Jak przejść z systemu OS X Lion na Snow Leopard

Modernizując swojego Snow Leoparda do Lion, prawdopodobnie spodziewałeś się lepszych, a nie gorszych wrażeń. Gesty, które sprawiły, że korzystanie z komputera było bardziej płynne i nie było bardziej fragmentaryczne. Jak widać, niektórym z Was to nie odpowiada. Wystąpiło wiele problemów ze sprzętem i niezgodnością oprogramowania. Było tak źle, że niektórzy z Was chcieli przejść na Snow Leopard. Oto jak możesz to zrobić.

Jak obniżyć wersję

Zanim podejmiesz próbę obniżenia wersji systemu operacyjnego, oto trzy możliwe scenariusze. Po pierwsze, masz kopię zapasową systemu Snow Leopard (za pośrednictwem wehikułu czasu). Po drugie, nie masz kopii zapasowej, ale masz płytę DVD z instalacją systemu Snow Leopard. Po trzecie, masz Macbooka Air lub nowego Maca Mini.

Użytkownicy z kopią zapasową

Jeśli jesteś wystarczająco pracowity, aby zawsze tworzyć kopie zapasowe systemu, masz szczęście. Jeśli masz kopię zapasową Time Machine ze starszym systemem operacyjnym, w Lion's Recovery HD dostępna jest opcja umożliwiająca przywrócenie danych z istniejącej kopii zapasowej. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić przywracanie z tej kopii zapasowej, a system operacyjny zostanie odesłany do systemu Snow Leopard bez żadnych problemów.

Użytkownicy bez kopii zapasowej, ale posiadający dysk instalacyjny systemu Snow Leopard

Jeśli nie masz kopii zapasowej, ale masz dysk instalacyjny systemu Snow Leopard, jedyną metodą przejścia na niższą wersję jest ponowna instalacja. Zanim to zrobisz, pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej systemu, danych użytkownika i wszystkich innych ważnych plików na zewnętrznym dysku twardym. NIE UŻYWAJ MASZYNY CZASU DO KOPII ZAPASOWEJ SYSTEMU. Powodem jest to, że po przejściu na niższą wersję i przywróceniu z kopii zapasowej Time Machine, cofnie się przejście na starszą wersję i ponownie przywróci system Lion. Jeśli nie chcesz inwestować w sprzęt, prawdopodobnie możesz skorzystać z usługi przechowywania w chmurze na kilka godzin.

1. Rozpocznij od przytrzymania „Command + R” podczas ponownego uruchamiania. Spowoduje to przejście do Recovery HD.

2. Kliknij dwukrotnie opcję „Narzędzie dyskowe” w menu „Narzędzia”.

3. Kliknij zakładkę „Usuń”, następnie „Mac OS Extended (Journaled)” i na koniec słowo „Usuń”.

Teraz możesz zainstalować dysk i ponownie uruchomić system.

Właściciele Macbooka Air lub nowego Maca Mini

Dumnemu posiadaczowi Macbooka Air lub nowego Maca Mini z zainstalowanym systemem Lion przykro mi, ale utknąłeś w systemie OSX Lion. W przeciwieństwie do Lion, Snow Leopard nie jest dostępny do pobrania w App Store.

Ciesz się z obniżenia wersji.

Indeks
  1. Jak obniżyć wersję
    1. Użytkownicy z kopią zapasową
    2. Użytkownicy bez kopii zapasowej, ale posiadający dysk instalacyjny systemu Snow Leopard
    3. Właściciele Macbooka Air lub nowego Maca Mini

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up