Jak aktywować, dezaktywować i korzystać z połączenia USB-OTG na Androidzie?

Indeks
 1. Do czego służy połączenie Android USB-OTG?
 2. Jak włączyć połączenie USB On-The-Go na moim telefonie z Androidem bez rootowania?
  1. W jaki sposób używany jest Android USB-OTG?
 3. Co zrobić, jeśli mój Android nie rozpoznaje połączenia USB-OTG?
 4. Co muszę zrobić, aby poprawnie wyłączyć USB-OTG?

Bardzo możliwe, że chcesz w pełni wykorzystać swoje urządzenie. Dlatego przygotowaliśmy artykuł wyjaśniający sposób aktywacji USB-OTG na Androidzie, Samsungu, telefonie komórkowym lub tablecie.

Połączenie OTG odnosi się do zdolności Twojego telefonu komórkowego do uzyskiwania dostępu do innych urządzeń elektronicznych, które korzystnie wpływają na działanie Twojego telefonu lub telefonu komórkowego i tabletu. Oznacza to, że użyj jako hosta, aby włączyć.

Do czego służy połączenie Android USB-OTG?

Korzystanie z tego połączenia jest bardzo korzystne dla każdego, kto z niego korzysta. Ponieważ oznacza to poprawę komfortu w zakresie korzystania z urządzenia mobilnego, jest to niepokojące, podobnie jak wyłączenie OTG w Samsungu.

Następnie przedstawimy Ci główne zalety korzystania z Połączenie OTG lub USB-OTG na urządzeniu z Androidem, aby umożliwić:

 • Większe możliwości. Jedną z głównych zalet, jakie daje nam to działanie, są szerokie aspiracje użytkowe. Ponieważ będąc kompatybilnym z różnymi urządzeniami elektronicznymi, pozwala nam rozszerzyć możliwości użytkowania, aby umożliwić Samsungowi.

Korzystanie z tego połączenia jest korzystne, ponieważ pozwala nam wnieść większy komfort do naszego codziennego życia.

 • Kompatybilność z urządzeniami z Androidem. Ten sterownik USB-OTG jest kompatybilny z dużą liczbą telefonów komórkowych. Jeśli masz telefon komórkowy z najnowszą wersją Androida, nie musisz się martwić o jego funkcjonalność z telefonem komórkowym.

Należy jednak pamiętać, że istnieją urządzenia, z którymi nie jest kompatybilny. Dlatego zalecamy sprawdzenie zgodności telefonu komórkowego z połączeniem OTG w Samsungu.

 • Kompatybilność zastosowania w różnych elektronice. Z drugiej strony jedna z zalet, jakie zapewnia nam USB-OTG. To twoja kompatybilność z urządzeniami elektronicznymi, aby włączyć lub aktywować.

Czyli kupując ten kabel możemy go używać w sporej ilości elektroniki jak pendrive'y, komputery PC, sterowanie, aparaty, odtwarzacze dźwięku m.in Samsunga, Xiaomi, Huawei czy Oppo.

 • Łatwe nabycie. On korzystanie z USB-OTG nie oznacza większych trudności, Dzieje się tak, ponieważ można go szybko zdobyć bez rootowania smartfona.

Generalnie ten przewodzący kabel możemy kupić w każdym sklepie elektronicznym, a nawet w urządzeniach mobilnych.

Jeśli widzisz, aktywacja i używanie USB-OTG w telefonie komórkowym z tym systemem operacyjnym jest bardzo proste.

Jak włączyć połączenie USB On-The-Go na moim telefonie z Androidem bez rootowania?

Wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się tą korzyścią, to a przewodnika elektrycznego ze złączem OTG, ponieważ go nie rozpoznaje. Powinieneś wiedzieć, że jest całkowicie możliwe, aby twój OTG był kompatybilny z telefonem komórkowym z Androidem.

Pozwalają one nawiązać wspomniane połączenie OTG z dowolnym urządzeniem. Ponieważ mają złącze micro USB do twojego urządzenia i drugie do łączenia z pendrive'ami, kamerami, kontrolkami, komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi bez rootowania USB On-The-Go.

Należy jednak upewnić się, że telefon komórkowy jest ogólnie zgodny ze sterownikiem połączenia OTG. The urządzenia obsługują OTGIstnieje jednak duża liczba urządzeń, których nie można aktywować ani włączyć, ponieważ nie rozpoznaje USB On-The-Go.

Wynika to z faktu, że prawie wszystkie urządzenia mobilne potrzebują do zasilania 5 woltów. Jest jednak mały wyjątek, więc musisz sprawdzić jego wersję za pomocą sterownika połączenia OTG. Możesz także dowiedzieć się, czy Twój telefon komórkowy jest zgodny z MHLw razie potrzeby.

W jaki sposób używany jest Android USB-OTG?

Po zakupie kabla USB-OTG aktywacja go w telefonie komórkowym jest bardzo prosta. Będziesz musiał tylko zweryfikować kompatybilność tego samego z Androidem. Ponieważ, jeśli nie zostanie podłączony, nie będzie pełnić żadnej funkcji w celu włączenia lub aktywacji w oprogramowaniu lub sprzęcie, podobnie jak USB On-The-Go na geostacjonarnej orbicie transferowej.

Jednym z najbardziej praktycznych sposobów sprawdzenia, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny, jest skorzystanie z aplikacji. Zalecamy korzystanie z „Kontroler USB OTG”, którą możesz kupić w Sklepie Play na swoim urządzeniu z Androidem.

Po potwierdzeniu kompatybilności USB-OTG z telefonem komórkowym, wystarczy wykonać następujące kroki, aby połączyć się z OTG na smartfonie:

 • 1. jako pierwszy krok Zalecamy ładowanie urządzenia mobilnego z systemem Android, ponieważ korzystanie z USB nie jest gwarantowane. OTG z ładowaniem mobilnym, ponieważ możesz uszkodzić baterię swojego urządzenia.
 • 2. Po naładowaniu telefonu komórkowego z systemem Android będziesz musiał sprawdzić, czy urządzenie elektroniczne, do którego chcesz go podłączyć, działa z oprogramowaniem lub sprzętem na orbicie geostacjonarnej.

Oznacza to, że jeśli jest to dysk flash, zalecamy sprawdzenie, czy działa poprawnie, a także dezaktywację OTG.

Jeśli widziany z kamery, że potwierdzasz, że został znaleziony naładowany lub że nie wykazuje żadnego rodzaju awarii. I wykonaj tę procedurę z każdym urządzeniem, z którym chcesz się połączyć.

 • 3. Wreszcie, wystarczy podłączyć telefon komórkowy z Androidem do wybranego urządzenia elektronicznego i możesz go używać w dowolnym miejscu. Wyłącz także OTG, jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy ze strony oprogramowania lub sprzętu.

Co zrobić, jeśli mój Android nie rozpoznaje połączenia USB-OTG?

Czasami może się zdarzyć, że Twój markowy telefon komórkowy lub smartfon Samsunga, Xiaomi, Huawei czy Oppo mieć problemy z tym kablem lub z geostacjonarną orbitą transferową. Może się to zdarzyć z różnych powodów, a wyłączenie OTG jest nieco trudne, ale rozwiązanie jest dość łatwe. Po prostu nie powinieneś zaczynać wprowadzać narzędzi innych firm, ponieważ możesz je poważnie uszkodzić.

Sposób na naprawienie tego jest bardzo prosty, wystarczy przejść do pamięci USB i wyjąć ją tutaj, odczekać kilka minut i podłączyć ponownie. W ten sposób twój system zostanie zrestartowany i będziesz mógł zacząć używać, to jest jeden ze sposobów naprawy, Ale jeśli to nie działa dla ciebie, użyj innego. Ma to na celu usunięcie całej pamięci USB twoich aplikacji. Zrób to na swoim tablecie, jeśli chcesz, proces jest bardzo prosty.

Co muszę zrobić, aby poprawnie wyłączyć USB-OTG?

Twój smartfon ma różne opcje, których możesz użyć, aby lepiej zaplanować swój dzień i działania na nim. Jednym z nich jest sposób dezaktywacji tej funkcji, nie jest to trudne, wystarczy przejść do ustawień i poszukać tego tutaj i nacisnąć wyłącz. W ten sposób będziesz miał więcej pamięci USB i lepsza wydajność w aplikacjach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up