Wszystko o Launchpadzie dla komputerów Mac

Launchpad to jeden z wielu programów zawartych w systemie OS X Lion. Chociaż jest to dobra koncepcja, wielu osobom może być trudno znaleźć wartość w aplikacji. Jeśli nie znasz programu, Launchpad działa jak ekran główny urządzeń z systemem iOS. Wszystkie aplikacje są rozmieszczone na całym ekranie, co pozwala na łatwy dostęp do nich w razie potrzeby. Program pozwala na umieszczanie aplikacji w folderach, przechodzenie do różnych stron, a nawet usuwanie aplikacji, zupełnie jak na iPhonie. Przyjrzyjmy się teraz bliżej programowi.

Uruchamianie platformy startowej

Istnieją dwa sposoby uruchomienia Launchpada. Pierwszy sposób polega na kliknięciu aplikacji w doku. Aplikacja Launchpad znajduje się obok aplikacji Finder. Drugi sposób uruchomienia Launchpada polega na uniesieniu pierwszych czterech palców, rozłożeniu ich na gładziku i rozłożeniu wszystkich czterech palców razem. Po uruchomieniu Launchpad jest bardzo prosty w użyciu. Po prostu chwyć dwa pierwsze palce i przesuń trackpad od prawej do lewej, aby poruszać się po stronach. Używasz myszy? Po prostu kliknij i przeciągnij, aby nawigować. Jednym z najważniejszych elementów Launchpada są foldery.

Foldery Launchpada

Foldery Launchpad, podobnie jak w iOS, to po prostu foldery, w których możesz przechowywać powiązane aplikacje w jednym miejscu. Utworzenie folderu jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację, przeciągnąć ją na inną aplikację i gotowe. Aby zmienić nazwę aplikacji, po prostu uruchom folder i kliknij nazwę folderu, aby go edytować. Aby poruszać się po aplikacjach, kliknij, aż się przeniesie, a następnie przeciągnij aplikację do wybranej lokalizacji lub folderu. Chcesz, aby aplikacja została całkowicie usunięta z komputera Mac? Bardzo łatwo to zrobić na Launchpadzie.

Pożegnanie z aplikacjami

Znajdź aplikację, którą chcesz usunąć ze swojego Maca? Można to bardzo łatwo zrobić za pomocą Launchpada. Aby to zrobić, po prostu kliknij, aż się poruszy, a następnie kliknij „X” na ikonie aplikacji. Następnie zostanie wyświetlony monit z ostrzeżeniem, że aplikacja zostanie całkowicie usunięta. Jeśli taki jest Twój zamiar, kliknij „Usuń”, aby go sfinalizować. To, nawet po otrzymaniu monitu, mogło być dla Ciebie błędem. W takim przypadku lub jeśli będziesz potrzebować aplikacji ponownie, będzie ona dostępna w App Store. Nawet jeśli za to zapłaciłeś, o ile jesteś zalogowany przy użyciu Apple ID użytego podczas pobierania.

Wniosek

Jak już wspominałem, użyteczność Launchpada w dużej mierze zależy od użytkownika. Niektórym może się spodobać sposób, w jaki można zobaczyć wszystkie aplikacje w jednym miejscu, dzięki czemu stacja dokująca będzie mniej zagracona. Bardziej doświadczeni użytkownicy komputerów Mac uznają, że konieczność przejęcia inicjatywy w celu uruchomienia aplikacji czyni ją bezużyteczną. Tak czy inaczej, koncepcja jest świetna, ale większość użytkowników znajdzie w niej zastosowanie, gdyby tylko była bardziej scentralizowana jako program, którego potrzebowali (jak ma to miejsce w przypadku doków).

Indeks
  1. Uruchamianie platformy startowej
  2. Foldery Launchpada
  3. Pożegnanie z aplikacjami
  4. Wniosek

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up