Zaktualizuj lub zainstaluj Androida z komputera za pomocą ADB

Podstawowy przewodnik ADB dotyczący uruchamiania poleceń systemu Android z komputera, uaktualniania Androida lub ponownej instalacji od zera

ADB, Co oznacza ______________ Mostek do debugowania systemu Androidto program zawarty w platformie deweloperskiej Android i niewątpliwie bardzo ważne jest wykonanie aktualizacji systemu, przywrócenie ustawień fabrycznych Androida lub zarządzanie plikami z komputera na urządzeniu z Androidem bez korzystania z innych programów lub narzędzi, ponieważ pracujesz z wiersza polecenia. ADB umożliwia sterowanie urządzeniem z komputera za pomocą kabla USB, Kopiuj pliki do pamięci telefonów komórkowych lub tabletów, instaluj i odinstalowuj aplikacje, wykonuj polecenia, a nawet instaluj i aktualizuj Androida dla urządzeń Google.

W tym artykule widzimy jak ogólnie korzystać z ADB, większość czasu aby zaktualizować lub ponownie zainstalować Androida od zeraJest to szczególnie przydatne w przypadku aktualizacji do najnowszej wersji Androida lub ponownej instalacji Androida od zera.
UWAGA: Instrukcja odnosi się do standardowej wersji Google Pixel dla systemu Android. W przypadku innych telefonów, takich jak Samsung lub Xiaomi, procedura może nie działać i zostanie przeprowadzone wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy należy użyć innych poleceń. Faktem jest, że zawsze jest to możliwe Zainstaluj niestandardowe ROM-y lub aktualizacje Androida za pomocą ładowania bocznego ADB Jak wyjaśniono w innym artykule, dla każdego typu telefonu. Na przykład Lineage OS ROM istnieje dla prawie wszystkich najnowszych modeli i jest wersją Androida opartą na Google Stock, która uwalnia smartfon od dostosowań i ograniczeń producenta.

Jak korzystać z ADB dla Androida na PC

Chociaż to narzędzie jest zarezerwowane dla maniaków Androida, dobrym pomysłem może być nauczenie się go używać, aby w przypadku blokady ekranu, infekcji lub pętli rozruchowej można było przywrócić Androida, aby odzyskać kontrolę nad urządzenie może korzystać z urządzenia bez dotykania ekranu dotykowego.

Zainstaluj ADB na komputerze

Aby korzystać z ADB z komputera z systemem Windows, musisz najpierw pobrać plik Pakiet narzędzi platformy Google Android i rozpakuj pliki do folderu.

Aby ADB działało poprawnie, musimy również zainstalować sterowniki dla Androida, abyśmy nie mieli problemów z podłączeniem telefonu do komputera. Gender Drivers for Android można pobrać z witryny oficjalna strona;; W przeciwnym razie znajdziemy odpowiedni sterownik, czytając nasz przewodnik Jak zainstalować sterownik Androida na komputerze.

Jak skonfigurować urządzenie z Androidem do poleceń ADB

Musimy to aktywować na smartfonie z Androidem Opcje rozwoju i debugowania USB aby móc akceptować polecenia ADB, jeśli urządzenie zostało poprawnie uruchomione; Aby kontynuować, możemy również przeczytać nasz Przewodnik po opcjach programisty Androida, aby włączyć tę opcję debugowanie USB.

Aby sprawdzić, czy ADB działa poprawniePodłącz urządzenie z Androidem do komputera za pomocą kabla USB używanego do ładowania telefonu komórkowego i otwórz wiersz poleceń (w menu start, które wchodzimy cmd i naciśnij Enter) i uruchom polecenie adb.exe. Jeśli polecenie nie działa, otworzymy określony folder ADB w wierszu polecenia, jak pokazano w przewodniku Wskazówki dotyczące wiersza polecenia (CMD).

Korzystanie z ADB

Aby dowiedzieć się, jak działa ADB na PC, podłącz telefon kablem USB i po kilku sekundach oczekiwania wpisz polecenie Urządzenia ADB i sprawdź odpowiedź i zobacz linię wskazującą na obecność urządzenia. ADB może być używany do:

 • Zainstaluj aplikację: aby kontynuować piszemy instalacja adb C: package.apk (jeśli aplikacja istnieje).
 • Odinstaluj aplikację: Aby usunąć aplikacje, polecenie brzmi Odinstaluj adb nazwa_pakietu (Musisz użyć nazwy typu com.rovio.angrybirds)
 • Prześlij plik z komputera do urządzenia: Używamy polecenia adb push C: plik / karta SD / plik
 • Przenieś plik z urządzenia na komputer: W tym przypadku używamy polecenia Pull ADB / karta SD / plik C: plik
 • Włącz wiersz poleceń w stylu powłoki Unix: aby kontynuować piszemy Powłoka ADB.
 • Pełna kopia zapasowa telefonu komórkowego lub tabletu na komputerze: Używamy polecenia kopia zapasowa adb -apk -shared -all -f C: NAZWA użytkownika backup.ab.
 • Przywracania kopii zapasowej: Używamy polecenia adb restore C: kopia zapasowa nazwy użytkownika. ab.

Te polecenia mogą być bardzo przydatne, gdy chcesz pobrać plik do telefonu bez korzystania z dedykowanych systemów zarządzania lub połączeń Wi-Fi.

Jak zaktualizować Google Pixel przez ADB

Gdy chcemy zainstalować aktualizację Androida na urządzeniach Google Pixelmożemy kontynuować przez ADB (na wypadek, gdyby aktualizacja OTA nie działała lub aby to przewidzieć). Przed użyciem ADB do aktualizacji Androida do Pixela przez Over The Air (OTA), wprowadź Ustawienia -> Informacje o telefonie i szukamy nowych aktualizacji; Możesz je wygooglować Aktualizacje OTA Nie są to pełne wersje i wymagają zainstalowania określonej wersji. Aby to zrobić, możemy pobrać pakiety Google Pixel Full OTA z za pośrednictwem ADB oficjalna strona.

Teraz przejdźmy do folderu, w którym znajduje się adb.exe (tj. .... narzędzia platformy android-sdk)Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w oknie, aby móc wybrać Otwórz tutaj okno PowerShell. Aby wykonać tę ręczną procedurę aktualizacji, zawsze rozpakuj plik zip do folderu .... narzędzia platformy Android-SDK i wejdź do otwartego PowerShell:

Odzyskiwanie ponownego uruchomienia ADB

Google Pixel uruchomi się ponownie w trybie odzyskiwania. Trzymamy przyciski wciśnięte Wzrost mocy i objętości na Google Pixel i wybierz element Zastosuj aktualizację ADB Użyj klawiszy głośności, aby przełączać się między elementami i klawiszem moc potwierdzać. Gdy to zrobisz, wróćmy do powłoki poleceń i tym razem wydaj polecenie:

adb sideload update-name.zip

Pojawią się pogłoski o odzyskiwaniu Google Pixel odkrycie, otwarcie jest Weryfikacja które wskazują na instalację aktualizacji dla naszego telefonu. Po zakończeniu instalacji zostanie wyświetlony komunikat Instalacja ADB zakończona ze statusem 0To znak, że aktualizacja się powiodła i możemy ponownie uruchomić telefon, wskazując na przedmiot Teraz zrestartuj system (za pomocą przycisków głośności) i naciskając przycisk moc.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik Zresetuj i przywróć Androida, nawet jeśli telefon lub tablet się nie uruchamia.

Wnioski

Dzięki ADB mamy dostęp do wielu funkcji tylko dla programistów, aby pobierać pliki APK, przesyłać pliki z telefonu na komputer (i odwrotnie) i aktualizować Google Pixel o oficjalne aktualizacje. Z drugiej strony, gdybyśmy chcieli zmienić ROM w telefonach z Androidem, polecenie ADB może to zrobić za nas, co również widać w przewodniku. Jak zainstalować niestandardową pamięć ROM systemu Android.

Nadal możemy czytać nasze przewodniki na ten sam temat Pobierz i używaj Fastboot i ADB na Androida jest Usuń wstępnie zainstalowane aplikacje na Xiaomi, Huawei i Samsung.

Indeks
 1. Jak korzystać z ADB dla Androida na PC
  1. Zainstaluj ADB na komputerze
  2. Jak skonfigurować urządzenie z Androidem do poleceń ADB
  3. Korzystanie z ADB
  4. Jak zaktualizować Google Pixel przez ADB
  5. Wnioski

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up