Synchronizuj swoją bibliotekę muzyczną na wielu komputerach dzięki iTunes Match

iTunes Match to kolejna usługa muzyczna firmy Apple, która znacznie ułatwiła synchronizację całej muzyki i udostępnianie jej z systemu Windows na komputerach Mac, iPodzie, iPadzie i telefonie iPhone.

Jesteśmy rodziną, która przywiązuje dużą wagę do naszej muzyki i dlatego mamy każde urządzenie muzyczne, na którym można nagrać naszą ulubioną muzykę. Moja córka i ja mamy MacBooki, których używamy, a mój mąż ma laptopa Hewlett Packard. Kiedy mój mąż kupił nowego iPoda, zdecydował, że chce przejąć kontrolę nad swoją muzyką na swoim laptopie, zamiast zlecać to mnie. Ponieważ iPoda nie można zsynchronizować jednocześnie z systemami Windows i Mac, pojawił się dylemat, jak przenieść muzykę z MacBooka na komputer HP, a następnie na iPoda. Jasne, istnieją staromodne sposoby, takie jak tworzenie płyt CD do przesyłania, ale w dobie elektroniki nie jest to konieczne. iTunes Match zrobił to wszystko za mnie.

iTunes Match ma naprawdę wysoką cenę – 24,99 dolarów rocznie. To właśnie powstrzymywało mnie przed zarejestrowaniem się, gdy po raz pierwszy wydano iTunes w wersji 10.5.1. Jednak dla naszych zastosowań muzycznych okazało się, że było warto. Aby zarejestrować się w iTunes Match, otwórz iTunes na swoim komputerze i znajdź łącze po lewej stronie pod iTunes Store.

iTunes Match rozpoczyna się od zebrania informacji o Twojej bibliotece. Musi dokładnie wiedzieć, co tam masz. W zależności od tego, ile tam masz, może to zająć trochę czasu. Chociaż z iTunes Match możesz połączyć maksymalnie dziesięć komputerów i urządzeń z systemem iOS, na raz możesz przesłać tylko jedną bibliotekę.

iTunes dopasowuje teraz utwory, które masz na komputerze, do utworów znajdujących się w sklepie iTunes Store. Ponieważ nie wszystko jest dostępne w sklepie, nie wszystko znajdzie się na tym etapie.

W przypadku wszystkich utworów, których nie można było dopasować, iTunes Match przesyła je teraz do chmury. To był dla mnie atut tej usługi. Mój mąż wkładał stosy płyt CD do iTunes na swoim komputerze. Też chciałem mieć do tego dostęp, ale nie chciałem spędzać godzin na przeglądaniu tego wszystkiego. W przypadku przesłanych przez niego płyt CD, które właśnie ukazały się jako „Ścieżka 01”, „Ścieżka 02” itd., nie było to zbyt pomocne. iTunes Match nie mógł dopasować tego do niczego w sklepie i po prostu umieścić to w chmurze w ten sam sposób. W pewnym momencie będę musiał przez to przejść, zidentyfikować i edytować je, aby to naprawić. Ponownie, czas wykonania tego kroku będzie się różnić w zależności od Twojej własnej biblioteki. W mojej bibliotece znajdowało się ponad 2000 utworów, a cały proces trwał wiele godzin.

Gdy iTunes Match zakończy przesyłanie dzieł sztuki i utworów oraz dopasuje wszystko najlepiej, jak potrafi, możesz dodać kolejny komputer lub połączyć swoje urządzenia z systemem iOS. Zainicjuj go na drugim komputerze w taki sam sposób, jak w przypadku pierwszego, z tą różnicą, że kliknij „Dodaj ten komputer”.

Aby zainicjować iTunes Match na urządzeniach z systemem iOS 5, przejdź do aplikacji Ustawienia i wybierz Muzyka. zmień opcję iTunes Match na włączoną. Poprosi o podanie hasła i ostrzeże Cię o wymianie biblioteki. Usługa usunie Twoją bibliotekę i zastąpi ją tym, co właśnie przesłałeś do chmury. Jeśli chodzi o mnie, mam muzykę, której nie trzymam na swoich urządzeniach, ponieważ są to rzeczy, których już nie chcę, lub które pobrałem dla kogoś innego. Jednak po włączeniu iTunes Match na swoim urządzeniu dostępna będzie opcja wyświetlania na urządzeniu tylko pobranych elementów. Nadal jest on dostępny w chmurze, ale nie musisz go sortować.

Na potrzeby tego artykułu wybrałem opcję, aby chmura była widoczna w mojej bibliotece iTunes na moim iPadzie. Elementy, których nie ma w mojej bibliotece na iPadzie, ale znajdują się w chmurze, są oznaczone małą ikoną chmury obok nich. Upragniona biblioteka, której szukał mój mąż, jest teraz w chmurze. Aby zachować całość piosenek, zmieniliśmy nazwę albumu na „Jeff's Mix”, a okładkę albumu zastąpiliśmy specjalnymi zdjęciami rodziny. Nie jestem już nawet pewien, gdzie są te zdjęcia, żeby je przerobić. Jednakże dostosowana playlista znajduje się teraz w chmurze wraz ze zdjęciami. Było na moim MacBooku, a teraz dzięki iTunes Match możemy pobrać go na nasze urządzenia, a mój mąż może pobrać go na swój komputer, a następnie umieścić na swoim iPodzie.

Dzięki muzyce przechowywanej w chmurze możesz odtwarzać ją z chmury lub pobrać na swoje urządzenie lub komputer. Jeśli chcesz go pobrać, dotknij ikony chmury obok utworu lub albumu, który chcesz pobrać. Wydaje się, że zajmie to trochę więcej czasu niż bezpośrednie pobranie z iTunes.

Zaletą pobierania utworów, a nie odtwarzania ich z chmury, jest możliwość korzystania z innych aplikacji muzycznych. Wolę odtwarzać swoją muzykę za pomocą aplikacji SoundHound, a po pobraniu utworu z chmury pojawił się on również w tej aplikacji. Dodałem także tę usługę do mojego iPhone'a, dzięki czemu cała muzyka, jaką kiedykolwiek pobraliśmy w iTunes lub przesłaliśmy do tych dwóch bibliotek, jest dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem iOS i obu komputerach. Zrobienie tego samego z komputerem mojej córki poprawi to wszystko jeszcze bardziej.

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up