Ile warto wydać na laptopa?

Zobaczmy razem, jak zaoszczędzić i ile wydać na odpowiedni laptop w zależności od zastosowania: praca, nauka, gry, kredyty

Zakup nowego laptopa może stać się bardzo kosztownym wydatkiem, zwłaszcza jeśli skupisz się na modelach z wyższej półki lub modelach Apple: czy wydatek, który ponosisz, jest proporcjonalny do sposobu, w jaki korzystasz? Czy planujemy to zrobić, czy też wydaliśmy za dużo pieniędzy komputer? I odwrotnie, czy mamy moc do pracy lub programowania, czy też zostaliśmy oszukani przez ofertę i kupiliśmy zły komputer?

W tym przewodniku postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania, pokazując ile powinieneś wydać na laptopa w oparciu o nasze bieżące potrzeby i na podstawie dostępności ekonomicznej, dzięki czemu możemy być pewni, że kupujemy tylko odpowiedniego laptopa i wydajemy tyle, ile chcemy z nim zrobić.

Nowy laptop: przewodnik zakupu

W kolejnych rozdziałach pokażemy, który laptop kupić pod każdą konkretną potrzebę, ilustrując ekonomiczny model (dostępny dla wszystkich) oraz topowy model, tak aby zawsze można było wybrać nowego laptopa nie tylko na podstawie potrzeb, ale także podstawowy model pieniędzy, które możemy wydać w tym konkretnym momencie.

Notatnik ogólny (internet, e-mail, media społecznościowe itp.)

Pierwsza kategoria notebooków, które zamierzamy zbadać, to notebooki ogólne, to znaczy takie, które nadają się do wszystkich celów i mogą oferować podstawowe doświadczenie w surfowaniu po Internecie, czytaniu e-maili i odwiedzaniu sieci społecznościowych. Te komputery nie powinny mieć zbyt wielu specyfikacji (aby utrzymać niską cenę), ale zawsze staramy się skupić na komputerach z czterordzeniowym procesorem, co najmniej 14-calowym ekranem, co najmniej 4 GB pamięci RAM, zintegrowaną kamerą internetową i dyskiem SSD lub wewnętrzna pamięć eMMC o pojemności co najmniej 64 GB.

Model ekonomiczny, który można rozważyć dla tej kategorii, to Acer Chromebook 314, dostępne na Amazon za mniej niż 350 €.

Na tym komputerze znajdujemy system operacyjny Chrome OS, 14-calowy ekran FHD z powłoką przeciwodblaskową, procesor Intel Celeron N4000, 4 GB pamięci LPDDR4 RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej eMMC i zintegrowana kamera internetowa.

Jeśli szukamy komputera z systemem Windows 10, możemy zamiast tego skupić się na HP 255 G7, dostępne na Amazon za mniej niż 550 €.

W tym laptopie znajdziemy 15,6-calowy antyodblaskowy wyświetlacz FHD SVA, procesor AMD Ryze3 3200U, 8 GB pamięci RAM, 256 GB wewnętrznej pamięci SSD, grafikę AMD Radeon Vega 3 oraz system operacyjny Windows 10 Pro.

Notatnik do nauki

Czy szukamy laptopa do nauki w college'u lub liceum, gdzie używanie jest dozwolone? W takim przypadku będziemy musieli postawić na bardzo lekki komputer (waga poniżej 2 kg), dzięki czemu bez problemu można go przenosić bez poświęcania mocy i wygody komputerów z poprzedniej kategorii.

Najtańszym laptopem, jaki możemy kupić w tej kategorii, jest Chuwi HeroBook Pro, dostępne na Amazon za mniej niż 300 €.

W tym laptopie znajdziemy 14,1-calowy ekran FullHD, procesor Intel Gemini Lake N4000, 8 GB RAM-u, 256 GB pamięci wewnętrznej typu SSD, obsługę Wi-Fi, gniazda USB 3.0, wewnętrzną baterię 38Wh, strata 1,3 kg i Windows 10 podczas pracy systemu.

Jeśli z drugiej strony chcemy mieć mocny, ale ultralekki komputer do nauki, możemy się na nim skupić Lenovo IdeaPad 3, dostępne na Amazon za mniej niż 700 €.

Ten laptop średniej klasy wyposażony jest w 15-calowy ekran FHD z powłoką przeciwodblaskową, procesor AMD Ryzen 7 3700U, 8 GB pamięci RAM, wbudowaną kartę graficzną, 512 GB pamięci wewnętrznej typu SSD o wadze 1,4 kg i system operacyjny Windows 10. Dom.

Notebook do pracy

Laptop do pracy powinien być szybki, lekki i w stanie pracować z 4 lub więcej otwartymi programami bez utknięcia; Karta techniczna jest znacznie bogatsza niż dotychczasowe notebooki, podobnie jak cena.

Pierwszym laptopem, który zalecamy wyświetlać do pracy, jest Laptop Microsoft Surface Go, dostępne na Amazon za mniej niż 850 €.

W tym laptopie Microsoftu znajdziemy 13-calowy ekran dotykowy FullHD PixelSense, procesor Intel Core i5 najnowszej generacji, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej typu SSD, wagę 1,1 kg, 13 godzin pracy na baterii oraz System operacyjny Windows 10 S.

Jeśli z drugiej strony nie przejmujemy się wydatkiem i szukamy najwyższej klasy, możemy skupić się na Apple MacBook Air, dostępne na Amazon za mniej niż 1200 €.

W laptopie Apple znajdziemy 13-calowy wyświetlacz Retina, ośmiordzeniowy procesor Apple M1 10.generacji, 8 GB RAM-u, 256 GB pamięci wewnętrznej typu SSD, podświetlaną klawiaturę Magic Keyboard, Touch ID oraz system operacyjny macOS system.

Poradnik

Chociaż laptopy w powszechnej wyobraźni nie są idealne do gier, niektóre produkty na rynku mogą doskonały zamiennik stacjonarnego komputera do gier, pokazując się jako duże, ciężkie, ale bardzo wydajne notebooki.

Najtańszym laptopem do gier, jaki możemy oglądać, jest HP - Pawilon gry 15, dostępne na Amazon za mniej niż 1000 €.

W tym gamingowym laptopie znajdziemy 15,6-calowy wyświetlacz FHD IPS, podświetlaną klawiaturę, procesor AMD Ryzen 7, 512 GB pamięci głównej typu SSD, 8 GB RAM, kartę graficzną GeForce GTX 1650 4 GB oraz system operacyjny Windows 10.

Jeśli nie mamy nic przeciwko kompromisom i szukaniu najpotężniejszego laptopa do gier, możemy się przyjrzećMSI GL65 Leopard, dostępne na Amazon za mniej niż 2000 €.

W tym laptopie do gier znajdziemy 15,6-calowy ekran FHD o częstotliwości 144 Hz, procesor Intel Core i7-10750H, kartę graficzną Nvidia RTX 2070 Super 8 GB GDDR6, 512 GB pamięci wewnętrznej typu M.2 PCIe, 16 GB DDR4 Pamięć RAM 2666 MHz i domowy system operacyjny Win 10.

Wnioski

Jak widzieliśmy w poprzednich rozdziałach, możemy znaleźć laptopa na każdą potrzebę i na każdą kieszeń, wydać odpowiednią kwotę i otrzymać nowoczesne, wytrzymałe i przede wszystkim szybkie urządzenia. Postępując zgodnie z instrukcjami, zawsze wydamy odpowiednią kwotę na wszystko, co chcemy zrobić z laptopem, unikając w ten sposób kupowania starych lub drogich modeli.

Jeśli mamy już laptopa do codziennego użytku i po prostu chcemy go trochę przyspieszyć, polecamy przeczytanie naszych poradników. Szybko odzyskaj swój stary laptop sprzed kilku lat jest Jak przyspieszyć działanie laptopa, zmieniając dysk twardy.

Indeks
 1. Nowy laptop: przewodnik zakupu
  1. Notatnik ogólny (internet, e-mail, media społecznościowe itp.)
  2. Notatnik do nauki
  3. Notebook do pracy
  4. Poradnik
  5. Wnioski

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up