Jak sprawdzić, czy Twoje ulubione aplikacje i programy będą działać na Lion

Zdobycie nowego systemu operacyjnego może być ekscytującą rzeczą. Czasami może to być nieco zbyt ekscytujące. Jeśli jesteś zajęty myśleniem o wszystkich nowych gestach, z których będziesz mógł korzystać po ostatecznej instalacji systemu OS Lion, możesz na chwilę się uspokoić. Nie twierdzę, że jest coś złego w najnowszym systemie operacyjnym Apple (choć jestem pewien, że ktoś znajdzie jedną lub dwie wady, na które będzie mógł narzekać), ale po prostu, że powinieneś ostudzić swój entuzjazm na kilka chwil i zastanowić się nad kilkoma szczegółów.

Jakie szczegóły? Możesz się zastanawiać. A co z twoimi ulubionymi programami? Kiedy system operacyjny zostanie zaktualizowany, oprogramowanie może nie spełniać wymagań, przynajmniej na początku, jeśli chodzi o kompatybilność. Zanim przystąpisz do instalacji tej aktualizacji, chcesz mieć pewność, że będziesz w stanie uruchomić całe swoje ulubione (i niezbędne) oprogramowanie. Pomiń ten krok na własne ryzyko. W końcu co najgorszego może się wydarzyć?

O tak. Pamiętasz egzemplarz Adobe® CS5.5 Design Standard, który kupiłeś w zeszłym roku? Ten, który kosztował 1299,95 dolarów. Cóż, możesz uruchomić aktualizację i dowiedzieć się, że już nie działa i jesteś bez dużej ilości gotówki i cennego narzędzia. Powodzenia w dokończeniu swojej pracy już teraz!

Przygotujmy Cię więc na pełne wyszukiwanie, które pomoże Ci uniknąć załamania nerwowego wynikającego z niekompatybilności.

Indeks
  1. Krok pierwszy: Zrób listę
  2. Krok drugi: Przejdź do Wiki
  3. Uzyskaj szczegółowe informacje na temat żółtych

Krok pierwszy: Zrób listę

Może się to wydawać nieco oczywiste, ale niektórym osobom tego brakuje. Przejdź do folderu aplikacji i utwórz listę wszystkich aplikacji, które chcesz sprawdzić pod kątem zgodności.

To prawdopodobnie każda nienatywna aplikacja w folderze. Nie musisz sprawdzać tych, których nie obchodzi, czy przegrasz, czy nie, ale upewnij się, że wszystko, co drogie lub niezbędne, zostanie sprawdzone przed aktualizacją.

Krok drugi: Przejdź do Wiki

Pojawiła się nowa witryna pomagająca w utworzeniu głównej listy statusów zgodności Lion, co jest dla Ciebie dobrą wiadomością, ponieważ pozwala zaoszczędzić wiele czasu na przeskakiwaniu między witrynami. Udaj się do http://roaringapps.com/ i kliknij duży, czerwony przycisk „Wyświetl tabelę zgodności”.

Teraz możesz skorzystać z pola wyszukiwania lub dotknąć przycisku pierwszej litery nazwy aplikacji, aby sprawdzić, czy ma ona status na liście. Po prawej stronie wpisu zobaczysz ikonę. Niebieski znak zapytania oznacza, że ​​nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Żółty wykrzyknik oznacza, że ​​oprogramowanie przetrwa aktualizację, ale nie będzie działać idealnie. Czerwony znacznik oznacza, że ​​oprogramowanie nie jest kompatybilne. Zielony znak oznacza, że ​​wszystko jest w porządku, oprogramowanie jest w pełni kompatybilne.

Uzyskaj szczegółowe informacje na temat żółtych

Jeśli na istotnym oprogramowaniu widzisz żółtą ikonę, będziesz chciał dokładnie dowiedzieć się, jakiego rodzaju problemy ma ten program w Lionie, a następnie możesz zdecydować, czy chcesz to tolerować w każdym przypadku . Aby to zrobić, kliknij nazwę aplikacji. Zostaniesz przeniesiony do ekranu zawierającego opis problemów, których doświadczają użytkownicy w związku z tym oprogramowaniem.

Masz to. Teraz możesz zdecydować, czy chcesz dokonać aktualizacji już teraz, czy też poczekać na aktualizacje niektórych niezbędnych programów.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up