Do czego służy kod *#9900#? - Menu zrzutu systemowego Androida

Indeks
 1. Jak działają kody USSD?
 2. Do czego służy kod *#9900#?
  1. Do czego służy menu sysdump?
  2. Jak aktywować kod *#9900# na moim Androidzie?
 3. Co się stanie, jeśli wybiorę *#9900#?
 4. Co to jest menu Sysdump w Samsungu?
 5. Czy wszystkie marki telefonów obsługują menu sysdump?
  1. *#9900# Samsunga
  2. *#9900# Motorola
  3. *#9900#Huawei
 6. Co zrobić, jeśli kod *#9900# nie działa?

Jednym z systemów operacyjnych najczęściej używanych przez użytkowników jest Android, opracowany przez Google. Kody to cyfry i znaki specjalne. W telefonach komórkowych służą do odblokowywania usług i uzyskiwania dostępu do określonych informacji w telefonie.

istnieć zapytanie o kod źródłowy USSD, które służą do uzyskania określonych danych o naszym telefonie komórkowym. Wskazane jest, aby używać ich z pewną ostrożnością, ponieważ niektóre z nich służą do resetowania telefonu. Istnieją również inne kody, które pomagają nam zbadać połączenia urządzenia.

W tym artykule porozmawiamy o funkcji tajny numer *#9900#. Co się stanie, jeśli zaznaczę, do czego to służy i co zrobić, jeśli nie działa na sprzęcie?

Jak działają kody USSD?

Po rozpoczęciu śledztwa zastanawiasz się, po co to jest i co się stanie, jeśli to sprawdzę Sprzęt komputerowy? To bardzo proste. Nie działają one przez Internet, ale są rodzajem dostarczania wiadomości. USSD wybiera opcje w czasie rzeczywistym, wysyła sygnał i komunikuje się z centralą, aby przesłać Ci wiele konfiguracji, których możesz użyć.

Do czego służy kod *#9900#?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, przypomina to funkcje, które możesz zastosować w telefonie, na przykład aplikacje, które pobierasz, ale ich nie pobierasz. System operacyjny jest aktywowany w momencie wywołania tego kodu i pojawia się opcja. przynajmniej w Xiaomi, Huawei i Samsung tak jest. Jednak w sprzęcie z Androidem jest to bardziej widoczne, ponieważ dzięki temu kodowi terminal mobilny może być lepiej obsługiwany. Po to jest i co się stanie, jeśli zaznaczę.

Do czego służy menu sysdump?

Nie ma to większego zastosowania do wspomnianego przed chwilą. To, co pojawia się, gdy dzwonisz do złapany USSD dawny. W systemach operacyjnych Android i Xiaomi widać to bardzo wyraźnie.

Jak aktywować kod *#9900# na moim Androidzie?

Co się stanie, jeśli wybiorę ten numer? Cóż, po co to jest, jest bardzo jasne. Teraz, jeśli chcesz, aby kod się pojawił, jest to bardzo proste. Wystarczy przejść do jednej z aplikacji zadzwoń i umieść to.

Co się stanie, jeśli wybiorę *#9900#?

Po co to jest? Kod *#9900# działa w celu wejścia do zrzutu systemowego. W ten sposób użytkownik ma dostęp do różnych specyficznych cech terminala. W menu SysDump możemy znaleźć różne narzędzia. Najbardziej wyróżniającym się z nich jest ten, który pozwala nam usunąć wszystkie śmieci, które spowalniają twój terminal. Dzieje się tak podczas odpowiadania na pytanie „Co się stanie, jeśli wybiorę numer”.

Przez cały okres użytkowania naszego telefonu komórkowego przechowujemy dane i pliki w pamięci wewnętrznej. Wszystkie te niepotrzebne informacje utrudniają sprawne działanie Smartfona, a nam jego posiadanie Wystarczająca ilość miejsca w pamięci wewnętrznej.

Kiedy się nam objawia Komunikat o błędzie „Pamięć prawie pełna”. Czas wybrać *#9900# i debugować telefon komórkowy, nie działa poprawnie.

Aby wejść przy użyciu tego tajnego numeru, wykonaj poniższe czynności:

 • Przejdź do opcji połączeń.
 • Na klawiaturze wprowadź kod, jak pokazano *#9900#.
 • Spodziewaj się, że wspomniany kod źródłowy pokaże ci spis treści; nie dzwoń do niego.
 • Wśród zawartych opcji poszukaj tej, która mówi „Usunięto stan zrzutu/logcat”i jest to ten, który zamierzasz nacisnąć.

Jeśli zastanawiasz się, po co to jest? co właśnie zrobiłeś usunąć plik dziennika, które mogą ważyć od 50 MB do 1 GB. Ten plik nie musi być przechowywany na twoim urządzeniu; To jak czyszczenie danych z pamięci podręcznej. W ten szybki i łatwy sposób możesz zwolnić miejsce na swoim telefonie komórkowym. Jest to skuteczna metoda do rozważenia, kiedy telefon zaczyna się prezentować awarie spowodowane brakiem miejsca.

Po zakończeniu procesu możesz przejść do Ustawienia, wewnątrz wybierz opcję Składowanie i w końcu, pamięć urządzenia a zobaczysz, jak zwiększyła się dostępna przestrzeń.

Co to jest menu Sysdump w Samsungu?

On Zrzut systemowy Samsunga Jest to tajne menu, do którego możemy uzyskać dostęp po wybraniu kodu *#9900#. To odpowiada na pytanie „Co się stanie, jeśli wybiorę ten numer”. Daje dostęp do wielu opcji, od zwolnienia miejsca za pomocą „Deletedumpstate/logcat”, po udostępnienie opcji programisty po kliknięciu „Włączony poziom debugowania”. W tym trybie dla ekspertów możemy wyłączyć animacje przejść i okien, aby zoptymalizować prędkość terminala.

Kolejną czynnością w naszym zasięgu jest możliwość przeprowadzenia tzw backup na zewnętrznej karcie SD.

Czy wszystkie marki telefonów obsługują menu sysdump?

*#9900# Samsunga

W przypadku systemu operacyjnego Android to jak aplikacje, oczywiście, że możesz. To jedna z marek, które zawsze szukają informacji typu, do czego to służy i co się stanie, jeśli zaznaczę? Numer. Ogólnie rzecz biorąc, jest jak innowator, który podąża za pomocą tego systemu.

*#9900# Motorola

Bo zastanawiacie się, po co to jest i co się stanie, jeśli zaznaczę w tym systemie? On *#9900# nie działa na Motorolipodobnie jak w telefonach innych marek, Sysdump jest dostępny wyłącznie dla Samsunga, jeśli chcesz uzyskać dostęp do opcji programistycznych w swojej Motoroli, musisz wprowadzić kod źródłowy *#*#2486#*#*, aby wejść do menu CQATest.

*#9900#Huawei

Jeśli cię zapyta, po co to jest i co się stanie, jeśli zadzwonię do tego systemu? Cóż, smartfon Kod Huawei *#9900# nie zabiera cię do zrzut systemowy. W tym znaku, aby uzyskać dostęp do tajnych opcji menu, masz inne kody. Wpisując ##258741 możesz wykonać twardy reset. Najbardziej podobną rzeczą do Sysdump Huawei jest menu projektu, do którego można uzyskać dostęp za pomocą kodu *#*#2846579#*#*, to menu daje te same opcje, co Sysdump firmy Samsung.

Co zrobić, jeśli kod *#9900# nie działa?

Kiedy zobaczysz, co się stanie, jeśli wybiorę ten numer, może w pewnym momencie nie działać poprawnie. Cóż, powinieneś ponownie uruchomić telefon komórkowy, aby niektóre opcje były przywrócić do pierwotnej postaci.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up