Jak naprawić telefon Huawei, który tylko się włącza, zawiesza i nie przekazuje logo

Jak naprawić telefon Huawei, który tylko się włącza, zawiesza i nie przekazuje logo Telefon Huawei to popularne urządzenie, które czasami może napotkać problemy. Jednym z tych problemów jest gdy telefon włącza się, ale zawiesza się i nie wyświetla logo Huawei. W tym artykule omówimy możliwe przyczyny i rozwiązania tego problemu.

Ekran staje się czarny podczas połączenia

jeśli podczas rozmowy ekran telefonu staje się czarny, upewnij się, że nie zakrywasz czujnika zbliżeniowego. Czujnik ten może wyłączyć ekran podczas rozmowy, aby zapobiec przypadkowemu dotknięciu.

Telefon został upuszczony lub uderzony

jeśli twój telefon Huawei został upuszczony lub uderzony, może to spowodować problemy z wyświetlaczem. W takim przypadku najlepiej udać się do autoryzowanego punktu serwisowego Huawei, gdzie specjaliści będą mogli naprawić uszkodzenia.

Ekran najpierw staje się czarny, a potem wyłącza się

jeśli ekran telefonu Huawei najpierw staje się czarny, a następnie urządzenie się wyłącza, spróbuj nacisnąć przycisk zasilania. Może to pomóc przywrócić telefon do normalnego działania.

Telefon automatycznie się wyłącza i pokazuje czarny ekran

jeśli twój telefon Huawei samoczynnie się wyłącza i pokazuje czarny ekran, sprawdź temperaturę otoczenia. Jeśli jest zbyt gorąco, telefon może się wyłączać w celu ochrony przed przegrzaniem.

Czarny ekran podczas nagrywania ekranu

jeśli podczas nagrywania ekranu na telefonie Huawei pojawia się czarny ekran, zanieś urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego Huawei, gdzie specjaliści będą mogli zbadać problem i naprawić go.

Tablet używany z nieoficjalnym futerałem

jeśli używasz tabletu Huawei z nieoficjalnym futerałem, wyłącz funkcję Inteligentnego futerału w ustawieniach. Niektóre futerały mogą powodować problemy z wyświetlaczem, co prowadzi do czarnego ekranu.

Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia

jeśli twój telefon Huawei jest zawieszony na czarnym ekranie, spróbuj wcisnąć i przytrzymać przycisk zasilania lub zarówno przyciski zmniejszania głośności i zasilania, aby wymusić ponowne uruchomienie urządzenia.

Zmniejsz obciążenie zasobów urządzenia

zamknij aplikacje działające w tle i wyczyść miejsce w pamięci, aby zmniejszyć obciążenie zasobów telefonu Huawei. Zbyt wiele działających aplikacji może powodować problemy z wyświetlaczem.

Sprawdź, czy zainstalowana jest karta pamięci lub karta NM

jeśli masz zainstalowaną kartę pamięci lub kartę NM, spróbuj ją usunąć i ponownie włożyć. Czasami uszkodzona lub źle umieszczona karta może powodować problemy z wyświetlaczem.

Sprawdź, czy używany system operacyjny jest uszkodzony

jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogły, możliwe jest, że używany system operacyjny na telefonie Huawei jest uszkodzony. W takim przypadku najlepiej udać się do autoryzowanego punktu serwisowego Huawei, gdzie specjaliści będą mogli naprawić system operacyjny.

Podsumowując, jeśli twój telefon Huawei tylko się włącza, zawiesza i nie przekazuje logo, istnieje kilka możliwych przyczyn i rozwiązań. Jeśli możesz, warto sprawdzić odblokowanie bootloadera i TWRP, ponieważ mogą one być potrzebne do próby instalacji poprawek. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić telefonu, zawsze możesz skonsultować się z autoryzowanym punktem serwisowym Huawei, gdzie specjaliści będą mogli pomóc.

Indeks
  1. Ekran staje się czarny podczas połączenia
  2. Telefon został upuszczony lub uderzony
  3. Ekran najpierw staje się czarny, a potem wyłącza się
  4. Telefon automatycznie się wyłącza i pokazuje czarny ekran
  5. Czarny ekran podczas nagrywania ekranu
  6. Tablet używany z nieoficjalnym futerałem
  7. Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia
  8. Zmniejsz obciążenie zasobów urządzenia
  9. Sprawdź, czy zainstalowana jest karta pamięci lub karta NM
  10. Sprawdź, czy używany system operacyjny jest uszkodzony

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up