Dlaczego kiedy dzwonię, pojawia się komunikat „Sieć zajęta” i jak to naprawić?

Indeks
  1. Co oznacza komunikat „Sieć zajęta” podczas rozmowy?
    1. Dlaczego otrzymuję zajętą ​​linię, gdy dzwonię pod numer?
  2. Jak rozwiązać problem z połączeniami i zajętą ​​linią?
    1. Sprawdź, czy użytkownik nadal ma ten sam numer
    2. Sprawdź stabilność sieci
    3. Spróbuj wysłać wiadomość SMS
    4. Wyjmij i ponownie włóż kartę SIM
    5. Zgłoś problem firmie telefonicznej
  3. Sposób rozwiązania lub naprawienia powiadomienia Androida, gdy pojawi się „Sieć zajęta”.
  4. Jeśli problem będzie się powtarzał, co powinniśmy zrobić?

Wśród wszystkich problemów, które możemy rozwiązać na Androidzie lub dowolnym telefonie komórkowym, niezależnie od jego marki, znajdujemy powiadomienie o „sieć zajęta'. Więc kiedy wykonujemy połączenie i ma przekierowanie, jaki jest powód tego błędu?

Chociaż wiele witryn twierdzi, że ten problem jest wynikiem awarii telefonu, tak nie jest. Cóż, głównym błędem jest sygnał, że sieć komórkowa jest niedostępna. Kiedy osoba jest w miejscu, w którym Bez pokrycia, nie możesz odbierać połączeń, wiadomości ani SMS-ów i oczywiście; Nie będziesz mieć dostępu do danych mobilnych.

W niektórych częściach świata zasięg firm telefonicznych jest bardzo mały. Dlatego zanim użytkownik straci sygnał, może nawet tego nie zauważyć. Jednym z zaleceń skierowanych do Androida jest to, że telefonu, gdy weszli w stan braku sygnału. To samo w sobie miało bardzo krótki i krótki ton, podobnie jak w przypadku zajętości sieci. Ponadto ostrzegał, że telefon już stracił sygnał.

Obecnie tak już nie jest, dlatego użytkownik, który brak sygnału zwykle nie zdaje sobie z tego sprawy. Możesz jednak zobaczyć ekran swojego telefonu i zobaczysz, że paski sygnału nie mają żadnych oznaczeń, co oznacza, że ​​​​nie masz zasięgu.

Co oznacza komunikat „Sieć zajęta” podczas rozmowy?

Jeśli podczas wykonywania połączenia na telefonie wyświetla się powiadomienie o zajętości sieci, musimy wiedzieć, co to znaczy. Cóż, to jest problem w sieci Twojego operatora a nie na sprzęcie Twojego smartfona, iPhone'a czy Androida. Zwykle dzieje się tak dlatego, że linia jest zajęta i w tej chwili więcej połączeń nie jest dozwolonych.

Dlaczego otrzymuję zajętą ​​linię, gdy dzwonię pod numer?

to zauważysz komunikat o zajętości sieci lub linia zajęta jest wyświetlana podczas wykonywania połączenia. Więc co to znaczy, ponieważ jest to awaria telefonu komórkowego, a nie sprzętu twojego smartfona, Androida lub iPhone'a. W ten sam sposób zaleca się ustawienie trybu samolotowego na kilka sekund, a następnie usunięcie go. Gdy to zrobisz, spróbuj wykonać połączenie, aby sprawdzić, czy jest to wykonalne rozwiązanie.

Jak rozwiązać problem z połączeniami i zajętą ​​linią?

Istnieje wiele sposobów rozwiązania problemu zajętości sieci lub zajętości linii. Oczywiście dotyczy to każdego smartfona, Androida czy iPhone'a, z uwagi na to, że awaria jest spowodowana telefonią komórkową. Tak więc usunięcie tego problemu nie jest związane ze sprzętem w tym sensie zawsze istnieje rozwiązaniemiędzy nimi:

Sprawdź, czy użytkownik nadal ma ten sam numer

Również, jeśli druga osoba zmieniła swój numer telefonu. A więc w czasie Zadzwoń, otrzymasz komunikat o zajętości sieci lub linii zajętej. W tym sensie wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić numer, aby zadzwonić do właściwego. Jest to ryzykowny sposób rozwiązania problemu.

Sprawdź stabilność sieci

Tak, są problem z zasięgiem, to znaczy, że masz jedną kreskę lub mniej, możliwe, że otrzymasz komunikat o zajętości sieci lub zajętości online. Przykładem jest to, że jeśli zadzwonię do osoby w tunelu, nie będzie wystarczającego zasięgu dla połączenia. Aby to naprawić lub rozwiązać problem, należy odczekać chwilę i spróbować ponownie.

Spróbuj wysłać wiadomość SMS

Gdy w usłudze telefonii komórkowej Twojego urządzenia zostanie wyświetlony komunikat o zajętości sieci lub linii. Jedna sztuczka polega na próbie wysłania wiadomości tekstowej, gdy jesteś stymuluje krycie i aktywuje je, umożliwiając wykonanie połączenia w stabilny sposób. Działa również w przypadku aplikacji wymagających Internetu

Wyjmij i ponownie włóż kartę SIM

Nieomylny sekret, ponieważ jest to to samo, co wyłączenie i ponowne włączenie routera internetowego. W tym sensie jedyne, co musisz zrobić, to rozwiązać komunikat o zajętej sieci lub zajętej linii. To jest wyłączenie telefonu komórkowego i wyjmij kartę sim, odczekaj chwilę i ponownie włóż kartę SIM. Gdy to zrobisz, po prostu włącz telefon i zadzwoń, to rozwiązanie działa w wielu przypadkach.

Zgłoś problem firmie telefonicznej

Jeśli komunikat o zajętości sieci lub linii jest nadal wyświetlany na telefonie komórkowym, po wypróbowaniu rozwiązania wiadomości lub wyjęciu karty SIM. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest połączenie z operatorem telefonii komórkowej. To jest aby firma Twojego operatora, gdy jesteś online, po prostu zgłoś problem i poczekaj na instrukcje. Dotyczy to również wszystkich aplikacji.

Sposób rozwiązania lub naprawienia powiadomienia Androida, gdy pojawi się „Sieć zajęta”.

Cóż, załóżmy, że mamy awarię i chcemy komunikować się z użytkownikiem, który nie ma sygnału. Tak więc nie jest to rozwiązane, gdy nasz telefon przekazuje nam wiadomość o zajęta sieć lub zajęta linia w systemie Androidco możemy zrobić w takim przypadku?

Na wypadek, gdybyś dzwonił ktoś bez zasięgu; (Zrozumiesz to, dlaczego dzwoniąc na nasz telefon wysyła powiadomienie o treści „Sieć zajęta”).

  • Rozwiązaniem tego powiadomienia jest próba wysłania wiadomości tekstowej lub wiadomości WhatsApp przez Internet do użytkownika. Ze względu na to, że jest to sposób na stymulację sieci, jest to proste, ale bardzo skuteczne rozwiązanie, gdy wychodzą komunikaty o zajętości sieci lub linii. Zauważysz, jakie jest rozwiązanie, prawie zawsze jest to.
  • W przeciwieństwie do połączenia, ponieważ jeśli wykonasz je w tej chwili, rozłączysz się. Teraz telefon przestaje nalegać na sygnał.
  • Kiedy nadejdzie tekst; otrzymasz powiadomienie lub jeśli jest w WhatsApp. Zobaczysz powiadomienie na niebiesko, że wiadomość została dostarczona. W przypadku, gdy został on tylko dostarczony, czek pojawi się w kolorze szarym.
  • Gdy firma telefoniczna jest bez zasięgu; osoba, która odbiera telefony i ci, którzy je wykonują. Dostają wiadomość tekstową. Powiadamiając w ten sposób, że linia jest dostępna.
  • Podobnie, jeśli telefon komórkowy jest wyłączony, połączenia przychodzące są przekierowywane. Służy do tego poczta głosowa. Jednak gdy smartfon nie ma sygnału, poczta głosowa jest niedostępna i jest to już problem z usługą telefonii komórkowej.

Jeśli problem będzie się powtarzał, co powinniśmy zrobić?

To nie jest coś poważnego, czym musisz się martwić. Cóż, ten błąd zajętości sieci lub linii zajętej utrzymuje się, dopóki telefon ponownie uzyskać sygnał. Jednak rozwiązaniem jest również to, że możesz zadzwonić pod inny numer telefonu, który jest z tą osobą i poinformować ją, że jej telefon utracił sygnał. Jest to bardzo przydatne, jeśli pojawia się komunikat o braku dostępnej sieci, ponieważ najprawdopodobniej masz go w torbie, właśnie tutaj, gdzie tracisz sygnał.

Użytkownik musi go tylko usunąć i ponownie uruchomić, aby telefon został zmuszony do ponownego uruchomienia sygnał, który dociera do ciebie z twoją kartą SIM. Po tym problem raczej nie będzie się powtarzał. Ale jeśli osoba się poruszy, możliwe, że sygnał ponownie dotrze do Twojego telefonu, a następnie komunikat Sieć zajęta lub Linia zajęta zniknie.

Jednak jest to bardzo powszechne firmy rezygnują z usług telefonii komórkowej, bez otrzymania przez nich żadnego powiadomienia. Może się to zdarzyć z powodu braku płatności, rezygnacji z niej lub błędu firmy telefonicznej. W ten sam sposób przykładem jest to, że jeśli dzwonię do przyjaciela przez wiele godzin, nagle połączenie zostaje przerwane, może to być spowodowane tym.

W takim przypadku musimy sprawdzić, czy nasz telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa lub karty SIM, jest w idealnym stanie. Podobnie możemy go włożyć do innego telefonu i możemy dowiedzieć się, czy to błąd w sieci naszego telefonu. Dotyczy to również wszystkich aplikacji.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up