Bezproblemowo uruchamiaj system Windows na komputerze Mac

Po przejściu firmy Apple z procesorów PowerPC na procesory Intel jako silników zasilających ich komputery, horyzonty użytkowników komputerów Mac zostały w ten sposób poszerzone, aby umożliwić uruchomienie w pełni natywnej kopii systemu Windows, ze wszystkimi odpowiednimi sterownikami i ustawieniami obsługiwanymi za pośrednictwem Boot Camp. Nagle potencjalny udział w rynku komputerów Apple gwałtownie wzrósł, a komputery Mac stały się znacznie bardziej elastyczne do gier i pracy.

Użytkownicy komputerów Mac nie są jednak ograniczeni do Boot Camp do uruchamiania systemu Windows na swoich komputerach Mac, ponieważ aplikacje takie jak VMware Fusion umożliwiają użytkownikowi uruchamianie systemu Windows w systemie OS X; o ile Twój Mac jest wyposażony w procesor Intel i ma wystarczającą ilość pamięci RAM, aby to zrobić (zalecane 4 GB, chociaż możliwe jest mniejsze), możesz teraz płynnie przełączać się między flagowymi programami każdego systemu operacyjnego i cieszyć się wzrostem produktywności, jaki to zapewnia.

Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak działa ten proces...

Dlaczego warto uruchamiać system Windows w systemie OS X?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć uruchomić kopię systemu Windows na komputerze Mac — czasami jest to ostatni element starszego oprogramowania, z którym nie możesz się rozstać, drukarka lub inne urządzenie peryferyjne nieobsługiwane w systemie OS X lub zadanie, które wymaga uruchomienia oprogramowania Windows. Niezależnie od powodu, mamy dla Ciebie wsparcie, choć z jednym zastrzeżeniem; chociaż poczyniono ogromne postępy w uruchamianiu gier opartych na systemie Windows w środowisku wirtualnym, jeśli nie masz potężnego komputera Mac, Twój komputer może mieć trudności z każdą grą z wyjątkiem lżejszych gier Windows lub gier poprzedniej generacji.

Pierwsze kroki

Istnieje wiele sposobów uruchamiania systemu Windows w systemie OS X, ale trzy wiodące programy to:

  • Fuzja VMware
  • Podobieństwa
  • Wirtualna skrzynka

Każdy ma swoje mocne i słabe strony oraz sposób użycia. Moje własne doświadczenia z tym trio na różnych platformach utwierdziły mnie w przekonaniu, że Parallels jest najsilniejszy do gier, Virtualbox jest najlepszy do zastosowań innych niż gry i jest mniej intuicyjny w uruchomieniu (chociaż fakt, że jest darmowy, nieco zaprzecza tej kwestii), podczas gdy VMware Fusion jest najlepszym, wszechstronnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem - dlatego w tym przewodniku będę używać VMware Fusion.

Aby rozpocząć, najpierw udaj się do Witryna internetowa VMware Fusion i pobierz bezpłatną 30-dniową wersję próbną, następnie przejdź przez proces instalacji i przejdź do następnego kroku poniżej.

Instalowanie systemu Windows

Uruchom VMware Fusion i zakładając, że nie masz jeszcze partycji BootCamp na swoim Macu (jeśli tak, wybierz ją z menu), wybierz drugą opcję zatytułowaną „Zainstaluj system Windows lub inny system operacyjny na nowej maszynie wirtualnej”. Teraz włóż dysk z systemem Windows lub przejdź do miejsca na dysku twardym, w którym znajduje się zgrany obraz dysku.

Po wykonaniu tej czynności wybierz opcję „Łatwa instalacja”, a następnie należy podjąć decyzję, czy utworzyć instalację „bardziej płynną” czy „bardziej izolowaną”, w zależności od potrzeb i nawyków przeglądania. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, wybrałem pierwszą opcję, ponieważ będę uważnie obserwował, co robi moja instalacja systemu Windows i czuję się komfortowo, dzięki czemu mogę uniknąć wszelkich problemów. W razie wątpliwości wybierz opcję „Więcej izolowane”.

Dalsze ustawienia można dowolnie dostosowywać, aby dopasować je do konkretnego systemu. Na przykład zwiększyłem ilość pamięci RAM systemu Windows do 2 GB, ponieważ mam dużo wolnego miejsca na MacBooku Pro, chociaż domyślne preferencje można bezpiecznie pozostawić bez zmian, jeśli nie masz pewności, które wartości wprowadzić. Po zakończeniu wstępnej konfiguracji maszyny wirtualnej naciśnij zielony przycisk odtwarzania, aby rozpocząć instalację systemu Windows, która zostanie zainstalowana normalnie w typowym środowisku.

Uwaga: chociaż w tym przewodniku korzystam z systemu Windows 7, większość wersji systemu Windows powinna działać bez problemu w VMware Fusion

Uruchamianie pełnego ekranu systemu Windows

Możesz preferować uruchomienie systemu Windows w trybie pełnoekranowym, tak jakbyś korzystał ze zwykłego komputera z systemem Windows. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić VMware i kliknąć maszynę wirtualną, a następnie poczekać, aż system Windows „odblokuje się” – jest to ważna kwestia. Warto zwrócić uwagę na aspekt uruchamiania systemu Windows na maszynie wirtualnej: Nie ma potrzeby zamykania i wyłączania komputera wirtualnego za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do systemu Windows, zamiast tego VMware „zawiesi” sesję systemu Windows w jej bieżącym stanie i umożliwi jej późniejsze „odmrożenie”.

Jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu, Windows 7 działa doskonale, a Internet Explorer, Outlook i wszystkie inne aplikacje Windows działają normalnie. Ponieważ korzystam z systemu OS X Lion i korzystam z nowego układu Spaces, wystarczy przesunąć czterema palcami w lewo, aby przenieść się z powrotem do środowiska Lion. Jest to wygodna metoda jednoczesnego korzystania z obu systemów operacyjnych, ale jeśli chcesz, aby w systemie OS X działała tylko jedna lub dwie aplikacje Windows, wydaje się to nieco kłopotliwe, więc czytaj dalej, aby zapoznać się z opcjami Unity i menu aplikacji VMware Fusion.

Jeśli zamkniesz wszystkie aplikacje, których nie potrzebujesz uruchamiać w systemie OS X, przyspieszysz działanie VMware Fusion

Widok jedności

VMware Fusion umożliwia także bardziej płynną integrację oprogramowania Microsoft Windows z systemem Mac OS X, a nawet umieszczanie aplikacji w stacji dokującej OS X i sprawianie, że zachowują się one tak, jak można by się spodziewać po aplikacji Mac OS X, reagując na kliknięcie klawisza Option Polecenia „Zakończ”. Uruchamianie systemu Windows w ten sposób nazywa się Unity View – aby rozpocząć korzystanie z VMware Fusion w Unity Vew, wystarczy przejść do menu widoku znajdującego się w górnej części okna VMware Fusion i wybrać „Unity”.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, menu Start systemu Windows 7 jest widoczne obok stacji dokującej OS X Lion's Dock i mogę przełączać się między oprogramowaniem Mac i Windows bez zauważalnych opóźnień.

Kolejnym przydatnym narzędziem w zestawie funkcji WMware Fusion jest Menu aplikacji. Znajdujące się na pasku menu systemu Mac OS X menu aplikacji służy jako skrót do menu Start systemu Windows i umożliwia uruchamianie aplikacji bez konieczności ręcznego uruchamiania systemu Windows. Chociaż początkowe korzystanie z menu aplikacji występuje z pewnym opóźnieniem, po pełnym załadowaniu systemu Windows działa on szybko i dyskretnie. Korzystanie z menu aplikacji w ten sposób to moja ulubiona metoda uruchamiania aplikacji Windows w systemie Mac OS X.

Wniosek

Mamy nadzieję, że powyższy przewodnik pokaże Ci, jak zaskakująco łatwo jest korzystać z tego, co najlepsze z obu światów, uruchamiając stabilną i wolną od wirusów platformę Mac OS X, ciesząc się jednocześnie wszechobecnym oprogramowaniem, które można znaleźć w systemie operacyjnym Microsoftu. Chociaż nie jest to w żadnym wypadku wyczerpujący przewodnik po uruchamianiu systemu Windows w systemie OS X, powinien służyć jako inspiracja do własnych eksperymentów i punkt wyjścia do rozpoczęcia. Wspaniałą rzeczą w uruchamianiu systemów operacyjnych na maszynie wirtualnej metodą maszyny wirtualnej stosowaną przez VMware Fusion jest to, że nie wymaga ona potencjalnie destrukcyjnego partycjonowania dysku twardego, jeśli zachowasz ostrożność, jest to bardzo bezpieczny i łatwy sposób na uruchomienie systemu Windows na komputerze swojego Maca

Indeks
  1. Dlaczego warto uruchamiać system Windows w systemie OS X?
  2. Pierwsze kroki
  3. Instalowanie systemu Windows
  4. Uruchamianie pełnego ekranu systemu Windows
  5. Widok jedności
  6. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up