Jak zamienić dowolną drukarkę w drukarkę AirPrint

Chociaż z moją drukarką Epson nie dzieje się absolutnie nic złego, myślałem o zakupie nowej. Chciałem mieć możliwość wydrukowania czegokolwiek na moim iPhonie lub iPadzie. Mogę wydrukować niektóre rzeczy i mogę wykonać dodatkową pracę, aby wydrukować prawie wszystko, ale z pewnością działałoby to znacznie lepiej, gdybym mógł po prostu wydrukować wszystko tak, jak na komputerze Mac lub drukarce AirPrint.

Na szczęście znalazłem aplikację na Maca, Drukopia 2, dzięki której Twoje urządzenia iOS mogą drukować jak drukarka AirPrint. Jasne, cena 19,95 USD może wydawać się dużo, ale zawiera siedmiodniową bezpłatną wersję demonstracyjną, a poza tym 20 USD za tę aplikację jest o wiele tańsze niż kupowanie zupełnie nowej drukarki, gdy wszystko jest w porządku z tym, który obecnie mam... poza tym, że obsługuje AirPrint.

Pobranie Printopii na komputer Mac powoduje automatyczne otwarcie panelu Preferencje systemowe. Dzięki temu możesz skonfigurować Printopię dokładnie tak, jak chcesz z niej korzystać. Znajduje wszystkie opcje drukowania dostępne na komputerze Mac. Obejmuje to drukarki domowe i służbowe oraz inne opcje przesyłania, takie jak Evernote i Dropbox. Automatycznie udostępnia także opcję „Wyślij do komputera Mac”. Na dole możesz dodać dowolną inną opcję zapisywania, na przykład zapisanie pliku .pdf lub obrazu w dowolnej aplikacji, folderze lub przepływie pracy PDF.

Ci z nas, którzy nie mają drukarki AirPrint, są przyzwyczajeni do braku dostępnych drukarek. Zamiast tego, gdy próbuję wydrukować wiadomość e-mail z potwierdzeniem po zakupie Printopii, otrzymuję wszystkie opcje, które właśnie skonfigurowałem w Preferencjach na moim Macu. Nie korzystam z Dropboxa, bo nigdy go nie lubiłem, i zdecydowałem się nie wysyłać plików do Evernote. To pozostawia mi tylko dwie opcje: wydrukować wiadomość e-mail bezpośrednio na drukarce lub zapisać ją na komputerze Mac.

Wybranie opcji wysłania wiadomości e-mail do mojej drukarki powoduje wyświetlenie okna dialogowego, w którym jedyną opcją jest liczba kopii do wydrukowania. Pozostałe opcje, takie jak rozmiar papieru, jakość druku itp. są dostępne w aplikacji Preferencje systemowe na komputerze Mac po dwukrotnym kliknięciu drukarki tam, gdzie jest ona wymieniona. Nie jest to najlepszy sposób konfiguracji, ale najczęściej jest to po prostu szybkie wydrukowanie wiadomości e-mail, pliku z wiadomości e-mail lub strony internetowej, która zwykle nie wymaga specjalnego rozmiaru ani jakości.

Kiedy próbowałem zapisać plik na komputerze Mac, nie podobało mi się miejsce, w którym został on wysłany, czyli mój folder Dokumenty. Prawdopodobnie jest to świetne rozwiązanie dla innych, ale ja wolę przechowywać wszystkie moje nowe pliki w folderze Pobrane. To mniej więcej moje miejsce, do którego „przechodzę”, gdzie zawsze wiem, że znajdę to, co właśnie pobrałem, wysłałem, zapisałem itp. Wróciłem do Preferencji systemowych i dodałem tę opcję. Na dole kliknąłem znak plus i wybrałem opcję „Zapisz w folderze na komputerze Mac”. Następnie wybrałem folder Pobrane, który dodał go tutaj jako opcję. Teraz, jeśli chcę, aby coś zostało zapisane w Pobranych plikach z iPada lub iPhone'a, muszę po prostu kliknąć opcję Drukuj, a następnie przekazać polecenie Wyślij do moich pobranych plików, a plik będzie tam na mnie czekał.

Ta aplikacja właśnie rozwiązała dla mnie wiele problemów. Użytkownicy systemu Windows również nie są pozostawieni samym sobie. Szukając informacji na ten temat, znalazłem porównywalną aplikację, która twierdzi, że będzie działać w systemie Windows tak samo, jak Printopia na komputerach Mac, Aktywator AirPrint.

Cieszyć się!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up