Samsung DeX na TV – bezprzewodowy sposób na korzystanie z funkcji DeX na smartfonach Galaxy Note20 i Note20 Ultra. Przeczytaj, jak w pełni wykorzystać to narzędzie i cieszyć się możliwościami, jakie daje Samsung.

Indeks
 1. Konfiguracja DeX na telewizorze
 2. Konfiguracja DeX na zewnętrznym monitorze HDMI
 3. Konfiguracja DeX na komputerze

Samsung DeX to bezprzewodowe narzędzie dostępne na smartfonach Galaxy Note20 | Note20 Ultra. Aby skorzystać z DeX bezprzewodowo, potrzebujesz telewizora obsługującego Miracast. Upewnij się, że twój telewizor obsługuje mirroring ekranu. Zalecane jest użycie telewizora Smart Samsung wyprodukowanego po 2019 roku. W trybie DeX można korzystać z maksymalnie pięciu aplikacji na raz na telewizorze. Funkcja Smart View obsługuje maksymalną rozdzielczość FHD (1920x1080). W trybie podwójnym można osobno sterować aplikacjami na smartfonie i zewnętrznym ekranie połączonymi przez DeX. Zrzuty ekranu i menu mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania. Dziękujemy za twoją opinię. Prosimy o odpowiedzi na wszystkie pytania. Samsung DeX to dodatkowy tryb pracy smartfona, który umożliwia wykorzystywanie go jako przenośnego komputera. DeX rozwijany był przez kilka lat i pierwotnie wymagał podłączenia do monitora, telewizora lub komputera za pomocą kabla. Od 2022 roku DeX można korzystać bezprzewodowo, wystarczy połączenie smartfona i urządzenia z tą samą siecią Wi-Fi. Aby uruchomić bezprzewodowy DeX, należy połączyć ekran i smartfona z tą samą siecią Wi-Fi, a następnie wybrać odpowiedni ekran w centrum powiadomień. W trybie DeX można korzystać z myszy i klawiatury przez Bluetooth, co umożliwia pracę produktywną. DeX to interfejs intuicyjny w obsłudze, który pozwala na korzystanie z wielu aplikacji w okienkach. DeX ma wiele zastosowań, takich jak praca z dokumentami, odpowiadanie na maile, wideokonferencje, obróbka wideo czy oglądanie filmów. Tryb DeX można także wykorzystać na tablecie, który oferuje dostęp do tego trybu. DeX poprawia produktywność i może służyć jako domowe centrum multimedialne. Tryb DeX dostępny jest głównie na flagowych smartfonach i tabletach Samsunga. Korzystanie z DeX jest wygodne i może być powodem do powrotu do tego trybu.


Samsung DeX może zastąpić komputer PC z systemem Windows dla mniej wymagających użytkowników komputera. W Samsung DeX jest dostępna spora ilość aplikacji na Androida. Przewodowa wersja Samsung DeX przez HDMI jest najwydajniejsza, bezprzewodowa również daje spore możliwości. Samsung DeX umożliwia korzystanie z naszego smartfona jako komputera na kilka sposobów, w tym bezprzewodowo na telewizorze. Najnowsza funkcjonalność bezprzewodowego Samsung DeX pojawiła się w Samsung Galaxy S20 Plus 5G i innych wersjach. Samsung DeX bezprzewodowy na telewizor jest przedstawiany w filmie. Tagi: Samsung, OneUI25, DeX, Galaxy20, Android, Oprogramowanie, Aktualizacja, test, miracast, LG. Odsłony: 3

Na android TV/ google TV w TCL nie można uruchomić czegoś w rodzaju pulpitu Samsung DEX czy Huawei EMUI Desktop. Można używać AnyDeska do przejmowania innego komputera na TV, ale nie można używać TV bezpośrednio jako komputera. Model TV TCL65c728 nie ma znaczenia w tym przypadku.

Samsung DeX to technologia umożliwiająca transformację tabletu lub telefonu w komputer. Wymagane są adapter HDMI, monitor i odpowiednie urządzenia peryferyjne. Można również korzystać z DeX bezprzewodowo na telewizorze lub monitorze obsługującym Miracast.

Konfiguracja DeX na telewizorze

 • Otwórz menu "Source" na telewizorze za pomocą pilota
 • Włącz funkcję mirrorowania ekranu
 • Na urządzeniu Galaxy, wejdź w panel "Quick Settings" i wybierz DeX
 • Wybierz DeX na monitorze telewizora, a następnie połącz się z wybranym urządzeniem
 • Uruchom DeX na telewizorze
 • Użyj telefonu jako touchpad, aby nawigować w DeX

Konfiguracja DeX na zewnętrznym monitorze HDMI

 • Podłącz kabel USB-C do urządzenia Galaxy, a kabel HDMI do monitora
 • Na telefonie, kontynuuj i uruchom DeX
 • Wybierz DeX na pasku powiadomień i potwierdź
 • Jeśli chcesz opuścić tryb DeX, odłącz kabel HDMI lub wybierz "Exit DeX"

Konfiguracja DeX na komputerze

 • Otwórz aplikację "Samsung DeX" na komputerze
 • Połącz komputer i telefon za pomocą kabla USB
 • Telefon wyświetli interfejs DeX na komputerze
 • Używaj klawiatury i myszy do nawigacji w DeX
 • Aby opuścić tryb DeX, wybierz "Exit DeX" lub zamknij aplikację na komputerze

Korzystanie z DeX na monitorze lub telewizorze jest łatwe, jeśli znasz odpowiednią konfigurację i sposób nawigacji w DeX.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up