości sieci jest GlassWire, dostępne do pobrania dla systemu Windows pod adresem oficjalna strona.

GlassWire to program do monitorowania ruchu internetowego i wykorzystania różnych programów uruchomionych na komputerze, dzięki czemu można szczegółowo sprawdzić, który komputer lub program generuje największy ruch w danym okresie. Program działa również jako podstawowa zapora ogniowa, a także może być używany z telefonu komórkowego dzięki aplikacji na Androida (do pobrania z Sklep Google Play).
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z tej aplikacji, możemy przeczytać artykuł Sprawdzanie i ochrona połączenia internetowego na komputerze.

TrafficMonitor

Bardzo przydatnym programem typu open source do sprawdzania ruchu internetowego i przepustowości sieci jest TrafficMonitor, dostępne do pobrania dla systemu Windows pod adresem oficjalna strona.

Ta aplikacja pozwala kontrolować ruch sieciowy, a także pełnić funkcję menedżera zasobów sprzętowych (takich jak procesor i pamięć RAM). Ikona aplikacji jest w pełni konfigurowalna, a dla tych, którzy muszą kontrolować prędkość połączenia internetowego, mogą również dodawać ikony, które będą używane jako test prędkości w czasie rzeczywistym.
W porównaniu z dotychczas widzianymi programami jest całkowicie darmowy i można go używać bez ograniczeń czasowych i bez konieczności płacenia licencji, aby mieć wszystkie funkcje.

System operacyjny BitMeter

Jeśli szukamy narzędzia do kontrolowania ruchu internetowego na różnych platformach, możemy się na nim skupić System operacyjny BitMeter, dostępny do bezpłatnego pobrania dla systemów Windows, Mac i Linux pod adresem oficjalna strona.

Dzięki temu narzędziu będziemy mogli monitorować zużycie danych i sprawdzać, który program zużywa najwięcej, również przy użyciu kompleksowego systemu raportowania, który można konfigurować w trybie dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Jest to być może najmniej natychmiastowe narzędzie spośród oferowanych, ale bez wątpienia jest to takie, które zbiera najwięcej informacji o ruchu internetowym.

Inne narzędzia do sprawdzania sieci

Wszystkie programy, które widziałem do tej pory, są ważne i nadają się do monitorowania Internetu, ale to nie znaczy, że nie możemy wypróbować innych, które również warto wypróbować na komputerze.

 • NetLimiter to darmowy program do pobrania, który może być używany w ograniczonej wersji (tylko jako monitor) po zarejestrowaniu się w serwisie. Jest to naprawdę niezwykły program, zwłaszcza ze względu na bardzo prosty i wszechstronny interfejs do odczytu w celu sprawdzenia w czasie rzeczywistym połączeń sieciowych każdego programu uruchomionego na komputerze.
 • Licznik przepustowości ShaPlus (dla systemu Windows) kontroluje korzystanie z Internetu bez skomplikowanych ustawień lub dodatkowych narzędzi. Jest to zatem plik bardzo istotne oprogramowanie który monitoruje ruch bieżący, dzienny, miesięczny i całkowity. Po uruchomieniu działa w tle, zużywając tylko 2 MB pamięci komputera i można to zobaczyć na ikonie zasobnika systemowego. W ustawieniach ogólnych możesz także skonfigurować monitorowanie ruchu internetowego w określonych porach dnia. Roczny raport wykorzystania przepustowości jest bardzo ładny i zawiera szczegółowe dane dla każdego miesiąca
 • BitMeter 2 to darmowy program typu open source dla Windows, Linux i Mac Przydatne do sprawdzania ruchu internetowego i przepustowości połączenia sieciowego oraz przeglądania danych przez przeglądarkę internetową. W przeciwieństwie do innych, aplikacja nie ma ikony dostępnej z zasobnika systemowego i działa w ten sposób. całkowicie niewidoczne, rejestrując ilość bajtów przesłanych do bazy danych. Różne rodzaje informacji, które można wyświetlić, to: wykres ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym ze wskazaniem prędkości wysyłania i pobierania. Historia ilości przesłanych i pobranych danych z podziałem na minuty, godziny, dni i miesiące. Wszystkie dane można wyeksportować do programu Excel w celu dokładniejszej analizy. BitMeter 2 umożliwia również tworzenie alertów, które mają być powiadamiane przed przekroczeniem dziennego lub miesięcznego limitu ruchu.

Wnioski

Jeśli potrzebujemy okresowo sprawdzać zużycie w Internecie lub sprawdzać, czy jeden komputer jest szybszy od drugiego, istnieje wiele darmowych i skutecznych narzędzi, z których możemy skorzystać, a które są wygodne w użyciu (prawie wszystkie znajdują się w zasobniku systemowym. Oraz możemy je również dostosowywać), a także generować raporty za interesujące nas okresy.

Czy chcemy zablokować połączenie internetowe po pewnym czasie, czy po określonym korzystaniu z sieci? Aby zaimplementować tę formę kontroli, możemy przeczytać poradniki Zablokuj dostęp do Internetu dla programów z TinyWall jest Ogranicz przepustowość routera WiFi do określonych urządzeń lub komputerów.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up