Świetna alternatywa dla Mac App Store

To należy do kategorii „Rzeczy, o których nawet nie wiedziałeś, że chcesz”. Nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, że mogą istnieć alternatywy dla Mac Store. To było po prostu zaspokojenie jakiejś potrzeby. Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy nawet sklepu Mac Store i samo posiadanie takiego sklepu wydawało się czymś świetnym. Ale posiadanie alternatywy jest po prostu nieoczekiwanym bonusem.

Bodega to sklep z aplikacjami dla komputerów Mac, który zapewnia zupełnie inne wrażenia niż te, do których jesteś przyzwyczajony w standardowym sklepie Mac. Oferuje prawie te same aplikacje, a nawet współpracuje z aplikacjami pobranymi już ze sklepu Mac Store. Zawiera także kilka dodatkowych opcji, o których nawet nie wiedziałem, że będą dostępne w Mac Store, dopóki nie znalazłem ich w Bodega.

Przede wszystkim aplikacja z oczywistych powodów nie jest dostępna w sklepie Mac Store, dlatego konieczne będzie pobranie jej bezpośrednio ze strony internetowej. Otwierając aplikację Bodega, wita Cię jasnożółta markiza, nie wspominając o reszcie bardzo kolorowego interfejsu, co stanowi wyraźną różnicę w stosunku do Mac Store. Koncentrujemy się tutaj oczywiście na tym, aby aplikacja wyglądała jak „sklep” i zapewniała pełne doświadczenie. Podobnie jak w sklepie Mac Store, na stronie głównej znajdują się nowości, a także „Wybrane przez sklepikarza”, najlepsze bezpłatne aplikacje i najlepsze płatne aplikacje.

Godnym uwagi dodatkiem na stronie głównej tego sklepu jest dział aktualności. Zawiera najważniejsze aktualne wiadomości technologiczne, a także sekcję dotyczącą aplikacji. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz pobrać popularne aplikacje, o których wszyscy mówią. Jeśli po prostu szukasz nowej aplikacji i nie masz na myśli niczego szczególnego, jest to świetny sposób na rozpoczęcie.

Kolejną wspaniałą funkcją, różniącą się od sklepu Mac Store, są krótkie podsumowania każdej aplikacji widoczne na listach aplikacji. Kiedy już stoją na półkach, kliknięcie aplikacji powoduje wyświetlenie krótkiego podsumowania jej działania. W sklepie Mac Store musisz otworzyć listę każdej aplikacji, aby zobaczyć, co się z nią wiąże, ale w Bodega wyświetli się cena, krótkie podsumowanie i opcje natychmiastowego pobrania, jeśli chcesz.

Jeśli dwukrotnie dotkniesz aplikacji, zostaniesz przeniesiony do jeszcze większej ilości informacji. Poniżej znajduje się bardziej szczegółowy opis aplikacji, a także szczegółowa historia wersji. Czasami aplikacje w sklepie Mac Store udostępniają zbyt wiele informacji, chcąc się sprzedać. Znalezienie naprawdę potrzebnych informacji może być trudne. To rozwiązuje ten problem, informując Cię tylko o tym, co musisz wiedzieć. Podobnie jak w przypadku sklepu Mac Store, uwzględnione są recenzje innych użytkowników. Bodega udostępnia także wszelką prasę opublikowaną na temat aplikacji.

Pomimo faktu, że aplikacje, które mam na moim Macu, pochodzą albo z witryny internetowej, albo z Maca, pojawiają się one tutaj, w Bodega, na łatwo dostępnej liście aplikacji. Jeśli aplikacje mają dostępne aktualizacje, informacje te są nie tylko dostępne, ale można je aktualizować bezpośrednio za pomocą tej listy. W sklepie Mac Store nie ma żadnych tego typu ofert.

Widziałem podtytuł „Lista życzeń” na lewym marginesie Bodegi. Brzmiało świetnie, ale nie wiedziałem, jak dodać aplikacje do mojej listy życzeń. Okazuje się, że próbowałem uczynić to znacznie trudniejszym, niż było to konieczne. Myślałem, że na każdej liście aplikacji może znajdować się przycisk umożliwiający dodanie jej do Facebooka, ale tak nie było. Przejrzałem pasek menu i wszystko inne i w końcu zdałem sobie sprawę, że jest to o wiele prostsze. Musiałem po prostu przeciągnąć wybrane aplikacje na listę życzeń.

Ponieważ Bodega nie zawiera aplikacji Apple, nie może całkowicie zastąpić Mac Store. Jednak nadal jest to świetny sposób na wyszukiwanie nowych aplikacji, a także zarządzanie aplikacjami w celu sprawdzenia, które wymagają aktualizacji. Następnym oczywistym krokiem będzie dla nich wydanie podobnej aplikacji na iOS.

Co myślisz? Czy Bodega może być świetną alternatywą dla Mac App Store?

Indeks

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up