Jak powiększyć ekran na smartfonie lub tablecie (zoom na Androidzie i iOS)

Instrukcje dla iPhone'a i iPada (z iOS7) i Androidem, aby powiększyć i pomniejszyć ekran, aby zobaczyć, co widzisz lepiej

Smartfony mają teraz coraz większe ekrany. Jeśli jednak masz problemy ze wzrokiem, zawartość ekranu może być zbyt mała, aby można ją było przeczytać lub zobaczyć wyraźnie bez konieczności zbliżania telefonu zbyt blisko lub kilkakrotnego dopasowywania okularów. Przeglądanie stron internetowych na smartfonie lub iPhonie z systemem Android, a nawet tabletach, takich jak iPad, może być niewyraźne lub trudne do odczytania, nawet dla osób, które nie mają problemów ze wzrokiem, zwłaszcza witryn, które ich nie mają. Nie są zoptymalizowane do czytania ekranu internetowego przez urządzenia mobilne.

Na szczęście nadal można powiększać i pomniejszać ekran, aby zobaczyć to, co widzisz lepiej, bez korzystania z zewnętrznych aplikacji, po prostu polegając na funkcjach ułatwień dostępu dostępnych we wszystkich nowoczesnych telefonach, niezależnie od tego, który z nich. Albo który system operacyjny jest używany. W poniższym przewodniku pokażemy jak powiększyć ekran na Androidzie i iPhonie / iPadziekorzystać z funkcji zoomu, gdy otwieramy konkretną aplikację w telefonie lub surfujemy po Internecie.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Powiększ ekran komputera: na wszystkie sposoby

Jak powiększyć ekran na Androidzie i iPhonie / iPadzie

W kolejnych rozdziałach pokażemy, jak korzystać z funkcji ułatwień dostępu wbudowanych w nowoczesne telefony, aby zastosować efekt powiększenia w aplikacjach, klawiaturach i witrynach internetowych. Aby uzyskać kompletność, pokażemy również, jak włączyć powiększanie w przeglądarkach dla urządzeń mobilnych, aby ograniczyć powiększanie do samego czytania stron internetowych.

Jak powiększyć ekran na Androidzie

Aby powiększyć ekran na telefonie z Androidem, otwórzmy aplikację ustawieniaOtwórzmy menu pokaz lub ekran i zidentyfikuj artykuł Rozmiar ekranu lub Rozmiar ekranuUmożliwi to zmianę rozdzielczości lub powiększenia dowolnej aplikacji uruchomionej na telefonie (w tym ikon w szufladzie). Alternatywnie możemy powiększyć ekran, który zaprowadzi nas w drogę Ustawienia> Ustawienia dodatkowe / Ustawienia zaawansowane> Dostępność> Wyświetlanie i edytuj wpisy Rozmiar ekranu lub rozszerzenie.

w Rozmiar ekranu Dolny pasek ustawiamy na wartość dodatnią lub na większy rozmiar (na przykład L lub XL) podczas otwierania menu, aby zastosować zoom rozszerzenie i aktywujemy aktualny przełącznik tak, że możemy powiększyć tylko część ekranu potrójnym przyciskiem lub określonym skrótem (w zależności od posiadanego modelu telefonu).

Jak powiększyć ekran na iPhonie / iPadzie

Aby powiększyć ekran urządzenia mobilnego Apple, otwórzmy aplikację ustawienianaciśnijmy menu Ekran i jasnośćPrzewiń dostępne opcje i naciśnij menu Rozmiar czcionki (aby zmienić rozmiar czcionki) i nie tylko Powiększ ekran.

Gdy tylko ostatnie menu zostanie otwarte, aktywuj element powiększenia, aby powiększyć strony menu, aplikacje i ekran główny, dzięki czemu nawet osoby niedowidzące mogą cieszyć się małym ekranem bez zmęczenia.

Z drugiej strony, jeśli chcemy włączyć zoom iPhone'a, ponownie otwieramy aplikację. ustawieniawejdźmy do menu Dostępnośćnaciśnijmy menu Powiększanie i aktywuj przełącznik o tej samej nazwie powyżej.

Włączając tę ​​funkcję, możemy zastosować powiększenie do określonego obszaru ekranu, po prostu dotykając go i przytrzymując, aby uzyskać rodzaj wbudowanego „szkła powiększającego”, którego można użyć do odczytania najmniejszego tekstu lub niewidocznego części ekranu. bardziej złożone strony internetowe.

Jak zmaksymalizować strony internetowe w przeglądarkach

Na wszystkich smartfonach i tabletach, zarówno z Androidem, jak i iPhonie i iPadzie, możemy powiększyć stronę nawigacyjną, dotykając dwukrotnie lub gestem szczypania podczas odwiedzania strony internetowej. Jeśli strona nie wyświetla się dobrze lub wymaga powiększenia, możemy to również zrobić za pomocą opcji dostępnych w nowoczesnych przeglądarkach.

Kiedy używamy Google Chrome Android spacerować iPhone / iPad Możesz powiększyć stronę, naciskając trzy kropki w prawym górnym rogu i menu ustawienia i otwieramy menu Dostępność.

W tym menu możemy zmienić rozmiar tekstu, aby był bardziej widoczny i aktywować elementy Wymuszona aktywacja zoomu jest Uproszczone wyświetlanie stron internetowychAby wyświetlić strony z zauważalnym efektem powiększenia, użyj dwóch przycisków na ekranie, aby powiększyć, nawet w witrynach, które wyłączyły przycisk, aby powiększyć i wyświetlić strony w trybie uproszczonym, aby były łatwiejsze do odczytania.

W przeglądarce dostępny jest również uproszczony tryb czytania Mozilla Firefox, dostępne również dla Android i dla iPhone / iPad.

Na stronach, na których mamy trudności z czytaniem, możemy nacisnąć ikonę trybu czytania, aktywując w ten sposób ten specjalny tryb, który zakrywa ekran uproszczoną wersją strony, tak aby można ją było łatwo przeczytać.

Aby wypróbować inne przeglądarki na naszych smartfonach lub tabletach, zapraszamy do zapoznania się z naszymi instrukcjami Najlepsze przeglądarki na Androida na smartfony i tablety jest Najlepsze przeglądarki na iPhone'a i iPada, alternatywy dla Safari.

Wnioski

Dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem lub noszą okulary z powodu krótkowzroczności lub innych problemów ze wzrokiem, z pewnością mogą skorzystać z powiększenia ekranu telefonu, aby uważnie przeczytać wszystkie interesujące ich strony internetowe bez konieczności czekania przed komputerem lub na większym ekranie. Systemy powiększania zintegrowane z nowoczesnymi systemami operacyjnymi są bardzo wydajne, podobnie jak systemy powiększania i tryby odtwarzania zintegrowane z przeglądarkami internetowymi.

Jeśli chcemy podarować smartfon z Androidem osobie starszej, zapraszamy do lektury naszych poradników Zmień Androida w prosty telefon dla seniorów z dużymi przyciskami jest Zmień Androida w prosty telefon dla seniorów z dużymi przyciskami.

Indeks
  1. Jak powiększyć ekran na Androidzie i iPhonie / iPadzie
    1. Jak powiększyć ekran na Androidzie
    2. Jak powiększyć ekran na iPhonie / iPadzie
    3. Jak zmaksymalizować strony internetowe w przeglądarkach
    4. Wnioski

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up